Hel volgende voorval pleit niel teer Ier gunsle van do militaire discipline in Frankrijk: Twee soldaten van de militaire-school te Parijs hadden hunnen officier geslagen. De bevelhebber der school wilde hen doen gevangennemen, maar zij kantten zich daartegen en liet gelukte hun zelfs, om een gedeelte der mobile na tionale garde tegen hem te doen opstaan. De ongelukkige hevelhebber, die een oud officier is, werd op de onwaardig ste wijze mishandeld en naar bet Ministerie van Oorlog ge sleept. Zij eischten, dat de minister hem onmiddelijk ont sloeg. Het gelukte eindelijk hem veilig in het hótel te brengen en op die wijze aan de wraak der woedende sol daten te onttrekken. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd P. Hin en T. Stijnen. C. Borgart en M. L. van Rhcdeu» -N. Vroon en N. iio'l. G. Keizer en H. Arts. Revalien 51. F. C. Lagerwall geb. von der Mischen Z. D. Groot geb. Horsman, Z. F. 31. Bakker geb. Timmner Z. - C. Grimijser g.b. van Veggelen D.C. Agema geb. Kooij Z. T. Jeket geb. de RuiterZ. H. R. Bonifacius geb. Smit Z. G. Krijnen geb. de Leeuw Z. Overleden A. Sleins19 j. K. Bierenbroodspot, 71 j. C. Konse- band 5 j. J. Mens, 57 j.A. E. van' Zuijien 4 m.J. J, Bom mei 28 j. M. Dekker, 10 j. D. Kikkert3 m. (Bcmcugbc jScvigtcn. Do beer Guizot is voor den tijd van twee maanden toe gelaten geworden als honorair lid der Londcnsche Alhcnaeum- club, waarlegen echter sommige leden geprotesteerd hebbeu. Te Weenen zijn 39 gesneuvelden pleglig ter aarde besteld. Onder deze was ook een jooddie insgelijks met zijne ge vallen makkers op het christelijke kerkhof werd begraven. De Rabbi hield onder den Christus aan het kruis, op het kerkhof eeno hartroerende rede. Ziedaar VrijheidGslijk- heid en BroederschapDo Aarts-bisschop van Mnnchen heeft de Geestelijkheid aangemaand, om zich van elke in menging met staatszaken te onthouden. Geplant te Pa rijs, op het veld van Mars, een vrijheidsboom. De Mo- Ain Lamartfne, op den 27 Febr. 1848, bij het ontvangen van bet berigt zijner optreding als lid van bet voorloopig Bestuur te l'ariji. Waant ge u, verwaten en vermetel, Thans nog een' echle muzenzoon Terwijl ge een' vorst schopt van zijn zetel, Eu zelf u plaatst op zijnen troon? Zie, loftrompet der Girondijnen! Wat van de menschheid worden moet, Als men hel heïlli os licht laat schijnen, Dat 't volk krankzinnig duiz'len doet. Eens zaagt gij u met lauw'ren kroonen, Toen gijaan 't hoofd der muzenzonen Voor godsvruchtdeugd en orde streedt Nu tal de schande uw' naam bevlekken, Uw houding ieders afschuw wekken: Wee ieder, die, als gij, zijn burgerpligt vergeet. bilo Nationale Garde aldaar zal versterkt worden door een corps vrije Dames, van 15 tot 30 jaar, dat den naam zal dragen van Vesuoiaansche Legioen. Als dit ook in ande re staten navolging vindt, zal Europa belangrijko strijdkrach ten ontwikkelen. De Koning van Beijerèn is moreel en ligchamelijk geschokt. Dit is weliigt de reden, dat hij do AFFAIRE overgedaan heeft aan zijnen zoon, deu Kroon prins, die haar zal conliuneren onder de firma van Maxi- miliaan II. Te Arasterdam is gelegenheid om een SCHEER WINKEL over te nemen, die acht jaren met succes is uit geoefend. De heer Rolhschild te Parijs wil geen schild wacht voor zijn hótel hebben. Sophia, de gemalin van den Ooslenrijkschen Aarts-Herlog Frans Emilius staat aan het hoofd van het Hervormings-stelsel en wordt schier aangebe den door de Weener bevolking. De Prins van Joinville en de Hertog van Aumale bevinden zich thans bij Pa en Ma. Een citoijen der Fransche Republiek heeft zijn horologie aan zijn vaderland ten geschenke gegeven, zoggendo, dat daar het uur der Vrijheid geslagen had, hij geen ander be hoefde le kennen. De Gron. Crt. spreekt van losse en steile liberalen- De Arnh. Crt. noemt het nieuwe Ministerie de romp van een liberaal Ministeriewaaraan het hoofd ontbreekt. De Koning van Napels heeft de geel zucht; men zegt dat hij zich in een klooster wil begeren. Het dragen van liverijen wordt in Frrnkrijk beschouwd als strijdig met de Gelijkheid en de menschelijke waardigheid men wil het daarom afschaffen. De burgers van onze hoofdstad willen als om strijd soldaatje spelen. De Burge meester en Wethouders aldaar, willen thans uit zuivere va derlandsliefde hunne baantjes waarnemen: zij hebben beslo ten dit jaar hunne tractementen ten behoeve der stedelijke kas af te staan. Een particulier berigt uit Weenen meldl, dat in Venelie de Republiek is uitgeroepen en dat de Oos- tenrijkscho bezetting de stad heelt moeten verlaten. De Koning van Pruissen heeft aan zijne lieve Berlijners" con cessie verleend tot het rooken van tabak op straat. Een opstand, ontstaan in het centrale luchthuis te Melun is door eene krachtige demonstratie bedwongen. WEDERKLANK op het Ex tempore van M. C. P. R. Robidé tas dii Aa, mijn'voormalig medepetiiiooaris tot herziening onzer Grondwet, getiteld: Aan Lamartine enz. Hij is verwaten nocli vermetel Maar blijft een echte muzenzoon. Zijn vorst ontruimt d'onteerden zetel, Verliest de lang verbeurde kroon. Hij komt, de roem der Girondijnen; Toont, wat de menschheid worden moet: Enmogt ook hij weldra verdwijnen Dan kleurt de grond zijn eerlijk bloed. Reeds zag hij zich met lauw'ren kroonen, Toen hijann 't hoofd der muzenzonen Voor godsvruchtdeugd en orde streed Jfog eed'ler lauwer zal hem sieren Aan 't hoofd van vrijheids Treèbanieren. Geen Lamartine breekt; Pbilippus brak zijn' eed. Ei tempore. (Get.) Robidé tas der Aa. Ei tempore. A. F. Sim».

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3