PUBLIEKE VERKOOPING. Directie der Marine Ie Willemsoord. ville wordt in Erazilie verwacht. In do nationale verga dering is door den Heer Crdmieua een voorstel gedaan strekkende tot wederinvoering van do echtscheiding. Dien tengevolge heeft men eene roode affiche op de muren van Parijs aangeplakt, inhoudende eeno uilnoodiging aan allo vrouwen, welke de repulilikeinsche beginselen zijn toegedaan, om zich aanstaanden dingsdag, ten 10 ure, op het plein Vendomo te vereenigen, ten eindo burger Crémieux voor zijn gedaan voorstel hare dankbaarheid te betuigen. De ambtenaren in Oost-Indië klagen over den steeds toenemen- den geest van protectie, die aan geiccommandeerden en lie velingen betrekkingen verschaft, dio het loon moeston zijn van trouwe pligtsbelrachling en verkregen kennis. Do Zwolscho molenaars hebben aan de Regering het verzoek O O gerigt: dat als de accijns van het gemaal werd afgeschaft, tevens bij de wet mogt bepaald worden, dat het getal mo lens niet zou mogen verminderen. De landverhuizingen naar Noord-Amerika uit Groningen, Friesland, Drenthe en Over ijssel gaan aanhoudend voort, de landerijen worden voor goeden prijs verkocht en ouder de afreizendo landlieden zijn er dia 10 a ƒ20,000 inbaar goud met zich voeren. Do hertog van IIolstein-Glucksburg heeft voor de oprigling ec- ner Duitsche vloot 1000 Rht. gegeven en de Duilsche da mes te Hadersleben hebben 550 mark overgezonden, om een boegspriet aan to koopen. Qbocrtcntiëu. Er wordt gevraagd een KEUKENMEID die goed koken kan, en van goede getuigen is voorzien. Adres bij den Uitgever dezes. Op Zalurdag den 10 Junij 1848 des voormiddags ten 11 uro, zal onder nadere approbatie van Zijne Excellentie den Minister van Marine en Koloniën ad interim, door den Di recteur en Kommandant der Marine te fVillems-oordbij inschrijving en opbod publiek worden aanbesteed Het vernieuwen van do Zuiderpoort, en do herstol lingen aan de Gebouwen No. 30 en 39, op 's Rijks werf te fVillems-oord. Het schilderen van hel Directie-huisvan het Militaire-hospitaal en van de Kazerne der Ma riniers op genoemd Etablissement. De bestekken waarnaar deze aanbesteding zal plaats heb benliggen ter lezing aan het secretarie van den voornoem den Directeur en Kommandant; zullende twee dagen vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco door of van we- ge den Hoofd-Ingenicur der Marine geschieden. Do biljetten ter inschrijving, hehooren op gezegeld papier geschreven en inhoudende de namen der inschrijvers en dcr- z el ver borgen, uiterlijk des morgens ten 11 ure van den dag der aanbesteding, franko op het secretarie van den Directeur en Kommandant bezorgd te wezen. Men is voornemens op Maandag, den 19 Junij 1848 des avonds om 7 uren, in het Lokaal Tivoti aan den /lei der, ten overstaan van den Notaris J. SCllOONpubliek lo verkoopen le. Een op den hesten stand staand, i;t eene beneden en eene boven-woning verdeeld HUIS en ERF, staande en gelegen tegenover het Marktplein aan het Nieuwediepge meente Helderkadastralo sectie A, No. 2743, groot 2 Roeden en 40 Ellen, helend mot den Heer E. Taijlor ten oosten cn hel volgende perceel ten westen. 2<\ Een dito en op dezelfde wijze verdeeld HUIS en ERF, staando en gelegen als voren, kadastrale sectie A,N0. 2739, groot 2 Roeden en 60 Ellen, helend met het voor gaande perceel ten oosten en het volgende ten westen. Do heido voorschrevene perceolon-, welke le zamen eene onzuivere huur van ongeveer 1000.-per jaar ren deren hebben eeno gemeenschappelijke hoofingang en zullen eerst elk afzonderlijk, en daarna vereeuigd, in veiling worden gebragt. 3°. Een dito en op dezelfde wijze verdeeld HUIS en ERF, slaande en gelegeu als voren, kadastrale sectie A, N°. 2738, groot, builen het Erf, 50 Ellen, helend met het voorgaande perceel ton oosten en do verkoopers ten westen. Renderende eene onzuivere huur van ongeveer f 400.- per jaar. 4o. Een Steenen PAKHUISstaando aan hel Nieuwediep voormeld, achter perceel N°. 2, in do kadastrale sectie. A, N0. 2740, groot 75 Ellen, balend met do verkoopers aan allo zijden. Verhuurd voor f 50.- per jaar. 5°. Een HUIS, staande en gelegen als voren, kadastralo sectie A., N°. 2736, groot 68 Ellen, helend met do Ver koopers ten zuiden en ten oosten en de erven Kooijman ten westen. Verhuurd voor ƒ2.50 per week. 6°. Een IIUIS en ERF, slaande en gelegen als voren, achter perceel N°. 1, kadastrale sectie A, No. 2742, groot 78 Ellen, helend met den Heer E. Taijlor ten oosten en de Verkoopers ten westen. Verhuurd voor 2.25 per week. Eri 7°. Een HUIS en ERF, staando en gelegen als voren, ten noorden van perceel No. 4kadastrale sectio AN°. 2741, groot 1 Roeden en 43 Ellen, helend met do Verkoo pers ten oosten en ten westen en de zeedijk ten noorden. Verhuurd voor f 2.50 per week. Al do voorschrevene onroerende goederen zyn na gelalen door wijlen den Heer J. Saijderhuijsen. Do vcilcondiliën zullen vier dagen vóór den verkoopdag ter lezing liggenten kantore van den Notaris SCHOON voornoemd, terwijl inmiddels zoo ten genoemden kantore, als bij de Heeren C. Giltjes en CSteilberg aan den Heldernadere informa'.ien le bekomen zijn. Uitgegeven bij C. BAKKER Fz. te Nieuwediep. Gedrukt bij S. GILTJES G. KOOTER te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 4