sedert Iwco dagen een lek bekomen. Hetzelve i» zoo ver van het strand verwijderddat het nog niet te naderen is geweest. Men vreest dat het geheel zal verloren zijn. 's GRAVENHAGE, 22 Aug. Tot voorloopige verzekering van de geldelijke dienst bij de beslaande behoeften van de schatkist, is de minister van Finantiën bij Koninklijk Besluit aan 18 dezer gemagligd tot het doen vervaardigen van schat kistbiljettentegen eene rente van 4 pCt.voor een kapi taal van ƒ6,000,000. BERLIJN, 22 Aug. Gisteren trok wederom een troep van 200 werklieden naar do woning van den minister van open bare werken, den Heer Mildevvelko werk verlangden. Het antwoord voldeed niet, en zij wilden binnen dringen, doch eene afdeoling constables en van de burgerwacht ver strooide hen. Eenigo werden in hechtenis genomen. Ook tc Charlottenburg had een oploop plaatsen wel tegen do democratische club van Bruno Bauermaar do rust werd door de burgerwacht hersteld. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd C. Kater ea A. Kant. D. de Tries en H. Brinkman. J. D. Trap en Itl. Duinker. R. Quast en II. H. Roodt. A. G. van der Pol en P. A. Slootmans. Bevallen H. Tan Willigen geb. Verboom, D. A. P. Ilaremaker geb. Feiis, D. F. Wijkman geb. Op 't Holt2 Z.II. de Jong geb. Voogd Z.H. Metzelaar geb. de Jong,D S. Spanjerdt geb. schipper D. K. Senuekes Doodgeboren 3. Overleden J. J. Vennik.7 m. A. Pool ,75 j. W. A. A. Kleijn» 13 j. A. Thorbecke41 j. W. Koopman 56 j. E. Groen, 27 jD. W. Bregmaa 25 j. A. Meijvogel, 61 j. (Scmcngbc Bcvt^tcn. Er gaat een gerucht, dat do Minister van Marine op de werf to Rollerdain spoedig de Curacao laat afwerken, oei daarna terstond eene groote stoomboot cp slapcl te kunnen zetten, ten einde de suppressie van die werf door de nieuw tc benoemen kamers vooreerst onmogelijk te maken. In do trekschuit van Rotterdam naar Delft zijn onlangs valsche kaartspelers gezien, Do heer Caussidière is door een schoenmaker beschuldigd van het maken van valsche hand- teekeningen. Do Courrier Francais laat zich in een artikel over Holland aldus uit: »Een zieltogende handel; een ten onder gebragle en uitgekleede burgerstandeen ont zenuwd verbasterd volkvan honger stervende zonder zich te durven beklagen, en blind voor zijne reglenzijne kracht en stoffelijke waardeeen reeds ontzettend en dagelijks schrik- baarlijk aanwinnend pauperisme; eene toenemende landver huizing; eene betreurenswaardige verdeeldheid tusschen pro testanten en catholijken" enz.De liverei-jonkers van prins Frederik hebben buikpijn gehaddoor hel eten van eene spijs, toebereid in eene slecht verlinde koperen casserol. Verschenen eene Nieuwe Utrechtsche Courantdie zich ook Nederlander wil genoemd hebben. Koolzaad in een doen. Gevraagd 2 dames voor 2 huwelijken, mils niet ontbloot. (HB). Harddraverij te Bolsward 29 Augustus. Monsieur Sohouwenhergvroeger Inslituleur alhierheeft hel O. en N. Testament mitsgaders do Apocryphen in de Franscho taal op rijm gebragt. Prijs 60 cis. (HB. 11454). Do monarch van Pruisen heeft godsdienstige bezwaren legen dc afschaf fing der doodstraf. Den 18 Julij is te Portorico eeno za- menzwering onder de negers ontdekt; 2 belhamels zijn met den dood gestraft. Hun voornemen was alle blanken te ver moorden on de sleden af to branden. Op Marliniquc zijn werkelijk vele blanken door de negers vermoord. Vrijheid, Gelijkheid Broederschap FE U I h £i E T O ]\T. EEN U U II SLAPENS. Vervolg tn Slot.) Het rijtuig was nog geen twee mijlen voortgerold, toen een lief meis je met huppelenden tred kwam a.inloopen even als of zij de bewegingen van haar jeugdig hart met den voet nabootste. Misschien was dit hare manier van loopen maar ik moet zeggen, in alle eer en deugd, dat