(öemasfjbc Bcrtgtcn. LONDEN, 5 Julij. In een artikel over de Deeniche ta ken, doet de Timet het voorkomen, dat de Dcensche rege ring a! liet mogelijke gedaan heeft om den strijd in der minne lo vereffenen; dal van de Dnitsche zijde veel van vrede gesproken, doch nog steeds gewapend wordt; dat van die zijde de Deenen stoeds met overvvigl van magl achtervolgd worden; dat zulk een gedrag lot niets anders leiden kan, dan oin alle vooruitzigl op eene vredelievende uitkomst te benemen; dat, in geval het tot een nieuwen veldslag mogl komen, en de Duilscbers rnogten geslagen worden, men niet verwachten kan, dat de Koning van Denemarken zich tot zijne tegenwoordige redelijke cischcn zal bepalenterwijl ingeval do Deenen rnogten geslagen worden, de Zweden terstond van Fühnen zouden oversteken naar Jutland alwaar de Duitschers dus een nieuwen vijand zouden te be strijden vinden. Te Ediuburg hebben bij eenen gereglclijken verkoop van goederen, wegens niet betaling der belasting voor de geestelijkheidcenige ongeregeldheden plaats gegrepende zaamgeschooldo menigte, die den verkoop wilde beletten, bedroeg op een oogenblik nagenoeg 12,000. Het schandaal liep zoo hoog, dat de bijstand der militaire magl moest wor den ingeroepen, die de orde dan ook spoedig herstelde en verscheidene der weerbarstigsle gevangen nam. o O O Men schrijft uit Parijs dd. 2 Julij:» Do municipale garde die op 24 Februarijjl. gered is door een jong meisje, dat zich in zijne armen wierp, onder den uitroep: O dood hem niet, het is mijn vaderheeft gisteren zijne redster ge huwd. Er ligt een geheele roman in die geschiedenis op gesloten. Na den soldaat verborgen te hebben bij eene ou de vrouw van hare kennis, werkte hel meisje dal naaister van beroep is, dag en nacht om in zijn onderhoud to voor zienmaar werk en geld werden steeds schaarscher, en het meisje was met hare hulpmiddelen ten einde. Op zekeren morgen trad zij binnen bij een kapper, en verkocht hem voor eene geringe som heur schoone blonde haren. Ecnige dagen later begaf zij zich naar de bank van leening. Ten slotte moest zij den weg naar het hospitaal nemen, en den armen municipalen garde in Gods bescherming aanbevelen. Haar gebed werd verhoord: kort daarop kon de ongelukkige zijne schuilhoek verlaten, beschermd door een zijner voorma lige officieren, kreeg hij eene vrij winstgevende betrekking, die hem veroorloofde zijne rol als beschermeling met die van beschermer te verwisselen. Hij snelde naar hel hospitaal, bood haar hart en hand, en gisteren werden zij vereenigd." HAMBURG, 5 Julij. Volgens berigt van een heden uil Kopenhagen aangekomen, geloofwaardig persoon, was in genoemde stad op den 3den des ochtends algemeen hel ge rucht verspreiddat op den 2den een wapenstilstand lusschen Duitschland en Denemarken voor drie maanden bepaaldelijk gesloten was. De bepalingen, voor zoo ver men die te Ko penhagen wilde welen, waren: ontruiming van Fühnen door do Zweedscbe, van Sleeswijk door de Duilsche troepen. Slees- wijk blijft algeheel onbezet, opheffing van de blokkade der Duilsche havens en vrijlating der te Kopenhagen terruggc- houden Duilsche schepen, het laatste zoodra de geldswaarde der door do Pruisische troepen in Jutland gedane requisiliën betaald zal zijn. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd C. Vroom en 51. G. Smits. Bevallen A. Bonseh.ir geb. Boerdijk, Z. 51. Lastdrager gel). Kieft, Z. J. Bruin gtb. Kuiper, Z. Overleden 51. de Klerk 3 mJ. J. Slarchanl74 j. A. Tjerks 71 j. SI. van Ommen, 41 j.A. Boonacker 26 j. li. Glas, Bj. AV. Out, 81 j.1 Ambtshalve ingeschreven. H. K. H. Mevrouw de Erf-Grool-hertogin van Saxen Weimar Uisenach dochter van Z. M. onzen koning, bevindt zich in een gezegenden slaat. Twee jonge hecren, die zich behalve uit platonische liefde ook uit financiële verlegenheid onlangs in hel huwelijk hebben begeven, staan weer vacant te worden aangezien hunne cehlgenoolcn aanvraag zullen doen lot echtscheiding. In Franeker wil men een verbe terhuis oprigten voor mannen en vrouwen uit den aanzienlij ken stand? De cholera woedt thans in Turkye en Rusland De burgers tan Parijs zijn, nadat het laatste oproer gestild was, bij trommelslag opgeroepen om pluksel te maken; het aantal doode generaals bedraagt 5. De heer Marie is tol president der nationale vergadering benoemddrie gene raals zitten in de directie van de republiek en één slaat aan 't hoofd der nationale garde. Dit viermanschap heeft de groot ste magt irt handen, handelt het eensgezind dan kan Frank rijk van die soldaten - regering nog wat goeds verwachten. De geestdrift voor Pius IX in Italië is 50 percent gedaald. Het verzoek om geld van Denemarken aan Rusland is be leefdelijk geweigerd. Vier fabrikanten van valsche munt biljetten zullen in de residentie met het zwaard over 't hoofd gestraft worden.Mr. Luzac is als tijdelijk minister der lier- vormde en andere Eerediensten door jhr. S- van Heemstra vervangen. Desiderius Erasmus verzoekt door een daar toe bevoegde verlost te worden van de steetien, die op zijn Bijbel liggen. Do hervormde ingezetenen der Willemstad verlangen, dat de kerkgemeenten de vrije keus harer leeraren mogen hebben zij wcnschen dat de regering zich niet met hunne kerk bemoeije, en dat zij dezelfde vrijheid in hunne godsdienst mogen hebben als hunne catholiekc me- de-chrislcncn. Z. M. heeft den heer Schoukerg voor hel maken van ceno fraaije médaille lol ridder van de Ei kenkroon gemaakt.De bekende Engeltje van der Vliet die in zoo veel jaren niel at, noch dronk, sukkelt aan ze nuwtoevallen en beklaagt zich dal zij 7.00 weinig bezocht wordt. De ropresentnn der Franscho Republiek zijn voor nemens een gedeelte van hun tractemenl aan den staal afle- slaan, de Nederlandscho vertegenwoordigers zullen kicsch ge noeg zijn dit voorbeeld te volgen: do arme Natie heeft er dringende behoefte aan. Eenige gepensioneerde officieren van het O. I. leger, die zich in den Haag bevinden, hebhert reeds twee en een huif percent van hun pensioeu ten behoeve der arbeidende klasse afgestaan. I11 hel ontwerp van grond wet zijn de taalfouten' door den schrijver vnn de Roos van Dekema verbeterd, de politieke fouten, door do vrije or ganen der drukpers gecorrigeerd, heeft men laten slaan; deszelfs is er uit, do aristocraat zit er nog in. De prins van Oranje is lot president van de Valkenjagt Sociëteit verkozen. Do geleerde Chateaubriand is in 80 jarigen ouderdom overleden. Het portret van Mgr. Dei lis riff re

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3