(Scmengbc Bcvigtcu. Slol dor Bijdrage die voorgelezen is in de Feestvierende Verga dering van het Dei)1. Helder der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen. 21 Juiij 1848. Wij zijn God lof den 25 Mei behouden en wel hier op Si. Thomas gearriveerd. Toen wij voor de baai van St. Tho mas waren, ging de kapitein met do boot aan de wal, en liet het schip buiten kruisen. Zoodra hij in den mond van do baai was, zond het Dcensche oorlogschip, dat hier inde haven ligt, tweo booten af, do eene bragt den kapitein met zijne beide matrozen aan boord van het oorlogschip en de andere, sterk bemand, roeide op ons aan: wij zagen toen al dadelijk dat zij plan hadden ons in te pakken. Zij kwa men ons op zij en als met een tooverslag sprongen twaalf kerels met do blanke sabel in do vuist op ons schip, en na men in naam des konings van Denemarken bezit van het zelve. Onze matrozen werden de touwen uit do handen ge nomen, en de luitenant die do Deensche matrozen aanvoer de, nam het kommando van het schip over, en liet koers houden om in de baai voor anker te gaan. In het begin wilde do luitenant volstrekt niet met mij spreken en zeide niets anders dan dat de koning van Denemarken bezit nam van ons schip. Toen alles een weinig van den eersten schrik hekomen en die luitenant wat bedaard was, vroeg ik hem zeer beleefd of hij wel wist dat wij volstrekt niet de Prui sische vlag, maar de Kniphuizer vlag voerdenik zcide hem dat wij allen Hollanders waren, enz. enz. Toen begonnen den man do oogen open te gaan, hij kende noch do Kcip- huizer vlag, noch de onze, en toen ik hem dan uitdruk kelijk verzocht om, ons maar in de baai voor anker te bren gen en do zaak door den gouverneur te doen onderzoeken, begon hij zigtbaar verlegen to wordenvroeg wel duizend maal verschooniug gaf dadelijk bevel aan zijne manschap pen het schip te verlaten, en zij dropen af. Een paar urén later kwam onze kapitein aan boord en gaf order om in de baai van St. Thomas voor anker te gaan. Ecnige uren daar na slapten wij behouden aan wal. Hier op St. Thomas is alles rustig." BURGERLIJKS STAND. Gehuwd: T. van "Vliet en G. Buis. J. S. Schoufour en J. M. En- chelmaijer. Bevatten: B. van Gelder geb. PrinsB. A. Schager geb. de Jong, D. S. Sevenbuijsen geb. Grijra D. G. van der Wal geb. Baas Z. Overleden: A. O. van Diereu, dl j. L. Kikkert, 69 j. G. Jong- kees, 37 j. Een drankvrijo huisvader smeekt om als pakhuisknecht bij een wijnkooper geplaatst te worden. (KB. 10310.) De vijandiebap tusschen de stedelijke regering en den kerke- raad van Lcijdcn blijft voortduren, men ontwijkt elkander zoo veel mogelijkde boxpartij is lot na de Hondsdagen uitgesteld. Lola Monlez woont thans op het schoono slol te Pregny, nabij Genève, vroeger door keizerin Joséphine bewoond, en leidt daar liet stille, landelijke leven in de ar men van den grijzen ex-koning van Beijeren, Eene be jaarde dame, op een buitengoed bij den Haagverlangt eene knappo keukenmeid zonder vrijer. Verwacht ccn congres van heel- en vroedmeestersde vroedvrouwen zullen van deze formaliteit verschoond blijven. Harddraverij te Me- demblik 11 Augustus. De Duitscho Rijksvergadering heeft eenstemmig cn onbcrroepelijik uitgesproken, dat Limburg tot Duitscbland behoort en niet meer als Nederlandsche provincie kan en mag worden beschouwd. Koolzaad slap. De Wal- lachijers verlangen dat de Russen weer over de Prulh trek ken. Do Lord-Luitenant van Ierland heelt wapenen aan gevraagd om de bevolking te bestrijden. Hongarije is ia opstand. De citadel Ferrara heeft zich op genade of on genade aan de Oostenrijkers overgegeven. Zijne Hanover- scho Majesteit wil do Frankforlsche besluiten niet erkennen. De boeren in Noord-Braband weigeren de fienden te be talen. De Amsterdamsche dienstmeisjes protesteren tegen den dwang, dien men haar oplegt, om korneljcs te dragen, daar die dragt gelijk staat met eene belasting van ƒ12 'sjanrs. Zij willen eene petitie hij de Tweede Kamer der Staten-Generaal indienen, opdat deze hg dc aanstaande grond- we'.s-hcrziening hare grieven uit den weg ruime. Een vrijmetselaar is schrikkelijk verlegen om ƒ500; hij vraagt die ter leen van een zijner broeders. (HB. 10382). Te Pelcr8burg moeten op één dag 1500 mcnschen aan dc cholera gestorven zijn. Ecnige Polen die zich in 1846 tegen hunne barbaarsche verdrukkers verzet hadden, zijn onlangs op Russische wijze tereglgestehleen hunner heeft 1000 knoetslagen ontvangen. De Franscho gezant te Ro me heeft den Paus de gewapende hulp van do Republiek aangeboden, indien zulks noodig mogl zijn. 't Zou voor de ciloijens een fiksche afleiding wezen legen de Oostenrijkers te vechten, vooral voor hen die geen werk hebben. To Udewalla, in Noorwegen, is bij een zwaar onweder liet rund vee door hagelslcenen ter grootte van duiven-eijeren dood geslagen. Bij decreet der nationale vergadering mo^en geen vrouwen en minderjarigen leden van clubs zijn. Do koningin van Spanje heeft een miskraam gehad. Op St. Thomas heeft men een schok van aardbeving gevoeld. Een Pruis vorderde onlangs van zijnen Koning, tosn dezo zich in het publiek vertoonde, dat hg in Gods naam de kroon zou ncderleggen. Onder de in Parijs wegens op roer gearresteerde personen zijn 150 vrouwen cn eerio grooto menigte jongens van 12 lot 16 jaar. Een aantal van deze knapen zal ais scheepsjongens op de vloot geplaatst worden. Yoorts bevinden zich aldaar 834 orgeldraaijers en 4010 gc- admilteerde bedelaars. Z. M. heeft van Rappard als ge wezen minister van Finantiën gedurende een paar maan den) op diens aanvrage een pensioen verleend van f 1722. FEUILLETON. Vreest Godeert den Korting I PET KUS. Vrede van Munster! Wat noemt gij al namen i Vrede van Munster! Wat meldt gij al feiten

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3