LOUISA en MA II IA. BIJ TOEVAL TE HUUR. aartsbisschop van Parijs, is voor ƒ1 bij alle voorname Boek handelaren verkrijgbaar. LETTERNIEUWS. Wij Tesligen de aandacht onzer lezers op de Landhuis houdelijke courant, onder de redactie van J. Wittewaal, Or. in de Nat. Wijsbegeerte en Boomkweeker te Voorst hij Zutphen. Dit blad verschijnt eenmaal 's weeks, handelt over Akker bouw, Veeteelt, Tuinbouw, Houtleelt en Boomkweekerij verzamelt proefnemingen, hier en elders genomen en wijst den landbouwer de verbeteringen aan, die in zijn vak nood zakelijk zijn geworden. Mcdedeelingen van deskundige liedenmits onderleekendzal de Redactie gaarne aanne men. De prijs is 1,50 franco per post voor drie maanden. 3Ien adressere zich bij de Boekhandelaren en Postdirecteuren van het Rijk. F E F S 1, Ij JS T O N. (Vervolg.) Beiden waren jong en schoon. Maar Maria hntl niet gelijk hire zuster weerstand kunnen bieden aan de noodlottige gevolgen der ellende. Zij had eeue ingewortelde bleekheid behouden, eene kleine, drooge, kwaad aardige hoest en eene aanhoudende benaauwdheid waren maar al te zeker de teekenen van de verschrikkelijke ziekte, welke hare horst langzamer hand doch met toenemende kracht verwoestte. Door hare geestigheid en naarstigheid in den arbeid hadden zij de aan dacht van al de lieden tot zich getrokken, die met haar in het zelfde huis woondenen wier toestand evenmin benijdenswaardig was als de hare. Ook zeide eens de rijke koopman in kunstwerkenterwijl hij van Louisa sprak, en zich tot een' zijner jongste en ijverigste werklieden wendde: Zulk een meisje zou ik gaarne uwe vrouw zien worden. Zij is wel arm, maar zij is verstandig en arbeidzaam, en orde en liefde tot den ar beid maken eene hiuidschat, meer waardig dan alle andere. Gij hebt gelijk, antwoordde de jongeling mei geestdrift, en ik ben gelukkig uit uwen mond woorden te hooren die ik zoo dikwijls aan mij /.elven gerigt heb, terwijl ik aan dat edele meisje dacht. Dus, gij bemint haar? voer de koopman voort. Ja, ik bemin haar en met de teederste iiefde, met eene liefde waar van de achting, die ik voor hare deugden koesier, de eerste grondslag is ma«r helaas En de jongeling hield met een' gesmoorden zucht op. Wat is dat maar? Dat beteekent dat Louisa niet wil scheiden van hare arme zuster, en dat, zoolang die ongelukkige haar ziekelijk leven voortsleept, ik gee- ue hoop zal hebbende vurigste mijner wenschen vervuld te zien. De arme Maria was inderdaad onwillens de oorzaak van An ton i 's Tere!tiet. Terwijl Louisa dag en nacht voor hare arme zuster zorgde, gevoelde zij, dat door haar te verlaten, de ongelukkige weldra zoude ster ven zij had gemeend dat zij, door zich in het huwelijk te begeven nieu we pligten zoude hebben te vervullen waarvan de nakoming haar welligt kon hinderen in liet volbrengen der zorgenweike zij zickzelve jegens hare zuster had opgelegd. Ook behoudens de achting, welke zij voorden jongen handwerksgezel had, ondanks de genegenheid, die zij hem toe droeg, had zij volstandig geweigerd zich met hem te vereenigen, zoolang hare zuster niet volkomen hersteld zoude zijn. Deze toestand was zeer wreed voor Maria,- ongelukkiglijk droeg zij keunis van haren droevigen staat. Zij wist dat hare noodlottige ziekte hare zuster kelende, en aan deze belette, den hulpbehoevenden staat, waarin zij zich bevonden te boven te komen. Onophoudelijk belemmerd te mid den der werkzaamheden, welke haar moed haar deed ondernemen, en die hare zwakheid haar noodzaakte ter neder tc leggen zag zij met af schrik dat zij voor hare zuster een zware last was geworden. Maar zij wist niet hoeveel leed zij Louisa zou berokkenen, toen eene plotselinge ontdekking baar eeue der smartelijkste voornemens deed opvatten. Eens op een avond bezweek zij nder de vermoeidheid, welke haar (er neder drukte, en zonder zich geheel aan den slaap over te geven, bevond zij zich in dien staat van verdoovingin welken men alles hoort, wat rondom ons gezegd wordt, zonder de noodige tegenwoordigheid van gee^t te hebben om eene gedachte te vormen en zich in het gesprek te men gen. Zij had hare goede zuster Louisa reeds verscheidene malen met voorzorg en op de teenen hooren loopen om haren slaap te bespieden met eene moederlijke bezorgdheid toen zij eensklaps eene deur hoorde opengaan en gemakkelijk den stap van Antoni herkende. Stil! zeide Louisa, terwijl zij den vinger op den mond legde, maak geen geraas, en spreek zacht. Mijne arme zuster is in slaap geval len en gij moet haar niet wakker maken. De slaap is het eenige goed dat de zieken kunnen smaken en wanneer de Hemel hun denzelven ver leentzoude het eene misdaad zijn, hun dat eenige zoo kostbare genot, te ontnemen. Vervolg hierna. Die iels te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den hoedel en nalatenschap van wijlen Jacob van Wilgenin leven smidsbaas, gewoond heb bende aan hel Nieuwediep en aldaar nu onlangs overle den, gelieft daarvan voor den 1 Augustus aanstaande, franco opgave of betaling te doen ten kantore van den aan hel Nieuwediep residerenden Notaris P. Beets. Tegen primo Augustus aanslaande een kapitaal WINKEL HUIS en ERVE, waarin sedert het jaar 1838 de schoen- affairo en lederkooperijmet goed succes is en thans nog wordt uilgeoefendlevens voor alle affaires geschikt; staan de en gelegen op een der beste standen van het Nieuwe diep, nabij het Hoofd W. K. No. 33. Te bevragen met franco brieven bij den eigenaar ME. Tatte Tiel, of den Heer P. II. Polak, aan den Helder. ^cn 's voornemens, op Donderdag den IS Ju 1 ij 1848, des voormiddags ten 10 ure, ten sterfhuize van den smidsbaas Jacob van Wilgen, aan het Nieuwediep, te verkoopen Eene partij Stafijzerverschillende soorten van Bandijzer, Plaatijzer, Staal, Kagchels, eene groote partij oud ijzer, een Slijpsteen, oen Kruiwagen, eenige Smeekoleneen Varken voorts: ecnig Huisraad en Inboedel, Bedden met derzelvcr loebchooren, Stoelen, Tafels, SpiegelsSchilderijen Koper-, Tin-, Glas-, en Aardewerk ert hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden; alles daags vóór den Terkoop voor een ieder te zieri. Nadero iuformaticn -zijn te bekomen bij den Notaris P. A. BEETS, aan het Nieuwediep. Uil gegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuwediep Gedrukt bij S. GILTJES G. KOOTER te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 4