BEKENDMAKING. PUBLIEKE YERPACHTING. a n B u s 'i 33 a 3 a S B a» (Bcmctigbc ftcvigtcn. meldhol bedrag der belasting in evenredigheid berekend zal worden. 4o, Dat hel minimum der hoeveelheid drank, die tegelijk uitgevoerd zal moeten wordenten einde teruggave van belasting te kunnen erlangen, bedraagt tien kan, en 5o. Dat de voormelde bepalingen in werking zullen komen des middernachts tusschen den lldenen 12denJuny 1848. Aldus gepubliceerd en geaffigeerd in de Gemeente Helder, op de plaatsen waar zulks te geschieden ge bruikelijk is, den 3 Junij 1848. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. iir 't VELT. Ter ordonnantie van HEd.Achtb J. SCHOON. Secrt. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Hel der, maken big deze bekend, dat de staat van begrooting der Ontvangsten en Uitgaven dezer Gemeente, voor den dienst van 1848, welke door bijzondere omstandigheden, door HEd. Groot Achtbaren Heeren Gedeputeerde Stalen der Provincie Noord-Holland, eerst den 17den Mei jl. is gear resteerd kunnen worden, van heden af, op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot 12 uren, ter Secretarie der Gemeente, voor de ingezetenen ter lezing ligt. HELDER, 3 Jung 1848. Burgemeester tn Assessoren voornoemd J. in 't VELT. i Ter ordonnantie van HEd.Achtb. J. SCHOON. Secrt. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Hel derzijn voornemens om op Dingsdag den 20 Jung 1848, des voormiddags ten elf uren, aan het Raadhuis der Ge meente, in het openbaar, alleen bij inschrijving Toor den tijd van drie jaren te verpachten: Het regt lot het halen en verkoopen van Water, uil do nabij Huisduinen gelegen waterputtenonder de verpligting van de leverancie van het benoodigde versche drinkwater aan het garnizoen in de Fortende Kazernen en Infirmeriën, binnen de Gemeente Helder mitsgaders het regt lot het halen en verkoopen van Zandvan de gewone zandplaalscn in de duinen nabij Huisduinen. De voorwaarden, waarop deze verpachting zal plaats hebben, zullen acht dagen voor de verpachting, op alle werkdagen van des morgens 9 tot 12 uren, ter secretarie der gemeente ter lezing liggen. HELDER den 2 Jung 1848. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. Iit WEL T. Ter ordonnantie van HEd. Achtbare J. SCHOON, Secr. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 Junij. De heer J. T. Zur Mühlen is erkend als vice-consul van Sardinië aan deze plaats. Men verneemt dat in den loop dezer week het ont werp van gewijzigde Grondwet in handen gesteld is van eeno commissie uit den Raad van State, om rapport over hetzelve uit te brengen. Zij bestaat uit de heeren Piepers en Sonsbeek, leden van den Raad, en den referendaris by denzclven, den heer van Tets, die hunne werkzaamheden onafgebroken voortzetten. De West-Pruisische boeren hebben het volgende adres aan do inwoners van Berlijn gezonden. »Wg boeren uit West-Pruisen maken u Bcrlijners bokend, dat wanneer gij nu niet spoedig tucht en orde brengt in uw vervloekt nest en onzen veel beminden Koning in zgne regten herstelt, wij boeren te hulp zullen komen, dat u hooren en zien zal vergaan. Gij honden hebt de verrader lijke Polakken bevrijd en tegen ons opgehitst, die nu moor den en branden; gij hebt onze zonen en broeders, de gar- deu, verraden en geslagt, dat zal u heugen, vooral daar gij nu nog een groolen mond opzet en te laf zijt uw ge peupel in den band te houden. Gy scholman hebt de schatkist geplunderd en andere staats-eigendommeuwaartoe wij belasting betaald hebben, moedwillig vernietigd. Dut zult gij ons vergoeden. Wegens uwo roekeloosheid heeft de prins van Pruisen de vlugt moeten nemen, en wanneer gij geen zorg draagt, dat de Prins op den 24slen Mei dezes jaars weder in zijn regt en in zijn land is, dan zult gij de West-Pruisen leeren kennen. Want uw roovershol zal op honderd plaatsen te gelijk branden. Wij boeren willen u den kost niet geven, opdat uw geliroedsel ons te gronde rigle. Denkt aan den 24sten Meiwij zullen u het naapen der Franschen wel vcrleeren." BURGERLIJKE STAND. Gehuwd VV. H. Leeuwen» en T. R. Smit. D. J. Bosch en G. Hui- gen.C. C. Dogger en E. Ruijter. Bevallen G. Jacobs geb. Geeriing, D. S. van Dok geb. Seheermnn, D. A. Mulders geb. Kikkert, Z.M. P. Timmner geb. Haverkamp, Z. G. Klaassen geb. van Dalen D. H. Meeuw.noord geb. Janse Z. M. Rieuwers geb. de Graaf, D. C. Koning geb. Burgerjong D. T. SmitD. A. Rob 2 D. Overleden M. Kooger 30 j. F. Sip, 56 j. Doodgeboren 3 en 1 Ambtshalve ingeschreven. In Rusland woedt do cholera. In Berlijn doet men po gingen om de algemeene opinie Ier gunste van den prins van Pruisen te doen keeren. Te Parijs correspondeert men door lichten. Afgestapt in de sociëteit Natura Artis Ma- gistra een zwarte lijgor, komende met do Bromo uit Oosl- lndie, de passagier is door Z. M. onzen Koning aan gemelde sociëteit ten geschenke gegeven. In Engeland wil men tot gemak van den handel de scheepvaarlsreglen afschaffen. In Pruisisch-Polen is de rust hersteld. De beruchte Blan- qui is den 26sten Mei gearresteerd, De prins van Join-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3