*1 «leze personen worden gelast, alsdan lerens eene geboor te- of doopaele te vertoonen ten einde van hunnen juis- ten ouderdom to doen blijken; zullende de nalatigen zich «elven te wijten hebben, do onaangename en schadelijke gevolgen, welke uit hunno nalatigheid noodzakelijk moeten Noortvloeijen. Voorts worden aldegenen, die bij vorige ligtingen voor één jaar vrijstelling hebben verkregen, gelast om op Donderdag den 6 Januuiij 1848 des vooimiddags ten 10 uren ter Secretarie opgave te doen van de certificatendie zij op nieuw zouden mogen noodig hebben zoo uithoofde van den acliven dienst van broeders, als anilerziulszullende bij gebreke van die opgaven, geene vrijstelling op nieuw eau die personen kunnen worden verleend. Eindelijk worden de Ouders of voogden van hen, welke reeds bij de Nationale Militie dienen doch in den loop van het jaar 1848 redenen van vrijstelling hebben ver kregen aangemaand, om wanneer zij die vrijstelling recla meren zulks ter Secretarie dezer Gemeente op te geven j*oor ilen 5 Jauuarij aanslaande. En op dal niemand hiervan onkundig zij zal deze in -de voormelde Gemeente op de gebruikelijke plaatsen wor den gepubliceerd en geaffigeerd. Gedaan te HELDER den 29 December 1847. De -Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. ITALIË. ITALIAANSCHE GRENZEN, 21 üec. Volgens berigten «it Rome zal de Paus in de aanslaande congregatie een re de houden, om zijne denkbeelden aangaande de orde der Jeziiiten en over hare betrekking lot den Puusselijken stoel kenbaar te maken. De partij, welke jegens de. orde gunstig cesleuid isheeft zelve den Paus dringend verzocht, zich bepaaldelijk Ie verklaren over het verdere lol en de bestem ming dezer orde, en of haar op Ie heffen ol haar tegen de Aanvallen harer testrijders in bescherming Ie nemen. Men zegt nu weder dat de kardinaal Ferretti zich heeft laten bewegen, om nog «-enigen tijd de betrekking van staats •enclaris waar Ie nemen; waarschijnlijk zal hij zijn plan, «in af te treilen geheel laten varen. Uit Napels schrijft men van den 16den, dat aldaar «li den avond van dien dag een onstuimige oploop heeft plaats jgchail, wa.nuit eenige arrestatiën gevolgd zijn. Verscheidene studenten van Previso, welke aan eene demonstratie iu den schouwburg ter gunste van de beroerin gen hadden deel genomen, en bij deze gelegenheid gear resteerd wa reu, zijn tol hunne straf alls rekruten in een Ie NV renen in garnizoen liggend regemenl overgeplaatst, gelijk fnen zich op eene verzachtende wijze uildiukt. FRANkR IJ K. PARIJS, 26 Dcc. JJeti zegt, dal de Prins van Joinville bet plan had, in de kamer der pairs eene redevoering uil <e spreken, om tot tegenhanger te dienen van zijne beruch te bioehure. De Hr. Guiiot zou zich daarop tol den Ko ning gewend hebben, die, ofschoon hem belovende zijner zoon te bevelen te zwijgen, dezen moet hebben toegevoegd: Maar gij zijt hel, die Joinville in de armen der opposits» geworpen hebt!" Overigens schijnt hel, dat de Prins er» de minister elkander halen, en wel omdat do vice-admiraal Tre/iouartop heimelijk hevel van den Heer Guizoteet» gedeelte had weggelaten uit de dagorder, welke de Piius aan de vloot had gerigt, en waarin eene weinig vleijcmié zinspeling gemaakt was ep de builenlandsche staatkunde van den Heer Guizot. De Prins moet daarover zeer bcleedigd zijn, en op zijn beklag bij tien minister van marine, ver klaarde deze niets van dit alles geweten te hebben. Men verzekert, dat de Regering voornemens isden ka pitein ter zee Dapierre voor eeuen krijgsraad te roepen om zich te verantwoorden wegens het vergaan der schepen la Gloire en la Fictorieuse. De minister van marine moet onder de hand eenige hootd-oflicieren hebben gepolst omtrent deze zaak en hen hebben laten vragen ol zij in dien krijgsraad zitting zouden willen nemen; doch de, mees- len zouden hebben verklaard dut zij zeer verlangden daaf- toe niet in aanmerking Ie komen. De laatste berigten uit Zwitserland houden indal het bewind van het kanton INeufchalel den 22sleu December twee afgevaardigden na Bern he ft gezonden, om aan het bestuur van het voorzittende kanton de som van 300,000 fr. te betalen, welke van het eerstgenoemde is gevorderd als eene buitengewone oorlogs-belasting. De Bomls-overheid heelt echter gemeend, die som niet te mogen aannemen, daar het grootste gedeelte iu schuldbrieven bestond, en er in specie niet meer dan voor een bedrag van 125 fr. bijge voegd was. De heer Piscatory, die onlangs van gezant te Athe ne bevorderd is geworden tol ambassadeur te Madrid is door den Koning van Griekenland benoemd tot grootkiins. der ridderorde van den Verlosser. Hier le lande hecht men nog al eenige waarde aan deze benoeming. ZWITSERLAND. VAN DE ZW1TSERSCHE GRENZEN, 25 Dec. De Oos- leiirijksche gezant, de Heer van Kuisersve/dis nog niet le Neuchalel aangekomen; hij heeft een omweg over het Fransehe gebied gemaakt. Ook d>- Russische gezant, noch de vertegenwoordiger van Frankiijk bevinden zich aldaar. De opening van hel congres le Ncuchatel schijnt alzoo at weder op do lange baan gesehoven te worden. D U I T S C II L A N D. FRANKFORT, 26 Dec. Den 17 dezer heeft de Paus (a Rome een geheim consistorie gehouden, waarin voor ver scheidene bisdommen en aartsbisdommen in Spanje die se dert vele jaren openstonden, nieuwe kerkvoogden benoemd zijn. Voor de regeling der kerkelijke aangelegenheden in genoemd Rijk acht men dit van gioot belang. Onder tl» verdere benoemingen die in «lil consistorie hebben plaat» gehad, beboeren ook die van eenen nieuwen bisschop van Rottenberg, in Begeren, en van eenen aartsbisschop va» Lemberg, in Gallieie. In den avond van den 14 dezer is in de stad Napel» de rust op nieuw verstoorddoor eene zoogenaamde volks*

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 6