gen met leeken bezet. Do Prins Gabrielli is lot minister van oorlog benoemddo graaf Pietro Verretti lot minister •van finanlien, Dun Michele Gantani, Prins van Teano, tot minister van policie. De kardinaal Ferretti is opge volgd in zijn post van slaals-secretaris door den kardinaal Booondiwelke president van den raad wordt, terwijl Fer- retti als legaat naar Ravenna is vertrokken. De gouverneur van RomoMgr. Sauellimoet voor den post van nuntius bestemd zijn. D ITI T S C II L A N D. FRANFORT31 Jan. Tc Wccnen heeft een smid een nieuwen ijzeren bak-oven uitgevonden, diobij eene lengte van 14 en breedte van 12, in 24 uren 6000 brooden of 60 cnrts. brood levert; de kosicn van stoken zijn zeer gering, vermits voor het bakken van 1 entr. brood slechts 6 pond steenkool of aardpek wordt vereischl. Een in Bcijcren uitkomend dagblad, hetwelk voor ee- nigen tijd met zekerheid had gemeld, dat er lusschen den Keizer van Rusland en den Paus een concordaat was gesloten noemt thans zelf dat berigt onjuist en voorbarig. De over eenkomst welke lusschen de gevolmagligden der beide Staten gesloten is, bepaalt zich, volgens dit blad, lol de regeling van eenige afzonderlijke doch zeer belangrijke punten. Men verwacht, dat de Paus zich weldra op eene officiële wijze dienaangaande zal verklaren. VAN DEN RIJN, 2 Febr. Bcriglen uit Berlijn van 1 Februarij melden, dat bij de laatste brandenwelke uithoofde van het vriezend weder eene algemeene ontsteltenis hadden gebaard, de Koning onmiddelijk zich derwaarts heeft begeven, en in persoon heeft toegezien, dal niets verzuimd werd, om het vuur meester te worden. Aan de welberaamde maat regelen is het dan ook toeleschrijvendat de meest bevolkte en rijkste gedeelten van genoemde hoofdstad, do Linden en do Koningstraat, voor een zeer dreigend gevaar zijn behoed gebleven. B E L G I E. BRUSSEL, 1 Febr. Op den 30sten Nov. jl. kwam te Antwerpen uil Nevv-Orleans hel vaaituig Agncs aan. Onder de equipagie merkte men een door zijne zachtheid, gewilligheid en schoonheid van gelaat jong matroos op, dio met een zijner kameraden in eene zeer naauwe vriendschap leefde. Ten gevolge van een twist, gerezen lusschen beide trouwe vrienden en de overige manschap, bleek het, dat de teedere band, welke beide matrozen vcreenigde, niets minder was dan de band der liefde, daar de jonge en schoone matroos een Amcrikaansch meisje was, dat, wanhopend haren min naar te zien vertrekken, besloot als matroos mede te varen. Gedurende den overlogt had hel meisje zich aan den zvvaarslen arbeid overgegeven en dien met den moesten ijver vervuld. Toen de kapitein kennis droeg van deze zaak, zond hij hel meisje naar den Amerikaanschen consul, die, na haarvrou- wenkleederen te hebben doen geven, haar terug zond naar Amerika, evenwel niet aan boord van den Agnes. Men kan liglclijk oordeelen over de wanhoop der jonge liedendie elkander nu beloofden hunne liefde door een huwelijk te wettigen, zoodra zij te Now-Orlcans teruggekeerd zouden zyn. 2 Febr. Te Antwerpen is de invloed der griep tot zelfs in den Zoölogischen tuin doorgedrongen; vooral is dit het geval met de apenwaarvan reeds twee of drie onder dis ziekte zijn bezweken. Laatsledon Dingsdag heeft een vreesselijk ongeluk in do gemeente Milieu bij Tongeren plaats gehad eene zwan gere viouw is levend verbrand. Terwijl haar man buitens huis aan hel werk was, werd do ongelukkige vrouw door eene vallende ziekte getroffen, viel in het vuur en werd ge heel verbrand. Toen haar man terug kwam, was zij niets dan eene verkoolde massa. BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP, 5 Februarij. Naar wij vernemen houdt do Raad van Stalo zich ijverig bezig met het onderzoek der ontwerpen van wet lol herziening der grondwet. Eerst wanneer dat onderzoek zal zijn afge- loopen en dat kollegie deszelfs advijs aan de Regering zal hebben uitgebragt, zal door haar hel getal der aan de Tweede Kamer aan te bieden ontwerpen, worden vastgesteld. De Tweede Kamer der Staleu-Generaa! zal hare werkzaamheden niet hervattendan nadat het onderzoek bij den Raad van State z.d zijn afgeloopenen de bedoelde wels-onlwerpen dadelijk, of immers spoedig na de her-opening der zittingen, zullen kunnen worden aangeboden. Men verwacht, dat dit voor het einde der maand Februarij het geval zal zijn. (H. B.) De Neiv-York Enquirer deelt de volgende bijzonder heden mede aangaande de brugwelke over de afgronden van de Niagara zal gelegd worden en welke eerlang de bezittingen der Engelsche koningin triel hel gebied van den president zal verbinden. Duizende koorden van het aller sterkste ijzerdraad zullen vastgehecht worden aan ankers vati gesmeed ijzerwelke in de rotsen honderd voel diep" on der de oppervlakte ingemetseld worden. Daarover zal een stevig zamenslel van balken zoo gelegd worden dal elke wankelende beweging vermeden wordt. In het gezigt van den waterval zal de snelle locomotief over de gevaarlijke dieplo met gcvleugeiden spoed heenvliegen. De uitgravingen voor dit reuzenwerk zijn reeds begonnen de benoodigdb gelden zijn reeds voorhanden en reeds in de aanslaande maand Ju 1 ij zal men te paard over den waterval rijden. De stevig heid van de brug zal zoo groot zijn dal zij onder den last der locomotief en een langen trein in hel middenpunt slechts een duim breed zal slingeren. In het midden zal de spoor- weg gelegd worden. De grootste inoeijelijkheid bestaat daar in om de draden over den stroom te leggen. De stoomboot, welke thans beneden den waterval de overvaart vcrri»tzal n 7 f eerlang twee kabeltouwen medevoeren en door middel van dezen zullen twee ijzeren touwen dwars over den vloed ge spannen worden om op dezen voorloopig een planken vloer Ie leggen waarop men vertier dan de overige werken zal ten uitvoer brengen. Op de vraag, of er wel menschel) genoeg te vinden zouden zijn om een zoo gevaarlijk werk te ondernemen, werd geantwoord: O, er zijn Yankees ge noeg die niet alleen moedig maar ook bekwaam genoeg zijnom dit werk te verriglen. De groole Canadaschè spoorwegdie zich aan deze brug zal aansluiten heeft de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2