METEOROLOGIE. (Scwcugbc ïacrigtcu. door deze plegtigheid tot andere en meerdere Feestvreugde ■gewekt, werden ter gewone veigaderplaats (de zaal van Tivoli, thans ongemeen fraai versierd) door den Voorzitter met eene korte Toespraak begroet, welke zich oploste in een Ge meenschappelijk Gezang, het eerste van de 10 voor dezen avond vervaardigd De leiding van het Feest werd gemak kelijk gemaakt door den goeden zin en de welwillendheid der schare die grooter was dan ooit te voren. Menig gepas te Toespraakmenig vrolijkhartelijk en krachtig Lied werd gehoord telkens vervangen door de welklinkende Harmo- nie-muzijk, door den WEgestr. Heero, den Kommandant en H. H. Officieren van Z. M. Stoomschip Cijcloop, goedwillig verschaft.terwijl eindelijk do Jonge lieden die aanwezig warenoordeelden de hulde hunner Feestelijke vreugde heden niet te mogen onthouden aan Terpsichoré! Het geheel kenmerkte zich door goeden loon, geregelde orde vooral door hoogo en toch betamelijke Feestvreugde Wij houden ons overtuigd dat allen die gepaste vrolijkheid en schuldeloos genot op prijs weten te stellendat genot bij herinnering nog lang zullen smaken maar ook dat allen die groote talenten waarderen, erkennen zullen dat de Re denaar een waardigen Gedenksteen, aan het einde van deze 25 jaren voor ons Departement heeft opgerigt! Wij wen- schen van harte dat dit gedenkwaardig tijdstip in de ge schiedenis onzer Afdeeling;dat (gelijk de Redenaar zich zeer juist uitdrukt) dit uittreden uit de Jongelingsjaren i) inleiden moge in eencn krachtvollen Mannelijken Leeftijd!" HELDER8 Dec. Men deelt ons mede dat de Redder druk aan eene herziening der grondwet arbeidt. Men zegt dat het getal leden der tweede kamer vermeerderd zal wor den b. v. Drenthe twee leden enz. Ook wil men dat art. 59 over het bestuur der koloniën eene wijziging zal onder gaan. De tweede kamer der Stalen-Generaal zou het regt van amendement binnen de grenzen van het ontwerp ver krijgen. Hare onontbindbaarheid zou blijven bestaanen daaruit mag men afleiden dat ook niet aan meer regtstreek- sche verkiezing gedacht wordt. Een en ander hangt toch noodzakelijk zamen. AMSTERDAM9 December. Onze lezers zullen zich zeker herinneren dat wij voor eenige dagen sprekende van den moord onlangs te Brusselten huize van den Heer Evenepoel gepleegd gewaagden van de omstandigheid dal de grootvader van een der slagloffers van dien moord de bur gemeester Smeet sin 1801 te Curange vermoord, en zijn moordenaarzijnde de veldwachter van Curange te Maas tricht in datzelfde jaar geguillotineerd werd. Het Journal du Limbourg komt thans op deze omstandigheid terugen verzekert van een der geachtste ingezetenen der stad Maas tricht het echte verhaal te hebben hooren mededeclen Waaruit blijktdat na de leregtstelling van gemelden veld wachter diens onschuld overtuigend werd bewezen doordien i4 moordenaarsals zoodanig lo Aken gevonnisd en teregt- gesleld vóór het ondergaan hunner straf beleden alleen den moord op den Burgemeester Smeets gepleegd te hebben, Men zal zich herinnerendat de veldwachter van Curange steeds bleef volharden in do betuiging, dat de 4 personen, die den Burgemeester aangevallen hadden, hem ten eene- snale onbekend waren. Men stelle zich nu den angst voor van den Heer Memlrède, die toenmaals president was van het hof, hetwelk het doodvonnis had uitgesprokenen toen hij de vrouw des onschuldigen teregtgestelde do tijding liet medcdeelen van de onschuld haars mans, scheen deze het te zullen besterven. Als een kleine troost voor deze ramp liet hij haar 80 Fransche kroonen toekomen. Op eene Hevel-Barometer, gemaakt door den Heer E. Wenckebach te Amsterdam gemerkt Gzijn alhier op den 6den, 7den en 8sten dezer maandde navolgende standen waargenomen, te weten: Dagen, Uren. Barometerstand in millim. 1847. Decerab. - 6 morgens 8 740,68 middags 2 728,40 namidddags 5 727,53 avonds 8 727,84 nachts 12 725,48 7 morgens 4 724,32 6 724,71 8 724,12 middags 2 724,40 avonds 8 727,60 8 morgens 8 741,69 middags 2 748,68 avonds 8 754,44 De laatstvoorgaande laagste Barometerstandis alhier op den 24 Februarij 1844 's morgens 8 uur waargenomen - 729mm27; zoo dat die van den 7den dezer - 724nnM2 bijzondere opmerking verdient. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd C. Kipp en 31. Rooseboom. J. D. Tabeling en 31. L. Wi- taa. J. G. F. Rilling en A. Witteveen. T. Terscburen en M. Zut. Bevallen A. Winter geb. Leeuwens D. A. Grande geb. Govers Z. JU. R. Stroom geb. Keil, D. 31. Dalmeijer geb. Huijberls D. G. Schorsij geb. Bierenbroodspot, D. A van Riel geb. Alt, D. A. Strikker, geb. Zaatman D. 31. Schlimme geb. Fransen Z. T. Leen geb. Annes Z. G. Maarleveld geb. Snel, D. J. Kuiper, D. Overleden S. Bossen 48 j.J. 3Iinnebo 73 j.A. Kroon 3 j. H. van Oosten 44 j. 2 doodgeboren kinderen. Hoewel Yerploeg (alias godefroij en Co.) beweert heeft dat zijne veroordeeling een zelfmoord zou involveren is hij echter veroordeeld lot eenige jaren brommen enz. De dame die eene liefdesverklaaring op zegel ontvangen heeft is er zuinig over geslicht geweestdat zij zich op die wijze ziet behandelen als een eenvoudigen wissel op zigt en op het punt slaat voor non-valeur verklaard te worden. (Asm:) In de zwarte zee hebben zware stormen gewoed ten ge volge waarvan vijftig schepen van alle natiën zijn vergaan. De Porie heeft ten gevolge van den onwil van den Griek_ schen Koning alle havens van Turkije voor zijne schepeQ gesloten, Do Kalh, Ned. stemmen maken zich ongerust

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3