Maar wat beduidt dan die hoog geroemde ontwikkeling in Nederland- schen sin, naar Nederlaa lsche beginselen? Niets. Het zijn holle klanken, die geen denkbeeld vertegenwoordigen. Haar als men, Mj eigen traagheid die groote hervormingen schuwt, hen wil bestrijden, die aan de Natie een ruimer aandeel in de behartiging tan 's lands be langen wilien verzekeren, en betere waarborgen voor de toekomst willen verschaft hebben, maar geene gronden vindt, om liunne gronden te be snijden dan wo BegrifTe feblen Da stellt ein Wort zur rechten Zeit sich ein. BUITENLANDSCHË BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 11 Jan. In Ierland nemen de moorden nog geen einde. Te Cork werden den 7den dezer cerie wedu we en haar nichlje, een klein meisje, in een en hetzelfde bed vermoord gevonden. Zij was bekend van zeer gegoed te zijn, en de hebzucht zal hier weder do aanleiding tot deze gruweldaad geweest zijn. ITALIË. ITALIAANSCIIE GRENZEN, 6 Jan. Uit Rome schrijft men, dal de Paus den Hertog van Modena een eigenhan- digen brief heeft geschreven, om hem te verzoeken zijnen onderdanen dezelfde hervormingen toe te staan, welke in de andere Italiaansehc Staten verleend zijn. Het aanlal leden van de consulta is door den Paus lot 48 gebragl. Don Car- lo Torlonia is te Rome overleden. Ook de pator-assistent Janssen, van de orde der Jczuiten, is in den nacht van 29 op 30 Dee. plotseling overleden, ten gevolge van eene beroerte. Janssen was een der bekwaamste leden der or de en hem was de leiding der gcwigsiigsle zaken toever trouwd. F R A N K R IJ K. PARIJS, 10 Jan. Uit Monlfaucon, bij Varennes en Ar- gone wordt het volgende geschreven: De Heer J.deur waarder, was dezer dagen met eene vrij aanzienlijke som gehls bij zich, des avonds laai. nabij Cunncl op weg, om zich huiswaarts Ie begeventoen hem iemand in den weg trad, gewapend niet een slok, hem verzoekende zijn geld af te leggen. De deurwaarder weigerde, en toen de aan valler meer op hem aandrong school hij de pistool af, die hij bij zich had, en velde den onbekende neder. Te Cun- nel aangekomen gaf hij aan de Justitie verslag van hel voor gevallene en hij het nu nader onderzoek bleek het, dat de aanvaller een vriend was van den deurwaarder, die, uil de grap dezen schrik willende aanjagen, op die wijze het slagt offer van zijn kwalijk geplaalsie scherts geworden is. De Droit geelt eeri verhaal van de lotgevallen van Mej. Tscheeh, dochter van den bekenden Pruissischen ko- ningsmoonlersedert «Ie teregtslelüng van haren vader. Wij ontleenen hieraan de volgende bijzonderheden: Voor zijne misdaad huil Tschech een uitvoerig gedenk schrift opgesteld aangaande de redenen, die hem tot zijne wraakneming hadden aangedreven, van welk stuk hij drie afschriften maakte. In dit stuk komt onder anderen voor, dat op zekeren dag toen Tschech eindelijk de lang gewensch- le audiëntie bij den koning verkregen hadhij to vergeefs zijne klagten voordroeg, maar do Koning die van de tafel kwam in plaats van eenig antwoord hem ten hevigen schep gaf. Aan zijno dochter had hij vooral aanbevolen dit ge denkschrift uit te geven, maar zijn wensch is tot dus ver nog niet vervuld. Zijn broeder, welke een der drie kopijen ontving, was toen ziek, waardoor het in handen der policie i geraakte; het tweede, dat aan den bockverkooper Brock- j haus te Leipzig gezonden was, werd door dezen aan de re- I gering overhandigden het derde dat Tschech aan zijne regters voorlas, ligt in de archiven van het koninklijk hof te Berlijn hegraven. Toen men zijne dochter wilde overhalen om aan den Koning gratie te vragen, antwoordde zij: Hoe zou ik mij aan do voeten kunnen werpen van hemdie mijn ongelukkiger! vader terug gesloten heeft? Di! meisje be- i vond zich laatstelijk te Straatsburg, waar zij door handen- I arbeid den kost wint, en ook van weldadige laudgenoolen ondersteuning geniet. Uit Toulon wordt onder dagleekening van den 5den Januarij, gemeld, dal de Emir in het lazaret daar ter steilete midden der zijnenzeer bedaard leeftde toe komst onbezorgd te gernoet schijnt te zien; zich, als een geloovig Muzelman, aan zijn noodlot onderwerpten de hem betreffende bevelen uit Parijs met de meest mogelijke on*- verschilligheid afwacht. Hel lazaret wordt bewaakt door ee ne wacbl van niet minder dan dertig marine-soldaten onder bevel van eenen officier, die op verzoek van den Emir, cn vermoedelijk ook als maatregel van voorzorg, in last heeft om niemand toe te latenzooilal de Einir dooi niemand an ders gezien wordt dan door de personen, ambtenaren van de marine, die aan de inwendige dienst van het lazaret ver bonden zijn. De regering heeft last gegeven, om Ahd el- Kader en de personen van zijn gevolg alle mogelijk ge makken te verschaffen waaraan ruimschoots is voldaan. Naar men verneemt, moeten vooral de Arabische vrouwenwelke hem vergezellen, hare verwondering en tevredenheid over de europische levenswijze aan den dag hebben gelegd. 1 1 Jan. Do dood heeft op nieuw een der roemruch- ligste overblijfselen van het Keizerrijk weggenomen. De lui tenant-generaal Graaf Clialotvoormalig adjudant des Kei zers is eergisteren alhier overleden. Zijn stoffelijk overschot is cp hel kerkhof van den Mont-Parnasse bijgezet geworden, Dc geruchten betrekkelijk eene hotsing te Milaan tus- schen liet volk en de Oostenrijksclie troepen worden onge lukkiglijk bevestigd. Hel officiële dagblad van Milaan spreekt er zelt varidoch vermindert zooveel mogelijk hel gevvigt j er van cn geeft vooral het volk ongelijk ten deze. De Tos- kaansche bladen daarentegen stellen de zaak anders voor en spieken van liet onverantwoordelijk gedrag il'er''Oostenrijkste bevelhebbers ten aanzien van het volk. D ITI T S C II L A N D. j fRANFORT10 Jan. De overste Ziegler is in Zurich letuggekomen en heeft aldaar gehragt den helm hel zwaard en den strijdbijlwelke Ulrich Zwingli in den slag van Kappel heelt gedragen, en die, op zijn lijk gevondensteeds I in het arsenaal Ie Lucernals zegeleekenen zijn bewaard. I Men vleit zich, dal die van Zurich alsnu ook eenige vaan dels van Luccrn zuilen teruggeven, die in den vok nt^en i veldslag van Vihnergen zijn veroverd, en dat alzoo de treu-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2