(öcmcttgbc lacrigtcn. hare moeder, mevrouw Burgoynt WellsOp het einde des vorigen jaars moesten er aan het woonhuis eenige repa- ratiën gedaan wordenwaarbij men mejuffrouw Wells ette lijke malen in gesprek zag met een der metsolaars, zijnde een jongman, genaamd Graydon, van eene herkulische ge stalte. Toen deze en andere omstandigheden ter oore fan de weduwe Wells kwamen, ontsloeg zij Graydon uit hare dienst en er werd over de zaak niet meer gesproken tot voor eenige dagentoen een brief van Graydon aan de jonge dame werd ontdekt, waarin hij, na haar bedankt te heb ben voor het overzenden van verscheidene geldsommon, haar van zijne onwrikbare genegenheid spreekt. Op deze ont dekking werden maatregelen genomen om de jonge dame naar een ander gedeelte des lands te doen vertrekken maar spoedig daarna was zij verdwenen en eerst eenige uren later vernam hare moeder, dat zij des morgens ten 7 ure, met een jongman (vermoedelijk de metselaar) in een rijtuig geslapt was en den weg naar de stad Chisleburt had inge slagen. Pogingen om de vlugtelingen in te halen waren vruch teloos. Men hoorde in den beginne niets van hendoch la ter ontving de weduwe Wells van Graydon een brief, be helzende eene copie van een huwelijks-certificaat, waaruit bleekdat zij eenige dagen te voren in de St. Janskerk al daar, waren gehuwd; do geboden waren reeds eenige we ken vroeger afgekondigd. De Bruid is van eene ongewone gestalte, namelijk 6 voet lang, bezit maar één oog, wordt binnen eenige weken meerderjarig en is erfgename van een vermogen van 20,000 p. st. behalve nog uitgestrekte plan- tagiën te Bcnares en te Calculla. Den eersten Junij j.1. vertrok een gezelschap van 200 meisjes en jonge vrouwen met de Roijal Georye van Ply- moulh naar Sydney in Nieuw-Wallis. Zij worden kosteloos overgevoerdonder toezigt der Australische land- en emi gratie-commissiedoor wie zij op verschillende plaatsen van Ierland zijn uilgekozen. De groote behoefte aan dienstbo den en do onevenredigheid der seksen in die koloniën zijn langen lijd het onderwerp van beschouwingen geweest en hebben thans eindelijk tot dezen maatregel aanleiding gege ven. Een half dozijn deftige matronen is belast met de zorg voor deze zeldzame vracht. Het stoomschip Severn heeft berigten van Marlinique en Guadaloupe tot aan 10 Mei medegebragt. Toen de stoomboot Contcay «r mot tijdingen van Europa aankwam, warende negers in groolen getale op het strand verzameldin afwachting van het decreet van emancipatie. De koloniën zijn geheel gedesorganiseerd dagelijks wordt de toestand moeijclijker en men verwacht er met ongeduld de aan komst der commissarissen van de Fransche Republiek, dio de on zekerheid der bevolking uit den weg moeten ruimen. De negers in afwachting zijnde van hunne aanstaande eman cipatie, weigerden over het algemeen te werken. Te Martinique hield men zicli ernstig bozig met de oprigting van een kantoor van disconto; maar de plaatselijke regering was niet in slaat door krachtdadig# hulp dit ontwerp te doen verwezenlijken. AMSTERDAM, 6 Junij. Gisteren namiddag is door een bijzonder toeval hier ter stede eene alschuwelijke wandaad aan het licht gekomen. Een paar matrozen klommen op het dak van een huis in de Wieringerslraat, ten eindo eene duif te achterhalen welke hun was ontvloden. Door hunne beweging op het dak geraakto een pan los en door de opening moende zij een gekerm waar te nemen. Naar de oorzaak daarvan onderzoek doendeontdekten zijin eene vliering opgesloten, een 14- a 15jarig meisje, bleek, ver magerd, haveloos, met wild nederhangend hoofdhaar en lang gegroeide nagelenhetwelk hun om eene bete broods verzocht. De bravo zeelieden, al aanstonds vermoedende dat deze op sluiting niet natuurlijk was, haastten zich om van het geziene aan de policie kennis te geven. Do heer commissaris van po- licie Duisdijker begaf zich dadelijk meteen paar agenten der waarts, liet bij afwezigheid der bewoners van het huis, de vlie ring openbreken, en vond het ongelukkige meisje, in den toe stand, waarin wij het zoo even beschreven. De politie was nog in huis, toen de moeder, van eene wandeling op de Bloemmarkt terug kwam en door den voornoemden commissaris in hechtenis genomen en niet dan met de grootste moeite te midden der menigte, die in ha re verontwaardiging, de ontaarde vrouw te lijf wilde, in verzekerde bewaring gesteid werd. Later werd ook de va der gearresteerd. Uit de nu reeds ingewonnen informaliën is gebleken dat hel ongelukkige kind do dochter van den man des huizes was, hertrouwd met eene vrouw, die, om welke eigenlijke reden is nog onbekendde beul van het arme meisje was en het met behulp ofalihans met medeweten van haren man, sedert on derscheidene jaren aldus had opgesloten en behandeld. Niemand der buren kende zelfs hel beslaan van het arme kind, te minder daar de ontaardo ouders eerst sedert lo. Mei in de Wierin gerslraat woonachtig waren. Bij hunne jongste verhuizing, en men zegt zelfs bij vroegere, werd het arme kind in eene geslotene kast of kist vervoerd. Het arme slagtoffer is ter verpleging naar het gasthuis gezonden. Hand. MUNCHEN, 2 Junij. Volgens de Siidd. Poiit. Zty. zoude het tegen Lola Montez op last van den minister ingestelde onderzoekwegens poging tot verstoring van de rust der hoofdstad en van het geheele land, door het Hof van Appel van Opper-Beijeren«wegens gebrek aan bewijzen" defini tief zijn opgegeven. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Mooij en K. Abbenes. Bevallen C. Bethlehem geb. Hartogh D. G. Luff geb. Sloiup l. J. Man geb. Blijenburg, D. G. Enr-lin geb. Breet Z.C. H. Spigt geb. Bod» D. G. Tarjon D. G. Meijerink Z. Overleden E. Kroon, 48 j.J, Lastdrager, 63 j. In Leeuwarden verkoopt men DE GEHEIMEN VAN DEN ECHT voor ƒ1,50. Bij den Raad der stad Groningen zijn petitiën ingekomen, om de najaarskermis, in plaats van in Augustus in September te houden. In Gooiland is overvloed van ansjovisch do 100 kosten 12| cent. Men verhaalt dat te Brussel do voorname banketbakkers en speelgoedwinkels onmiddelijk hunne prospectussen aan de Nederl. legatie heb ben toegezondenen dat de jonge heer Mazel reeds eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3