ee ne van hare kousebanden eensklaps los gegaan zijnde, een zijden kouse band zoo zacht als zij zelve zij een oogenblik terug keerde om dit geringe incident ia het boschje te verhelpen. Zoodra zij David ont dekte, werd zij zoo rood als eene roos bij de gedachtedat tij zich zoo indiscreet in den alkoof van een jongeling introduceerde en dat wel orn. zulk een motief Zij wilde zich op de teenen verwijderen maar een gevaar, waar mede zij den slaper bedreigd zag, hield baar terugeeuej mon sterachtige wesp vloog gonzende onder het gebladerte en scheen zich elk oogenblik op Dnvids ooglid te zullen vestigen. De angel van eene wesp is somtijds doodelijk. Even goedaardig als onschuldig en naïf, viel liet jonge meisje de gevaarlijke vlieg met haren zakdoek aan en verjaagde haar uit het boschje. Welk een heerlijk schilderij! Dexe goede daad vervuld hebbende, kwam liet jeugdige meisje buiten adem en met de levendigste kleuren op de wangen terug, om een laatsten blik op den jongen onbekends te werpen, ten wiens behoeve zij den gevleugelden draak slag geleverd had. Hij is inderdaad zeer schoon, dacht zij en bloosde nog sterker. Waarom betooyerde toen geen droom van geluk den slaap van David, om hem ten minste onder zijne bekoorlijke hersenschimmen het beeld van bei jonge meisje te vertoonen Waarom drukte niet een glimlach op ha re trekken de goede ontvangst uit, die zij zeer zeker kon verwachten? want zij was daar, zij wier ziel, volgens het poëtisch denkbeeld van Pla to, eertijds gescheiden was van de zijne, en die hij zoo dikwerf in zijne harts- togtelijke droomen, in zijne onstuimige verlangens had aangeroepen! Zij was het, die hij alleen met eene zuivere liefde zou hebben kunnen be minnen, en hij was het, die tot zelfs in de verborgenste schuilhoeken van haar hart kon doordringen. En zal nu dit bloozende jonge meisje, dat zich in een bekoorlijk boschje en bij een helder vlietend beekje zoo eenzaam in de onmiddeiijke nabijheid van David bevindt, zal zij als eene ijdele schim verdwijnen zonder dat het den jongeling vergund zij haar te zien en te leeren kennen? »Wat slaapt hij vast!" zeide de maagd bij zichzelve. Zij vertrok maar hare schreden waren niet meer zoo haastig. De vader van dit jeugdige meisje was een koopman, die zeer goede zaken deed in een naburig vlek en hij had juist een bediende al# D a- vid Swanton noodig. Als David nu aan den oever van het beekje kennis had kunnen ma ken met het meisje, had hij de bediende van haren vader kunnen wor den-, en het overige zou van zelf gevolgd zijn. Aldus had de fortuin David reeds twee malen toegelagchen en wel de laatste keer in de bevalligste gedaante, haar gewaad had zelfs zijne kleederen aangeraakt en hij wist niels van dat alles. Naauweiijks was liet jonge meisje huiten het bereik van het gezigt toen twee nnnnen van den weg afdraaiden en zich ook in liet boschje vertoonden. Zij hadden een somber gelaat en hunne kleeding gaf hun een woest voorkomen. Dit paar schelmen won den kost met allerhande helsche bedrijven, en op dit oogenblik gingen zij in het boschje, om door kaartspelen het voor deel van hun laatste avontuur te verdobbelen, zoo laug tot dat de duivel hun een nieuwe prooi zou zenden, maar toen zij den slapendec jongeling bij de beek ontdekten zeide een der roovers tot den andere »Zeg! ziet gij dat pakje, waarvan hij zich een hoofdkussen gemaakt lieefi De andere bandiet antwoordde slechts door eene beweging met het hoofd, een schouder ophalen en een afschuwelijken oogwenk. »Ik zou er eene flesch brandewijn onder verwedden,'' zeide de eer ste, »dat die knaap in zijn pakje eene portefeuille of een beursje met

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3