DE DANS DER WILLISSEN. uiluoodiging ontvangen heeft ter bijwoning van een kinder bal bij de gravin de BTe Leicesler is onlangs eene openbare volksvergadering gehouden van vrouwelijke Charlislen waarin onder anderen besloten is: de policie-agenten, die bij de vorige volksbeweging vrouwen en kinderen mis handeld haddengeregtelijk te doen vervolgenaan deze bijeen komst hebben omstreeks 2000 vrouwen deelgenomen, ver scheidene hebben het woord gevoerd. Een oude monnik heeft de volgende belangerijke profetie nagelalen: »In het jaar 1846 zou ik geen wijnstok, in 1847 geen appel boom, in 1848 geen vorst of minister, in 1849 geen sol daat en in 1850 geen doodgraver wenschen te zijn." De Times berekent dat de kosten der nationale werkplaatsen en van de nationale Vergadering in Frankrijk het inkomen van koningin Victoria overtreffen Het aantal krankzinnigen te Parijs is sedert de laatste 2 maanden meer dan een derde vermeerderd. In do nationale vergadering hcerscht steeds tu mult en spraakverwarring. Mde. Rachel is bezig om de beurzen der goede Amsterdammers te ledigen. Het Sla vonische congres bestaat uit schoolmeesters, studenten en arme geestelijken.Tante Sophia is zonder statie begra- en nichtje Victoria amuseert zich met prins Albert op het eiland Wight. De optogten der Charlislen verwekken ernstige bezorgdheid in Londen. Uit Bodegraven i$ een dolle hond gedeserteerd, nadat hij twee kinderen en meer dan honderd andere honden gebeten had; daarna heeft het plaatselijk bestuur de noodige voorzorg genomen om alle verdere onheilen voorlekomen. Uit Tiel zijn j.l, dingsdag de eerste kersen in verscheidene mandjes naar Engeland verzonden. FEUILLETON. [Vervolg van het vorige. Zie No. 20.) In een' ouden armstoel van gedreven hout, was de prior bleek en on beweeglijk gezeten. Zoo als hij daar zat, bij bet flaauwe schijnsel der larnp, welke hem verlichtte, zou men hem eerder voor een oud stand beeld dan voor een levend wezen gehouden hebbeo. Terwijl hij den joDgen schildknaap beschouwde, maakte hij eene plotselinge beweging en streek de hand over zijn voorhoofd, even al» iemand, die zich eene half vervlogene gedachte zoekt te binnen te brengen. iiij r.ain den brief, dien Gyula hem aanbood, en las hem met een zoo somber gelaatdat de jongeling bevreesd werd. Hoe heet gij? zeide hij eindelijk, na een' oogenblik stilte. Gyula Ferheggi. Wie zijn uwe ouders? G e i s a Ferheggi en Suxa Lorandi; beide zijn dood. Wat voor een' ring draagt gij aan uwen vinger? liet laatste geschenk mijner moeder. Eene tigte blos kleurde de wangen van den geestelijke; hij beval den jongeling te gaan zitten en zeide tot hem Deze brief is aan mijnen voorganger gerigt. Hij is zoo schielijk ge storven, dat de baron er nog niet van onderrigt heeft kunnen zijn, en ziehier wat de baron schrijft: vLaat den brenger van dit briefje sterven, die ondanks zijne geringe vafkomst, mijne dochter durft beminnen. Laat hem sterven, doch in ^het vgeheim, en dat ik hem nimmer weerzie!" Houdt de liefde zich met de geslacht-rekenkunde bezig? riep Gyula uit. Stilte! sprak de kloostervoogd; volgens de iostiuctiën mijner meer deren, moet ik aan de bevelen van den baron gehoorzamen. Evenwel ja) dit niet ten uitvoer worden gebragt. Zweer mij, dat gij van dit voor hal nimmer zult gewagen. Ik zweer het, zeide Gyula terwijl hij de» grijsaards hand met driit aangreep. Gij moet, sprak deze, nog dezen zelfden nacht vertrekken. Hier hebt gij een brief, dien een ander naar onzen meester in Croatie moest bren gen; gij zult dien bezorgen. Lees denzelven en herinner u den naam, welken gij moet aannemen. Onze meester zal u in zijn leger opnemen. Gedraag u wel, en vertrouw het overige aan de Voorzienigheid. Indien de gansche wereld u verlaat, reken op mij. Haar hoeriep Gyula uitheb ik zooveel belangstelling kunnen verdienen Gij hebt mij een sedert lang gebeurd geval herinnerd; mijn hart is bewogen en ik zal u zeggenwat ik nog nog nooit aan iemand gezegd heb. Gij zijl uwe moeder twee malen het leven verschuldigd. Ik heb haar bemind met ai de vurigheid der jeugd, en ik bemin haar nog als eene lichtende ster in eenen donkeren nacht Nog jong zijnde, zag ik haar dikwijls in hare woning. Maar uw vader zag haar ook en beminde haar. Hoe zal ik u de kwellingen van mijn hart afschilderen Niet in staat laDger in eene pijnigende onzekerheid te leven, wilde ik door een beslissenden stap een einde daaraan maken. Ik stijg te paard, ik vertrek naar het kasteel dat zij bewoondemet het besluit haar de bekentenis mijner liefde te doen Ha, ha! zeide een bediende, terwijl hij mij zag aankomengij komt juist van pas, alles op het kasteel is in vreugde. Suza is de bruid. Ik overhandigde den knecht eenen ring, denzelfden dien gij *an uwen vinger draagt, met het verzoek hem aan de jonge bruid Ie geven, en verwijderde mij vervolgens. Ik werd tempelierzij was door onderbouw en ik door mijne gelofte verbonden toen eens een jonge ridder in onze verblijfplaats trad. Ilij sprak van verscheidene zaken welke mij geen belang inboezemden, vervolgens van uwe móéder. Hij verhaalde den glan3 van de plegtigheid der bruiloft, en zeide dat het jonge meisje be droefd was dat men algemeen dachtdat zij eene geheime liefde had en dat zij door hein te huwen die haar naar het altaar geleiddeslechts gehoorzaamde aan cfén wil van haren vader. Deze woorden waren voor mij even zoo vele dolksteken. Sedert heb ik niets meer van mijne teeder-beminde vernomen en ook niet meer daar naar gevraagd. Ik werd naar het Oosten gezondendaar zocht ik den dood maar heb dien niet gevonden. Ik bevind mij hier sedert «enige dagen en betreur het nietdat ik aan het staal der Saracenen ontsnapt, ben dewijl ik u het leven kan redden. Maar het uur snelt voorbij de stenen verbleeken, de tijd dringt. Indien gij u ten eenigen tijd door het lijden voelt ter neder geslagenherinner u ruij en denk dat ik ook geleden heb. [Vervolg hierna.) Qtbuertjcntiëu. Heden overleed alhier in den ouderdom van 63 ja ren mijn veel geliefde Echtgenoot JAN LASTDRAGER, aan eene korte, doch hevige ongesteldheid. Zij, die den braven man in zijne betrekkingen als Echlgenoot en Vader gekend heb ben, zullen gevoelen hoe zwaar mij en mijne kinderen dit ver lies ter nederdrukt. Do hoop dat hij in betere geweiten is overgegaan, doet ons in Gods altijd goeden wil berusten. C. LASTDRAGER. Nieuwediep8 Juni) 1848. DE JONG. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. in ^IVOLIj °P maandag 12 Junij. Entree vrij. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuwediep. G«drukt bij S. UILTJES G. K00TER t« Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 4