ten aanzien van Sleeswijk, beschouwde, maar vooral wat het hertogdom Limburg betrof, omdat Frankrijk er onmidde- lijk belang bij heeftdat geen Duitsch garnizoen zich lo Maas tricht of te Venio bevinde. Heden kan ik u de verzekering geven dat Frankrijks zienswijze gedeeld wordt door al de groote mogendheden van Europamet uitzondering van Oos tenrijk dat zich nog niet verklaard heeft. De gevoelens van Engeland te dien aanzien zijn te bekenddan dat ik die zoude behoeven te herhalen. Maar hetgeen men mis schien nog niet weet, is, dat Rusland zich zeer duidelijk tegen de inlijving van Limburg bij den Duitschen Bondstaat verklaard heeft, en dat het zelfs eene nota heeft doen toe komen, waarin Rusland verklaart, dat het dio inlijving als eene schending van het traclaat van 1839 zoude beschouwen. Het kabinet van Beriiju heeft insgelijks, naar men mij ver zekert, eene nota in gelijken geest gezonden. Men mag alzoo hopen, dat deze van alle kanten opkomende protesten een weinig de zucht van het Frankforter Parlement tot on beperkte inslokking zullen doen tegenhouden." De heden uit Italië ontvangen beriglen geven nog gee- ne bijzonderheden aangaande den lusscben de beide legers gesloten wapenstilstand. Zij blijven in hunno positiënhot Oostenrijksche leger te Milaan, het Piemontesche achter den Tessino te Vigevano, waar Koning Karei-Alhertzonder door bet ongeluk zich te doen nederilaanzijno slrijdmagt con centreert en nieuwe middelen van verdediging organiseert. In het overige Italië kende men het voorstel van bemidde ling nog niet. Het berigt der overwinningen van het Oos tenrijksche leger heeft in de Romeinscho legatie» en in Tos kanen eene zeer levendige ontsteltenis teweeg gebragt. De Oostenrijkers hebben inderdaad het Pauselijke grondgebied betreden. Bologna zoowel als Ferrara zijn door hen bezet geworden. Zij trokken echter, na twee uren vertoevens, weder uit cerstgenoemdo stad bij het ontvangen van eene telegrafische depeche van do Fransche regering, Radetzky zou, gelijk men weten wil, vervangen worden door den generaal JVelden. Eerstgenoemde moet eene oorlogsbelas- o o o ting van 80 tnillioen, in drie dagen tijds te betalenin Lom- bardye gelegd hebben. Aangaande de vredes-onderhandc- ling is nog niets bekend. Do dagbladen mecnen thans, dat j de Fransche regering nog niet allo gedachten van oorlog op gegeven beeft, daar de onderscheidene divisicn van liet le- o o ger der Alpen in do laatste dagen het bevel ontvangen heb ben hunne beweging naar de grenzen to vervolgen. PARIJS, 15 Aug. Bit verschillende plaatsen in de de- parlementen ontvangt men lijding van brandstichtingen voor namelijk van schuren, waarin do oogst geborgen is. Met is tc hopen, dat do regering maatregelen hiertegen neme. KEULEN, 16 Aug. Het inwijdingsfeest van den Dom i werd met geslotene deuren gevierd, na welke pieglighenl het gebouw voor het publiek geopend werd. Omstreeks 8 ure vergaderde de fcesltrein op de Nieuwe Markt, en de, talrijke menigte stelde zich in beweging naar den Dom door de sierlijk opgetooide straten trekkende, terwijl de Koning en de Rijksbestuurder aldaar reeds aangekomen en door den aartsbisschop ontvangen waren. Toen do stoet in den Dom aankwam, bevond zich reeds eene menigte menschen in den- zelven. Bij den optogt had echter een treurig ongeval plaats Yan den hoogslen lop des torens gingen eenige stukken steen los, vielen op een meisje, waardoor het gedood en 4 per sonen gewond werden. De Koning en de Rijksbestuurder namen plaats ter linkerzijde van het altaar en de Prinsen ter regler zijde. Nu verschenen de negen prelaten in pon- tificaiibus, terwijl de menigte menschen, die den Bom bin nenstroomde, steeds toenam. Zeker is dit gebouw nimmer zoo vol geweest; inen schat de menigte op 10,000. Na vol brenging van de godsdienstige plegtigheid en de afkondiging van den aflaat stemde do aartsbisschop het Te Deutti aan. Toen de laatsle toonen daarvan geklonken haddenverlieten de bisschoppendo Koning en de Rijksbestuurder den Dom; doch het duurde ruim een kwartier voor dat bet grootste ge deelte der menigte het gebouw ontruimd had. De kerke lijke plegligheid had bijna een uur geduurd. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. II. Arons en B. S. Groen. J. J. de Trie» en 51. tjh der Rhee. Bevallen J. W. Baas geb. van der Wal, Z. M. Steentjes geb. Bruin, D. G. Gorues geb. de Waard, Z. M. Spigt geb. Rijkeis, Z. J. van Gunst geb. Appel, Z. Overleden A. Bakker, 3 m.M. Groenewoud, 6 m. T. Bommel, "6 j. G. J. Roem, 13 m. P. Kerstens, 2 j. T. Poslnia54 j.— J. Ploeger39 j @emcngbc öcvtgtcn. In den Haag is onlangs eene koets met 3 personen om gevallen, zijnde Louise dochter van prins Frederik, eene hofdame en de koetsier. Een professor en afgevaardigde der Rijksvergadering heelt zich te Hiidesheim van zijn hoofd 'ontdaan, door zich onder een aansnellenden stoomsleper tc werpen, die door zijne snelle vaart oogenbiikkclyk de af snijding verrigtte. In Utrecht is eene icbeuring ontstaan onder de dominés, voor zooveel hel hoofddeksel aangaat; drie hebben zich voor de permanentie van den steek ver klaard, do zeven overigen zullen den ronden ballonhoed dra gen. Gevraagd een meisje of weduwe om bet vrije na tuurleven der Amerikaanscho velden te genietenin gezel schap van een jong rnensch. (HB. 11248). De Koning van Saksen beeft do burgerwacht zijner residentie een mooi vaandel met krachtige toespraken vereerd. Barhei en Jufvrouw Rachal zijn ziek; do eerste wordt door eene lief dadige zuster opgepast. Z. M. heeft eene Commissie be noemd om de slechte waterlozing van Overijssel te verhei- i pen. Du Rijksbestuurder /au zonder Land) is den 13 dezer met een grijzen reisjas te Keulen aangekomen om feest tc vieren. Onze Koning, die san Hanover en de kei zer van Oostenrijk, hebben aan de onlvangeno uilnoodiging geen gevolg gegeven. Hare Spaansche Majesteit is weer j in zooverre hersteld, dat zij kan paardrijden. Hel Han- delshlad sprekende over de Buitengewone Belasting, zegt: De Nederlandsche Regering wil in ons land, dal zoo bij zonder gezegend is met rust en vrede, verder gaan dan de beruchte Proudhondie een zesde van de inkomsten ver langdeterwijl men bij ons van*sommigen een kwart bijna een derde vordert!" De Hecrcn van der Duyn van Maas dam, vak Heeckeren en van der Ondermeulen hebben

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3