sproken worden. Do president is gehuisvest op kosten van do republiek en ontvangt eene jaarwedde van 600,000 fr. Zonder verlof der vergadering mag hij hel Fransehe gebied niet verlaten. Hij benoemt en herroept de ministers, de hooge ambtenaren van den staal, de prefecten, enz. Ilel getal ministers en hunne funcliën worden door de wetge vende magl geregeld. Er is een vice-president der Repu bliek, door de vergadering benoemd en door den president, in de maand zijner installatie, voorgedragen; deze is reglens voorzitter van den raad van state. De leden van dien raad worden door do vergadering, bij geheime stemming, voor zes jaren benoemd. Do militaire plaatsvervanging is verbo den. Eene wet zal de gevallen bepalen, waarin de slaat van beleg zal kunnen verklaard worden. In hel laatsle jaar der zitting van de wetgevende magl zal de constitutie her zien kunnen worden. Voor dal do constituerende vergade ring zal uiteengaan, zal zij do organieke wellen zamenstel- lenwelke de tegenwoordige constitutie lot een geheel moet maken. ANTWERPEN, 31 Aug. Het vonnis in de zaak van Ris- fjuons Tout is gisteren namiddag ten 5| ure uilgesproken. De president van de jury las de antwoorden voor op de 67 gestelde vragen. Daar acht vragen met 7 tegen 5 stemmen toestemmend beantwoord waren, verwijderde zich het hof, om lo beraadslagen. Een half uur later leest de president een vonnis, waarbij do in vrijheid-stelling bevolen wordt van de gevangenen: AnvenneDupréClauwensvan Labeke van GoethemLeleu, Do/ietSchoonhoughenvan der Zanden HannecartKnopsBrouwerCouche, Trtig- neire en Doble. De procureur-generaal requireerdo alsnu over de overigen de straffen, bepaald bij de art. 86, 87 en volgende van het Code Penal, waarna het hof zich op nieuw verwijderde. Weder in de rcgtzaal verschenen zijndespreekt de presi dent oen vonnis uit, waarbij ter dood veroordeeld worden: de advocaat Spilthoorn, Delestrée, Périn, de generaal MellinetMathieude Ridder, Psallieu, Tedesco, Car net Guelton, Jouannin, CallonneBar lens, Nonkel, CoopmansBourgevis en Declerry. Op het oogenblik dat de president de woorden: tot de straffe des doods, uitspreekt, heffen al do veroordeelden den kreet aan van: Leve de Republiek.' De kalmte keert echter dadelijk te rug, waarop de president de voorlezing van het vonnis ten einde brengt. Do zitting werd ten 7| ure gesloten, BUCHAREST, 12 Aug. Gisteren kwamen alhier 10 afge vaardigden uit Jassy aan, welke namens de Moldaviërs den wensch te kennen gaven, dat Walachije zich met Moldavië zou vereenigen ten einde één vorstendom uit te maken; zij verlangen dat de Walachijers hen met 10,000 man te hulp zullen komen om de Russen van daar te verdrijven. Het armo Walachije heeft zelf hulp noodig; van hier zijn depu- talion naar Wecncn, Frankfort en Frankrijk vertrokken om dringend bijstand te verzoeken. PETERSBURG, 20 Aug. Bij de 673 cholera-zieken die den 17 Augustus in behandeling waren gebleven, zijn dien dag bijgekomen 29, genezen 64 en gestorven 12. Bleven in behandeling 624. Dorpatdal tot dusver ver schoond was geblevenheeft ook in het begin dezer maand de ziekte zien verschijnen. Van 6 lot 11 Augustus werden aldaar 5 personen ziek, van welke 2 stierven en 3 in be handeling bleven. KRAKAU21 Aug. Volgens de laatste beriglen uit Rus land had de adel in drie departementenwelke het naastbij Petersburg liggen, besloten zich, wegens de laatste ukase van Keizer Nicolaas, waarbij eene uitgebreide recrutering bevolen werdtegen do militairen te verzeilen. Om deze reden had de Keizer de naar Polen gezondene militairen te ruggeroepen ten einde de wederspanningen in toorn te houden. KONSTANTINOPEL9 Aug. Do cholera, die op het einde der vorige maand bijna geheel verdwenen nas, is op nieuw en met verdubbelde kracht uitgebarsten. In de Grie ken-wijk Faner sterven dagelijks 50, 60, 70 menschcn, do Grieksche geestelijkheid lijdt vooral zeer. De Russen, die voor eenigen tijd over de Prutk te ruggetrokken waren, zijn thans, 20,000 man sierk, op nieuw de vorstendommen binnengemarcheerd en rukken op Bucharest aan, LONDEN, 29 Augustus. Aangaande het door de vlammen vernielde Amerikaansche schip Ocean Monarch verneemt men thans, dat zich in het geheel 344 personen aan boord be vonden, waarvan 123 vermist worden. Het Braziliaanscho fregat met de Prinsen van Joinville en Aumale, heeft er niet minder dan 156 gered. De Amerikaansche consul te Liverpool, heeft eenen brief van dankzegging aan eerstge- noemden Prins gezonden. De schade door dit ongeluk ge leden, wordt op 20,000 p. st. geschat. Te Liverpool en andere naburige plaatsen worden op onderscheiden wijzen gelden bijeen gebragt, om hel lot der van alles beroofde geredden te verzachten. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: J. Baitenroan sn J. Strik.C. Kijnders en M. "Witte. Bevallen: J. H. Heesthijk geb. Antwerpen. Z.N. Stark geb.^Abbe- nes. D. P. V. Kramer geb. de Jong. Z. A. Veen geb. Kok. D. II. Swart geb. Smit Z. A. Half geb. Klein. Z. A. Selderbeek geb. Mohrer D.C. de Jon» geb. Vennik. I). T. de Ruilergeb.Kok.il. Dood geboren 1. Overleden: M. Schroevers, 32 j. E. Eiber», 4 j.-N. Kroonen- burg, 82 j.T. Jongkees, 82 j. W. Volst, "C jII. J. vanSieeu- wen, 22 j. CScmcutjbc jöerigfct!. Dc chocalade-club le Ulrechl is thans zonder hoofdzijnde de president beroepen tol dominé te Elspcet, en daar Z. W. E. tot de grootste verbruikers van de chocolade behoorde, zal de melkkoe, de voorraad suiker, cacao enz. eerdaags pu bliek worden verkocht. Harddraverij te Leeuwarden 8 Sept. De prijs zal beslaan in eene gouden zweep van wege Z. M. De laatste Haagsche mode voor Hecren is: groole landen, lange handen, witte jassen, zwarte dassen, korte rokken, lange stokken, dunne leencndikke boenen, slap pe magen, stijve kragen, hooge hielen, lago zielen. 62914 Nederlanders hebben zich voor, 16747 tegen staat kundige hervorming verklaard. -De Noorweegschc Slorhting

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3