BEKENDMAKING, BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Helder, maken bij deze, tengevolge eener daartoe hekomene kennisge ving van den Heero Kapitein ter Zee, Directeuren Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan quaran taine, van af' den 16 April, lot en met den 15 Oclober aanstaandeop do Recde van Texelin de bogt van den zuidwal zullen moeten verblijventen einde aldaar het ont slag uit de quarantaine aftewuchlen. Burgemeester en Assessoren voornoemdherinneren bij deze, alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaartuigenonder welk voor wendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van quarantai- iio schepen ter adsistentie, of om andere redenen te begeven alvorens daartoe de noodige permissie van den Heer Kom mandant van Z. M. Wachtschip, of wel zoo noodig, een quarantaine-wachter van het genoemde wachtschip lot opzigt te hebben bekomen, en waarschuwt dientengevolge, elk en een iegelijk, om zich bij voorkomende gelegenheden dien overeenkomstig te gedragen, teneinde zich voor do nadee- Jige en onaangename gevolgen, welke uit eene legpnstrijdigo handelwijs noodzakelijk zouden voortvloeijente vrijwaren. HELDER 5 April 1848. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. ix 'T V E L T. Ter ordonnantie van dezelve, J. S G II O O N, Secr. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER dezer Gemeente, maakt hij deze aan alle daarbij belanghebbenden bekend dal de derde zitting van den Militieraad in het derde ressort dezer Pro vincie, welke bestemd is tol de Keuring van plaatsvervangers en Nummerverwissclaars, dit jaar zal worden gehouden te Alkmaar opbel Raadhuis, op maandag den 17 April 1848, des middags ten twaalf ure. HELDER den 5 April 1848. De Burgemeester voornoemd J. ix 'T VELT CUITENLANDSGHE BERIGTEN. ENGEL A N D. TONDEN4 April. In het Huis der Gemeenten werd bij gelegenheid der beraadslagingen over de wel op do eman cipatie der Israëlitendoor den Heer Goring v.cn amende ment voorgesteld, strekkende lot de verklaring, dat zoolang het Huis der Gemeenten de thans door hetzelve uitgeoefen de magt over de bestaande kerk, blijft behouden, geen Is raëliet vrijdom moet genieten, veel minder zitting iu hel Hu is hebben; na eene langdurige discussie werd het amen dement ingetrokken; een «ander amendement door Sir f'Villonghbystrekkende lot voorkoming, dal een Israëliet zou worden benoemd tot. eenige betrekking, aan welke ver bonden was de aanbeveling tot cenc bediening in de geves tigde kerk, werd tnet eeno meerderheid van 97 stemmffl verworpenevenzoo werd ook met eene meerderheid van 94 stemmen verworpen een amendement, waarbij de benoeming zou worden verhinderd van Israëlilen tol regters ol tot leden van den geheimen raad. FRANRR IJ K. PARIJS, 1 April. Heden tegen vier ure, bevonden zich de rondvenlers van het dagblad de Presse, in het nieuwe lokaal vereenigd, waar, sedert een tweetal dagen, dit dag blad werd uitgegeven. Op het oogenblik dat men de Pres~ se, pas van de pers gekomen, aan hel lokaal bragtdrong de menigte in het gebouw, verscheurde al do nommers waarvan zij zich meester konde maken en Linnen weinige oogenblikken waren de naburige straten met stukken van bladen overdekt. Al de rondventers gingen heenzeggen de dat zij geen dagblad meer wilden verkoopenhetwelk eene regeringloosheid verlangde en iederen dag den burger oorlog predikte. Do Réforme zegt, dat het verscheuren der Presse''s door de rondvenlers dier bladen zelvo is geschied, welke mot elkander moeten gevochten hebben. Dit blad zegtdat indien de heer de Girardindoor de monomanie van het martelaarschap gedreven even als gewoonlijk zou uilgeroepen hebben, dat men de vrijheid van do drukpers heeft willen schenden en dat het publiek ten minste weten zal waaraan het zicblo houden hebbe. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 April. Wij kunnen met genoegen melden, dat onze uit- noodiging, om aan Z. M. den koning een request van dankbetuiging aan te bieden en daarbij op be scheiden wijze den wensch naar regtstreeksche ver kiezingen kenbaar te maken, niet vruchteloos is geweest Binnen weinige dagen is het request dat wij daar toe ontvangen hadden, door 46 personen, meest al* le tot de aanzienlijkste inwoneren dezer gemeen te behoorende getcekend geworden Ofschoon wij gelooven, dat nog meerderen niet on genegen zouden geweest zijn hunne namen daarbij te voegenhebben wij begrepen, het request niet langer te mogen ophouden dewijl hierbij het tijdige van de inzending niet uit het oog mogt wordeu verloren Het is den 5 dezer door ons ingezonden Gp de place du Chatelet le Parijs zag men gepassecr- den zondag ten half twee ure een vijftigtal kofïijlaffcls ron dom den vrijheidsboom geplaatst. In een ommezien waren die tafels overladen met brood, ham, eijerenroode en wille wijn, bier, appeldrank, enz. Veie personen, niet de kleu ren der Republiek op den arm schenen de bediening van ceremonie-meester waar te nemen. Ten drie ure werd een roffel door de trom gehoorden voorts do Marseillaise ge zongen. Nu beklom een der burgers eene tafel en sprak

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2