dersloot geworpenwaar hij hij na geslikt is. (Kal-) De Egyplenaars worden ook uitgemergeld door zware belastingen Telen verlaten bet land. ln Oostenrijk is eene belasting op de inkomsten gelegd. De N. Rotterd. Crt. wil welen dat die belasting ook in ons land zal geheven worden, doch de Amsterdamscho Git meldt, dat dit berigt van waarheid ont bloot is; wij zullen zien. Praag is thans rustig, de win kels zijn er weder geopend. Op het Loo heerscht veel drukte, ter zake van de wedrennen. Victoria wordt eer daags te Dublin verwacht om ooggetuige te zijn van de lerseho ellende. Eene opgeruimde weduwe wenscht een bejaard heer gezelschap te houden of op te passen. Twee gedresseerde bokken, die gewend zijn en compagnie te loo- pen, worden te koop gepresenteerd. Een jonge heer van 25 jaren, goed uiterlijk, protestant, bezitter van ƒ,30,000 wenscht in familiare kennis to geraken met eene proteslant- sche jonge dame, van 20 a 30 jaren, lief gezigtjeweek hartje, braaf gedrag en eenig vermogen. Dit laatste is geen volstrekt verciichte. Zie Hand. No 9189 9278 en 9221 Te Leipzig heeft een man door het vevkoopen van republi- keinsche kokardes burgers en soldalen op de been gebragt, gelukkig is er niet gevochten. Tc Kandern zijn eenige burgers en officieren die in een kolf ij huis over politiek spraken zoo diep in den tekst geraakt, dat zij elkander bij den kraag hebben gegrepen. WE U I X, X, E T O JUT. LOUISA en MARIA. Louisa en Maria waren de dochters van een' armen timmerman, dien een verschrikkelijk ODgelukdat helaas! al te dikwijls voorvalt, in den bloei zijner jaren had weggerukt. Eens dat hij voor rekening van een' voornamen ondernemer werkte, en bezig was, om timmerwerk op een zeer iiocg huis te brengen, bezweek de zwakke steigering, door den rijken speculant opgerigtonder de voeten van den armen werkman. De ongelukkige dioeg op dien oogenblik een zware last, welks gewigt de al ie zwakke plank had doen neerbuigen. Hij viel aan den voet der steigering neder, en zijn ligchaam werd verbrijzeld tusschen den balk, welken bij droeg, en het plaveisel der straat. J)e ondernemer een eerlijk man, gaf acht honderd franken aan de weduwe, om in liet onderhoud te voorzien van vier arme kinderen, door zijn toedoen vaderloos gewordenen wijdde zich vervolgens aan andere speculatie»welke hein spoedig het huisgezin des timmermans deden vergeten. Evenwel, toen de arme weduwe hare laatste hulpmiddelen lud uitgeput, en zij zich als bedelaarster bij hem aanmeldde, ten einde op nieuw ondersteuning le verzoeken van den man, wiens onvoorziglig- heid haren dierbaren echtgenoot om het leven gebragt had vroeg de eerlijke speculant haar op onverschilligen toon Wat wilt gij van mij hebben, vrouwtje^ Mijn goede heer, ik ben de weduwe van Blond in. B 1 o n d i wie is dat ik ken dien naam niet. B 1 o n d i n mijn arme man hij was timmerman hij is gestorven, terwijl iiij voor u weikte, goede heer, voer de arme vrouw met eene door schaamte en smart gebrokene stem voort. Ach! zijl gij die vrouw! maar heb ik u niet acht honderd franken ge geven? Dat is, dunkt mij, toch wel genoeg! Wat drommel! met zoo eene som kan men wel eenigen tijd wachten alvorens te werken, riep de ondernemer op harden en bulderenden loon uit; mij dunkt, dat ik van die zaak niet meer moest hooren spreken. Maar, mijn goede heer, hoe wilt gij dat ik zal werken met vier jonge kinderen, die ik moet opvoeden en terzorgen. Goede God! het is ver schrikkelijk, hoe die ongelukkigen vermenigvuldigen. Zij hebben (er jiaauwernood iets om van te leven en altijd eene massa kiudeien, zeide de speculant op eene grove wijze. Tervolgens, na eenigen lijd met weerzin in zijne zak getast te hebben, «1 ie vo! vijf-frank-stukken was vond hij eenige stuivers welke hijondereen stuk van vijftig centimes plaatste en oferhandigde deze gehcele som aau de arme vrouw, terwijl hij haar niet eene ernstige stem toevoegde: Ziedaardit is voor de laatste maal. Kom mij niet weder liet hoofd brekeu met uwe klaagliederen; want dan zou ik u de deur wijzen. De weduwe stond op het punt hem zijn aalmoes naar het licofd te werpen; maar zij dacht aan hare arme kinderen, en vertrok, terwijl zij den ellendeling bedankte. Overstelpt door smarten van allerlei aard, duurde het niet lang, of de arme weduwe werd ziek; de ellende sleepte haar ten grave en de arme kinderen waren overgelaten aan de algemeene liefdadigheid. -Gelukkig hadden eenige menschlievende personen medelijden met hen door wier edele bemoeijingen zij verzorgd weiden en een handwerk leerden. ]\a verloop van drie jaren gingen de oudere broeders op het platte land werken, en na hunne jonge zusters te hebben omhelsd, zeiden zij haar voor langen tijd vaarwel. De arme meisjes bleven, zonder standen zonder bescherming, voor de toekomst overgegeven aan de willekeur van linnennaaisters, die haar met werk overlaadden, totdat Louisa en Maria dien arbeid niet langer kunnende volhouden, eene kleine wo ning betrokken en voor eigen rekening gingen werken. Vervolg hierna. £tbt)jcvtesiticu. Een a twee TIMMERLIEDEN werk begeeren- de, gelieven zich lo adresseren bij J. van der Kloot, to Eijerland op Texel. Franco brieven. De ondergeleekende heeft de eer zijn geëerde begunstigers te berigten, dat hij weder is voor zien van IJS, PUNSCH-ROMAIN en alle andere Ververschin- gen. Hopende weder de gunst zijner geëerde begunstigers waar dig le worden, L. B. EEN HORST. Koek Banketbakker. Heldcrscb kanaalweg over Tivoiilio. 79. NB. Des verkiezende het IJS aan huis bezorgende. De ondergeleekende verwittigt zijne geëerde begunstigers dal hij gedurende de Kermis voor zien zal zijn'van ijS en VERVËRSCHINGEN. P. A. HELLIGERS. N. B. Des verkiozendo aan huis lo bezorgen. VAN AMSTERDAM, onder direclie van P. Boas en N. Judelsslaande met hunne welingerigle tent vóór Tiooli- Directeuren van bovengemeld Salonhebben de eer het kunstminnend publiek lo berigten, dat zij wederom gedu rende do Iicldersche kermis eenigo voorstellingen zullen ge ven waarvan de eerste zal plaats hebben op Woensdag den 5den Julij. Zullende rnon alsdan ten toonceie voeren De Ridder cf' Essonne, nieuwe grooto vaudeville in 3 bedrijven, met nieuwe decoralien en costumes. Na hetzelve: liet Koffijhuis der Tooneelspelersvrolijke vaudeville in één bedrijf. Aanvang 8 ure. N.B. De dagelijksche voorstellingen zullen wijders door kleine affiches worden bekend gemaakt. Uitgegeven bij C. KAKKER Bi. te Nicnwediep. Gedrukt bij S. GILTJES G. KOUTER, te Ilddcr.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 4