del ing alle vreemde officieren en ambtenaars uit 's lands dienst afgedankt. En echter zal dit misschien niet verhinderen, dat de tegenwoordige regering omver gestoolen wordt. Onder den vloed der spotprenten die te Parijs het licht zien, is er een op het afschaffen der grenadier-com- pagnien bij de nationale gardewelke door bcerenmutsen onderscheiden waren, die dubbel aardig is, daar de spot ook zijdelings de menigvuldige depulatiën betreft, die de voor- loopige regering kwamen lastig vallen. De prent vertoont namelijk ecnen optogt van boerendie de regering komen bedankendat zg do ruige grenadiers- muls«n, die van hun vel gemaakt werden, heeft afgeschaft. De Franscben zijn een zonderling slag van volk. Naau- wclijks hebben zij do Republiek of zij beginnen er reeds den gek mede te scheren. Zij hebben eene verwonderlijke gavo om terstond van alles de belagchelijke zijde te vinden. Zoo trof men dezer dagen den volgenden brief met het volgende antwoord aan »Mijn heer Men heeft de titulatuur afgeschaft, en zeer teregt, maar het is slechts een halve maatregel. Er bestaat nog, volgens het inzigt van sommige menschen, een groot onderscheid tusschen den eenen naam en den andere. Het is tijd dat allo dergelijke sluitendo ongelijkheden vordwgnen. Ik stel dus aan het Provisioneel Eestuur voor, alle burgers te doen nommcren; het nommer zou in plaats van den geslachtsnaam treden, die nergens anders toedient, dan om tusschen een volk van broeders eone noodelooze afscheiding te maken. Een republikein van twee dagen later.» Het antwoord luidde aldus »Wij zouden van ganscher harte ons met het voorstel van den geachten inzender vereenigen, wanneer er niet nog te veel aristocratische geest in zijn voorstel doorstraaldewant ziet men niet dat de lage nommers 1,2,3, enz. en vooral het nommer 100, ten diepste zouden vernederd worden, zoo zij luide in een vertrek werden aangediendte gelijk met den eenen of anderen snoeshaan die burger 33,299,999 heette, al laat men nu ook al eens de gebrokens na.» BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd L. Leen en J. Roeper. Bevallen M. de Klerk geb. Biersteker, Z. A. Vroom geb. Boontjes, B. T. de Haan geb. Vos, Z. Overleden F. de Vries, 7 w. A. Wiggers, 65 j. ,T. Kuiper56 j. P. J. Elsinga, 48 j. C. Zoet, 35 j. D. Meijer, 14 d. N. Broek- j huijzen, 13 j. <Ü5cmcsigbc Bcvtgfcu, Een kapper tc Parijsdie lezen noch schrijven kan, heeft vóór de verkiezingende aandacht zijner kunstbroeders op zijn persoon ingeroepen. Het biezen-planlsoen te Genemui- den wordt door wilde ganzen vernield en de eigendommen in Saksen door woeste plunderaars. De bisschop Russel is dood in zijn bed gevonden. Bij een ongelukmet eeno stoomboot op do Roode rivier voorgevallenhebben 35 men schen het leven verloren. In I3lunqui 's club heeft een spreker het voorstel gedaan, om al do standbeelden van ko ningen en vorsten omver te werpen en alle paleizen en kas teeleer met den grond gelijk te maken. De Italiaanscho Jeanne d'Arc, prinses de Belgiojoso, heeft zich aan het hoofd van 200 ruiters naar Milaan begeven om de Oosten rijkers aftckloppen. Een ambtenaar, getroffen door de opoffering van staatkundige denkbeelden door Z. M. gedaan, slaat 5 pot. van zijn tractement af. Onder de menigte clubs te Parijs is er eene met name le club des clair- voijants. Tweo leden, die hartelijk gedronken hadden op de liberleit, traden onlangs op een avond binnen.» Wat is dat? ik zie geen president," zei de een, terwijl hij rondzag.» En ik zie er twee," liet de andere er terstond op volgen. De revolutionaire pogingen te Madrid zijn tot dus verre bedwongen. Eenige officieren van het wapen der Infanterie en Cavallerie wenschen als blijk van erkente lijkheid en belangstelling in de aftreding van den minister van oorlog List Z. Exc. door een standbeeld te vereeuwi gen.De Kamper Gt. van den 10 dezer beval een voor stel daartoe, dat zeer lezenswaardig is. Sir Grey heeftin het Parlement eene wet gepresenteerdmoetende strekken voor de betere veiliijheid van den Kroon en de Regering van het vereenigde Koningrijk. Men zegtdat 50,000 Franschen gereed slaan om Ierland in eene Republiek te melhamorphoseren.Ook in Londen is hot niet pluis; de monster-vergadering der Chartislen heeft nogtans zonder rustverstoring plaats gehad. In het philosopniseho Ber lijn is een Arbeiders-Ministerie tot stand gekomen. Bij decreet van het Provisioneel Bewind zal le Parijs eerstdaags een groot volksfeest gevierd worden, bij welke occasie het leger met het volk en met de nationale garde zal verbroederen. 3000 frc. wordt uitgeloofd aan hem, die de beste Ode op de Februarij-revolulie levert, 't Is jammer dat de verhevene dichters zoo weinig met het wereldsche geld op hebben. Do voorlooplgo reparatiën aan de Tui- ieriën zijn begonnende kosten worden begroot op 30,000 frs. In Savoije heeft do Republiek circa 24 uren bastaan. De Ooslenrijksche gezanten te Romo en Napels zijn gepas- porteerd. De dagbladschrijver E. Meeler is door Pruis- sischo gendarmen over do grenzen op Nederlandschen grond gebragt, als hebbende lo Kleef zich schuldig gemaakt aan den uitroep: Lcvo do Republiek! Den ambtenaar der stedelijke belastingen te Zwoilo heeft men den hals op eeno onzachlo wijze zoodanig digt gedruktdat hij eerst drie uren daarna bij zijno zinnen kwam. In het koning rijk Polen is do uitvoer van roggehaver en meel en de invoer van vreemde dagbladen verboden. Te Rome zijn op bevel van den Paus de Jezuilen-hnizcn gesloten en de Eerwaarde Vaders genoodzaakt geworden de stad le ver laten. De Sultan wil do Fransche Republiek niet erkennen. To Venetie, waar ook reeds de Republiek is uitgeroepen, heeft het voorloopig bewind do belasting op hel personeel opgeheven. Volgens eene verklaring op den 4 dezer te Dublin, door den heer O' Connel afgelegd, is in het Ierscho district Galoway do nooddruft tot zulk eeno hoogte gestegendat de inwoners er loo zijn gekomen hunne eigene kinderen te slagten en te eten!.... Do punch, een Londenscli blad, bevat een karikatuur, voorstellende de Engelsche werk lieden, die uit Frankrijk weggezonden worden, met liet bijschrift: Gelijkheid, Broederschap, weg met de Engelschen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3