PARIJS, 14 Maart. Gisteren heeft eene soort van oproer op de vischmarkt plaats gehad. Toen de dames van die plaats een beambte, die haar dikwijls in boete had beslagen ontwaarden, vielen zij me! hare messen op hem aan, om hem te vermoorden. De ongelukkige vluglte in een huis, waar zijne vijandinnen hem belegerden, lol dal een detachement der nationale garde hem kwam verlossen. Doch ook deze zou- I den zulks niet gedaan gekregen hebbenzoo niet een drietal kvveekclingen van de Polytechnische school de datnes toe gesproken en den vervolgden in hun midden genomen had den. Aldus werd hij gered. kingën tegen de grondwet opheffen. Ook hierin ligt een wenk voor de regeringen opgesloten. Gelijk in Frankrijk menigeen der trouwe aan hangers van Guizot zijne diensten aan de republiek ging aanbiedenzien wij uit onze tweede kamer die nog voor weinig jaren met zoo veel onwil, als uit de hoogte het voorstel der negen mannen ont ving en naauwelijks in deliberatie nam, thans belangrijke wijzingen voortkomen. Het levert het duidelijkst bewijs, dat de meer derheid niet altijd eene meerderheid van overtui ging is en de wil der regering dikwijls voldoende isom die meerderheid te verplaatsen. Met belangstelling zien wij uit naar het berigt dat ons de namen der nieuw benoemde ministers zal doen kennen. Het is hier niet alleen te doenom vorderingen in de grondwet te brengen, maar ook om de ge wijzigde grondwet in den geest van vooruitgang te doen toepassen. Op de lijst van ministers zagen wij met blijd schap de namen van Lustic, Thorbccks en Ster ui, man nen diezoo zij de ministeriele portefeuille aanne men niet ten halverwege zullen blijven staan en wier karakter eea waarborg oplevert, dat de be hoeften des tijcis zullen vervuld worden. Zoo echter iemand verdient aan het hoofd van het ministerie te staan, het is de man, die aan de natie de grondwet deed kennen en meer dan iemand door zijne geschriften een helder licht in onzen politieken toestand deed opgaanop wiens oordeel de behoudende partij zelve zich gelukkig rekende, als zij zich soms daarop mogt beroemen, wiens bedrijvende kunde en bekwaamheid met ee- nen helderen praktischen blik gepaard gaat, de man wiens namen op de tong ligt van ieder, die voor uitgang in onzen staatkundigen toestand verlangde: liet is Thorbecke. A Y Op Woensdag i.'en 22 Maart des ja ars 1848, des namiddags tcu 2 ure. zal, ouder nadere appr ubalicdoor den Staatsraad Gouverneur dor Provincie Noord-Holland, of, bij deszeli's ab sentie, door een der Leden Tan de Gedeputeerde Staten, cn ju bijzijn tan den. Ifoofd-Ingenieur van den Waterstaat, in bet lokaal van liet Gouvernement ie Haarlem, «orden aanbesteed: liet maken van eenen Grindweg van liet Provinciaal Krankzinnigen geslicht naar den Straatweg door bet Dorp Bloemendaul. hezo Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, op hetwelk de bovengemelde Aanbesteding zal plaats hebben, zal, boven en behalve aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem, ter lezing liggen: te Amsterdam, in het tVapen van Medernblikop den l)am en in het Kofiij- huis het Vosje, bij het plein van de afgebroken Eoitis; to Haarlem, in dc Kroonia hel Noord-Jlollandsche en in het Bossche Koffijhuis en in de Leeuwrik; te Alkmaar, in den Roodcn Leeuwin de Toelast eu in het TVapen van Haarlem; lo JNicnwediep, bij Ihnen en in liet Logement den Burg; te Beverwijk, bij den Kastelein Bruin; te Yelzcn in hel Logo- ment bij ter Burg; aan dc Zandpoort, bij Snijders; te Bloe mend aal in het voornaamste Logement, en te Heemstede, in het Logement het Va pen van Heemstede. Zullende des Maandags vóór de besteding de noodige aan wijzing in loco worden gedaan en zijn er voorts nadere inforiua- tiën te bekomen bij den Hoold-Ingenieur van den Waters'aat E. de Kruijffte Haarlem, cn den Opzigter van den Water staat J. Blanken aan de Zandpoort. B U 1T E N L A N D S C II E B R i G T E ENGELAND. LONDEN, 14 Maart. De woelingen, welke in dc laatslo dagen hier ter stede cn elders in dit Rijk hebben plaats go- had zijn gisteren in bet Huis der Gemeenten kortelijk ter spraak geweest. De ministers hebben bij deze gelegenheid opeullijke hulde gedaan aan do goede gezindheid, welke de groole meerderheid der bevolking alotnme, zoo in Schotland als in Engeland, beloond heeft, om de orde te helpen be waren bij die treurige tooneelen, waarhij het, gelijk zij ver klaarden slechts om plundering en verwoesting te doen was. i Overal hebben do welgezinde burgers, van allen rang en stand, zicb aangemeld, om als buitengewone poütie-agenten do orde to helpen bewaren; te Manchester, onder anderen, zijn daartoe 10,000 hunner in dienst genomen; te Glasgow 20,000; enz. De Hertog en de Hertogin van Montpensicr zijn II. Donderdag van hier naar Oslende vertrokkenom zich naar Duilschland te hegeven. Do Chinesche jonk Keijing wordt op de Theems ver wacht; men heeft berigtdal zij van Boslon naar Engeland is vertrokken; sommigen zeggen dat zij 3, anderen dat zij 6 maanden lot den overlogt zul noodig hebben. FRANKR IJ K. De Heer Lamartine is ernstig ongesteld, ten gevolge van do vermoeienissenwelke hem de omwenteling van Fc- bruarij heeft veroorzaakt. To Nismes heeft de Heer Teulonregerings-commis- saris, do volgende Proclamatie uitgevaardigd: De Commissaris van hel Voorloopig Bewind, Overtuigd, dat de zedelijke verbetering hand aan hand moet gaan mcl dc verbetering der instellingen; Overtuigd vooral dal een volk van Sollicitanten geen echt republikoinsch volk kan zijn;

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2