BINNENLAND. CScmcugbc Scvigteu. Overtuigd eindelijk, dat de mannen, die het geschikst ï'rjn om eenigcn post te vervullen, dezulken zijndie er niet sjrn vragen; Heelt do eer zijne medeburgers lo vervvittigeudat er geenerlei gevolg zal gegeven worden aan de verzoeken om posten. HELDER en NIEUWEDIEP, 18 Maart. De Koning van Napels, op nieuw de slem der rnenschc- lijkheid miskennende, is wederom ineineedig geworden aan zijne pleglig gedane beloften. Met vuur en zwaard is hij legen do rijke en bevolkte stad Messina opgetrokken; gedu rende twee-en-veertig uren is zij door de koninklijke troepen gebombardeerd. Het Portofranco of entrepot is in brand gestoken en bijna geheel door de vlammon vernield. Men schat de schade, alleen aan het entrepot berokkend, op licn millioen franken. Op vele plaatsen in Frankrijk voldoet men reeds vooruil aan het verlangen van den minister van finanliën. Te Cor- j beil komt bij den ontvanger iemand met zijn tafelzilverdat j hij versmolten had: »Ik kom mijne belastingen betalen," zegt hij, weeg wal ik u breng." »Maar" was het ant woord van den ontvanger, «waarom brengt gij ongemunt zilver, hebt gij dan geen gemunt geld?" »Ja wel," zegt do belastingschuldige, maar dal bewaar ik om mijnwerk- volk te betalen." ïe Nangis schrijft een contribuabledie zelf gaarder is, aan den ontvanger: «ziehier 58 franken 74 centimes voor het volle jaar mijner belasting en ik verbind mij om, inge val van oorlog, die belasting in eens tien jaar vooruit te betalen. Op dezelfde plaats hebben volgens la Presse reeds 24 burgers hunne belastingen over geheel het jaar betaald. Men verzekert dat onze Koning, ingelicht dat de voor geslagen wijzigingen in do Grondwet verre zijn van aan de algemeene verwachting lo beantwoorden, aan de Tweedei Kamer vrijheid verleent, om lloogstdenzelven ten opzigle der Grondwet dusdanige voorstellen te doen, als zij in het belang der Natie noodig oordeelt, en waarmede Z. M. bereid is zich te vereenigen. Het voorloopig bewind der Franscho Republiek over wegende, dat de lijfstraffen tegen do menschelijko waar digheid strijden, en dat de afschaffing der lijfstraffen niet anders dan hel gevoel van eer kan verhoogenheeft de lijf straffen bij de Marine, bestaande in liet door de daggen loo- penhet kielhalen en het laarzen, afgeschaft en doen ver vangen door eeno gevangenisstraf, lot nadere herziening van hel strafwetboek der Marine door do Nationale Vergadering. (Zullen onze matrozen ook van bel endje louw geëxcuseerd worden? 01 heeft de Nederlander geen gevoel van eer?) In onderscheidene plaatsen heeft men door het uitste ken der vlaggen en illuminatie zijne vreugde betoond over het ontbinden van het conservatieve Ministerie en de door Z. M. onzen Koning beloofde doortastende Grondwetsher ziening. Te Heusdcn beeft zelfs bel sledelijk bestuur klokkengelui bevolen, en de nationale vlag uit de torens doen wapperen. Ook Helders ingezetenen, die tol dusver hunne vreugde nog niet zigtbaar aan den dag gelegd hebbenzullen hopen wij, niet achterwege blijven, om openlijk hunne blijdschap te uiten, als eene hulde aan den Vorstdie door milde concessiën aan het eenparig verlangen der Natie voldoet. Uil's Gravcuhage is het bedroevende berigt ontvangen, dal Z. K. II. Prins Alexander der Nederlanden op het Eiland Maderaaan de gevolgen zijner ziekte is bezwekenin den ou derdom van ruim 29 jaren. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd peene. Bevallen P. Bommel gel). Daalder, D. P. Flens geb. Akherga D. A. Kaptein geb. Veil Evers, D. J. M. Sant geb. Beek ZA. fiaart- wijk geb. Blok D. N. Douwes geb. Duinker D. A. Schuld geb. JongbackerD. A. P. Luijlz geb. Brouwer, Z. G. Hellegers geb. Bakker, Z. II. Boll geb. Koster, D. Overleden A. J. Braggaar, 11 ra. M. Jongkees 70 j. J. G. Strik ter, 15 m.II. Houtman, 62 j.V. Hoogendijk 72 jL. Kunst, 30 j. C. Bremer 63 j. O. Smit, 33 j.31. S. Cosijn 15 m. Te Dreux zijnde heelt Lodewijk-Filips zijno bakkebaarden afgeschoren en het haar zijner paruik naar beneden ge kamdten einde niet herkend te worden. De Ooslenrijk- sche regering wil zich op geenerleiwijze in de inwendigo aangelegenheden der Fransche republiek mengen zoolang de grenzen van Duitschland en Italië geëerbiedigd wor den. Het slot van den Prins vati Hohenlohc Niederslel- len en het kanselarij-gebouw zijn door een hoop oproerlin gen in do asch gelegd. De Fransche republiek erkent den onderwijzersstand als een van do eervolste en meest ge achte. Het eiland Bourbon is met den naam van lle de la Réunion verdoopt. Z. M. onze Koning heelt zich bereid verklaard, om door persoonlijke gcldoffërs de geld markt te ondersteunen. Het Parijscho Journal de Che- tnins de Fer het berigt der vestiging van een Koninklijk- Nederlandsch Instituut van Ingenieurs mededeelendczegt onder anderen: «Eer aan den Vorst, die de belangen zijner eeuw begrijpende, de edele kunst van den Ingenieur onder zijne bescherming neemt." - Een landveihuizer berigt dat Noord-Amerika een paradijs is voor de vrouwen. Aldaar wordt verwacht eeno tachtig-jarige vrouw uit Noord-Braband 'om fortuin lo maken. De Koning van Pruisen heeft de vrijheid van drukpers in zijne staten ingewilligdal weer een navolgenswaardig voorbeeld. «Frankrijk" zegt ile Minister van onderwijs, heeft nieuwe mcnschen noodig." Nederland had behoefte aan nieuwo Ministers, en in die be hoefte is wijselijk nog bij tijds voorzien, eer het to Iaat was. Opgeroepen oin dadelijk onder de wapens te komen (lot dekking van onbedreigde grenzen,) dc miliciens der lig— lingen van 1845 en 1846; dezo manoeuvre komt do natie ongeveer op ƒ15,000 daags te staan. In Hongarije ver wacht men inboorlingen in het ministerieten einde in do grieven hunner landgcnoolen te voorzien. Dc Ooslenrijkscho regering is in het geheel niet op haar gemak, evenmin als do bankiers le Parijs. Bij do Februarij-revolutie zijn 428 gewonden in de Parijsche gasthuizen opgenomen: 342 bur gers, 8 vrouwen en 78 militairen. Aan do lezers die be. lang stellen in liet lot van Lola Monlez, wordt bekend ge_

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3