tier hatelijke bespieding, ja, eenor verfoeijelijko -vervolging, gedreven van wege diezelfde mannen van het nieuwe bestuur. Wij leggen ook de pen neder, omdat onze bedoelingen worden miskend, of althans niet worden begrepen door hen, ▼oor wier regten en belangen wij ons steeds in de bres stel den door de burgerij en do arbeidende volksklasse. Wij leggen haar eindelijk neder, omdat men ons durft beschuldigen hier te lande eencn geweldigen ommekeer van zaken te zoeken en te willenuithoofde van persoonlijke eeren baatzuchtige inzigten." In Parijs wordt het mechanismus thans lot alles ge bezigd. Een particulier heeft dezer dagen aan de academie van wetenschappen voorgesteld, orn het tot bespoediging der beraadslagingen van de Nationale Vergadering te doen die- o o o o nen. Ten einde de vertraging te voorkomenwelke ontslaat door de verpligting der leden, om hunne slem op de tri bune neder te leggen, wil hij buizen daarslelien, welke van de banken der vertegenwoordigers in twee bussen zullen uit- loopen. De zwarte en witte boonen zouden allen van één gewigt zijn, men zou ze wegen in plaats van te lellen, en i ene naald zou op een ten dien einde vervaardigden wijzer, hel naauwkeurig getal der stemmen aanwijzen, op hetzelfde oogenblik dat de stemming gesloten zoudo zijn. ROTTERDAM19 April. Heden morgen is een meisje van ruim 15 jaren uil een zolderraam in de Lombardstraat gesprongen, eu heeft alzoo den dood gevonden. Men ver neemt omtrent dit ongeluk, dat de moeder het bestaan van dit voorkind gedurende ai dien tijd voor haren man had we ten geheim te houden. Thans weduwe, was haar dit kind weder gegeven. Verkeerde schaamte echter deed haar dit kind altooi opsluiten, zoodat weinigen vermoedden, dal dit haar kind was; hetwelk de afwezigheid van hare onbarm hartige moeder heeft waargenomen, om dit roekeloos bedrij! te volvoeren. Men heelt de ongelukkige naar het gasthuis vervoerd terwijl de vrouw dadelijk door de policie is in ar rest genomen. LONDEN, 18 April. Gisteren avond heeft Lord Palmcr- ston in het Huis der Gemeenten op eencdoor den Heer tYilson gedane interpellatie, betrekkelijk den oorlog in De nemarken geantwoord d it liet van do zijde der Engelsche regering niet aan goede diensten en raadgevingen heelt ont broken en dat zij alsnog de hoop voedde, dat onze vriend schappelijke bemiddeling door beide partijen zoude worden aangenomen. Op de vraag van den fleer Disraeliof De nemarken bij Engeland had aangedrongen op de vervulling van deszelfs waarborging van Sleeswijk aan de Decnsche kroon krachtens het traktaat van 1720, zeide de edele lord, dat Denemarken voorzeker daarop had aangedrongen, doch dat de interventie van het Duitscho verbond geenszins de strek king had, om dat hertogdom la veroveren, maar alleen om zekere inwendige kwestien tusschen hel Dccnscho gouverne ment en de bewoners van Sleeswijk-Holstein te regelen. Er zijn beriglen uit Montevideo lol IGFebr. De han del verkeerde in grooto slagnatie. In Rio-Grande was eene insurreclie onder de zwarten uitgebarsten, doch weder ge dempt. Het Franscho blokkade-eskader had voor Ensenada verscheiden schepen in beslag genomenof gedwongen do ladingen weder te lossen en alstoen in ballast laten ver trekken. PETERSBURG, 8 April. De minister van finanliën beeft aan de beurs medegedeeld, en ook door het policieblad be kend gemaakt, dal hel de bepaalde wil des keizers was, zich niet in de aangelegenheden van andere natiën te men genen dat hij integendeel aan alle volken vrijheid zou la tenhunne binnenlaudsche aangelegenheden te regelen, in dien zij in de meening verkeerden, dat zij bij eene veran dering van stelsel grooter.gcluk zouden vindende Russische regering zou alles rustig laten geschieden, zoolang men zich niet vijandig jegens haar gedroeg, dan echter zou men Rus land bereid vinden tot zijne verdediging en alles zou worden aangewend orn de zaken in de oude orde te behouden. Hier is liet gansch rustig en na eene verklaring als de bovenstaande kan alleen eene beleediging van builen, onze regering tot eenen oorlog bewegen. ST0K110LM, 11 April. Te üpsala heeft een Skandina- visch feest plaats gehadde Ska/de Nyborn bezingt üene- markens heiligen strijd tegen Dnilsch verraad en spoort aan, om Skandinaviens banier over Sleeswijk uit te breiden. VAN DE ZWITSERSCHE GRENZEN, 17 April. Be groo- le raad van Lucern besloot op 13 dezer met 64 tegen 28 stemmen, tol de opheffing van alle kloosters. St, Urbanus en Rothausen zullen dadelijk, de overigen door middel van uitsterving opgeheven worden, liet opheffings-hesluit moot overigens, bij buitengewone wijze, aan de goedkeuring des volks onderworpen worden, ten einde het bcslisseof het die opheffing goedkeurde, dan wel de te betalen oorlogs kosten door middel van belastingen betalen wilde. BERLIJN, 17 April. Onder het vrijkorps, dat heden da- ze stad verliet, orn zich naar Sleeswijk-Holstein te begeven, bevindt zich ook als strijdster de geestrijke vrouw riston die nog niet lang geleden, ais geëmancipeerde damo hier en op andere plaatsen zooveel opziens baarde. Prins Alkert heeft aan deze dame de oorlogsuilrnsling geschonken. Tegen den avond werden beden onder de Linden en op andere plaatsen der stad de winkels van ecnige bakkers geplunderdomdat de door hen verkochte broodjes te klein waren. FRANKFORT, 18 April. Brieven uit Rarlsruho van he den voormiddag, doelen mede, dal volgens stellige beriglen het zich zou bevestigen, dat J/ecker en Slnïve benevens hun volksleger naar het kanion Schaffhauscn gevlugt zijn. Hacker had van den 13den lot den lódcn op onderschei dene plaatsen, welke hij op zijne reis naar Donaueschingen doortrok, proclamatien uitgevaardigd, die geteekend waren: De voorioopige regering Hacker. De dictatoriale wijze ech ter, waarmede hij overal handelde, heeft op alle plaatsen den groolstcn afkeer voor liet republikanisinus verwekl. Hec- ker was met eenc graauwe kiel gekleed en gewapend niet buks, sabel en pistolen. Op zijn grijzen hoed prijkte een hanenveder. Volgens een gerucht zou Hecker na het mis lukken zijner expeditie gezegd hebben, dat hij er nu zelf aan twijfelde, dat in Europa eene.zuivere rcpnbliek lot stand kon komen, en dat hij zich nu naar de vereenigde Staten van Noord-Amerika wilde begeven.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2