(öcmcugöc ïjcvigtcu. het groot getal nieuwsgierigen aan het uitnoodigende deel te riemen aan het republikeinsch banket. Die uilnoodiging ging gepaard met eene duchtige aanmoediging, want te gelijker tijd viel de redenaar braaf op het brood en de heerlijke ham aan. De kreten van: Leve de Republiekbeantwoord den de uilnoodiging, en weldra waren de tafels bezet. On der do gasten merkte men slechts ééne vrouw op. De mees ten echter roerden de spijzen niet aan. Het zotste van dit leestdat bij het vertrek van den post nog niet afgeloopen was, bestond daarin, dat er stoelen noch banken rondom de tafels stonden zoodal allen genoodzaakt waren te blijven slaan. In Frankrijk is de heerschappij der koningen gedaan die van de ambachtslieden begint. Homme du Peuple is daar thans een titel, die ten minste evenveel gewigt bijzet, als vroeger die van markies of hertog. Onder de namen van hen, die door de clubs tot leden der aanstaando Natio nale Vergadering worden voorgedragentreft men onderschei dene ouvriers aan. Indien schoenlappen on klompenmakon de ware manier is om den staat te regerenlaat men dan van de schoenlappers en klompenmakers ministers en wetge vers makenmits dat men zijne laarzen dan ook naar Thiers of Odillon Bari'ot zende, om te zolen en te achterlappen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd D. F. Foppensteijn en F. A. S. HerckeDrath.J. de Wit en M. C. Deelder. A. van der Laan en G. Willeras. Bevallen N. Pronk Reb. Vos, D. T. de Jong geb. Lobbedoski D. S. Seidenstiker geb. Stras Z. W. Zwart geb. Visser D. Overleden H. A. Groothuis Beikamp, 25 j. A. Jongkees 41 j. E. Hillebrands 60 j.J. Bethlebem3 j.J. de Vaan, 1 j. A. de jong, 75 j. J. UI. Landighem 77 j. R. Panneburg 24 j. J. J. de Groot, 24 j. J. J. van der Horst, 8 w.P. Jongkees, 2 j. Doodgeboren 1. Uit do St. Pieterskerk to Rome is hel hoofd van den Apostel Andreas gestolen. Een Piemonleesch Israëliet, dezer dagen overleden, heeft aan den Paus een legaat van 3 mil- liocn francs vermaakt. Do Korting van Sardinië heeft Oos tenrijk den handschoen toegeworpen. Do weduwe van den Graaf van Nassau, geboren Jetje d' Oultrcmontis uit do environs van Aken naar Maastricht geweken. Een Lyonsch dagblad wil dat de Nationale Vergadering niet te Parijs, maar in eene stad in Midden-Frankrijk bijeen kome opdat de leden der Vergadering niet zouden staan onder do heerschappij der volksklasse. Het slaat voor als punt van bijeenkomst Eourges. De vrede tusschen Mcxiko en do Ver. Staten is gesloten. In Ierland zijn stoffen aanwezig voor eene botsing met de regering. De zonen van O' Conncl het voorbeeld van hunnen beroemden vader volgendedoen hun best om dit to verhoeden en prediken in de vergade ringen te Dublin nog den. vreedzamen weg, om een afzon derlijk Parlement te erlangen. In Londen zijn thans on geveer 67,000 werklieden zonder werk. De scheiding van goederen tusschen den burger Ledru Rollinlid van hel Voorloopig Bewind der Fransche Republiek en Minister van Binnenlandsche Zaken, en zijne huisvrouw is bij vonnis van de regtbank uitgesproken. Do buste van Bodewijk Filips zal door die van Lumartine vervangen worden. De Tos- kaners hebben de Oostenrijksche vlag verbrand, Een der plunderaars van de Tuileriën is in zijne geboortestad Brugg® gearresteerd, terwijl hij twee diamanten bij eenen zilversmid ito koop presenteerde. Zijne woning onderzoekende onldeklo de policic eene waarde van 100,000 a 150,000 fr. aan dia manten. Do herders van de Herst. Luth. Gem. to Am sterdam laten hunno schapen bij den aanvang der godsdienst oefening drie kwartier achtereen zingenwaardoor deze ge vaar loopen eene bloedspuwing te krijgen. De Polen to Warschau hebben op bevel van den Russischen Czaar hunno vuurwapenenen, binnen 24 uren, moeten afleveren. Te Milaan zijn de Oostenrijksche troepen met kokende olie en pik begoten. De poëet Beranger heeft bedankt voor do eer om vertegenwoordiger te worden van Parijs. Te Lvon heeft men den kapitein eener stoomboot deerlijk mishandeld en daarna in de gevangenis geworpen, omdat hij eene witte vlag had geheschcn. To Berlijn heeft zich dezer dagen eene vrouw van het leven beroofd, omdat het haar (zoo als zij gezegd moet hebben) thans] te wild op do we reld toeging en zij in den legenwoordigen tijd ta angstig was. Do Democratische Verceniging, welke op den 17den dezer te Amsterdam zou plaats hebbenis uitgesteld. Tegen do ingezetenen van Waalwijk is proces-verbaal op gemaakt, omdat zij op vaslen-avond vrolijk geweest zijn en gezongen hebben. De Italianen noemen den strijd tegen het hatelijke juk der Oostenrijkers den heiligen oorlog. In Middelburg is eene poging, om door uitgestrooide briefjes zamenscholing te verwekkenmislukt. INGEZONDEN. Wij zijn in den laatslen tijd vlijtige waarnemers geweest van de gebeurtenissen, welke Europa schokken; wij hebben ook opgemerkt, welken invloed die gebeurtenissen op Ne derland hebben uitgeoefend en welligt nog zullen uitoefenen wij hebben vernomen dat onze geëerbiedigde koning de lang- gewenschto grondwet-herziening zal doen plaals hebben. Wij zijn dankbaar voor dit blijk van liefde en welgezind heid, te meer wijl ons daardoor wordt verzekerd, dat Zijne» Majesteit onze geëerbiedigde Koning hel welzijn van Neder land beoogd en dat bij Hoogsldenzclven de noodzakelijkheid wordt gevoeld van eene andere, meer voor Nederland ge- schiklo wetgeving. Bij de Hooge Regering zijn Hervormin gen noodig, te meer nog zijn die hervormingen noodig liij de lagere Besturen: de noodzakelijkheid hiervan is sedert jaren bij ons gevoeld, maar al onze pogingen hebben moe ten afstuiten op den onwil cn het eigenbelang der Bestuur ders. Nu komt bij ons do gedachte op, of het welligt thans de tijd niet zoude zijn, om do langgewcnschle en noodza kelijke veranderingen in ons Polderbestuur van de Hooge Regering te vragen, opdat wij ontslagen worden van die knellende en vreemde bandenwelke ons sedert jaren bob ben omgeven. Wij wensehten dezo onze gevoelens bekend to maken aan allo Ingelanden van de Zijpe cn den Hazepol- der, aan alle Ingelanden van alle andere polders in Noord- Holland gelegen, om, hetzij ieder voor zich, hetzij geza- menllijkdoor verecnigde pogingen ons doel te bereiken. Benige Ingelanden van de Zijpe cn den Uazepolder,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3