lijk verrassend, en wij wisten inderdaad niet wat meer te be wonderen zijne ongemecno vlugheid en zekerheid, dan wel de liefelijkheid en het gevoelvolle van do voordragt, In de fantasie over het thema das Alpenhornspreidde tle Heer Hetz vooral do boido laatste eigenschappen ten toon terwijl zijne vlugheid en zekerheid bijzonder in do variatiën over opgegevene thema's in den Hungaarscheti marsch van Liszt uitblonken; voegt men hierbij de kunst van com bineren, die ZEd. in do hoogste mate bezit, do volheid, waarmede, en de cigendommelijke wijzewaarop hij zijn instrument behoerscht, dat onder zijne Iremulatiën schijnt te sidderenzijnen rijken aanslag, die het oor betoovert,en in welken hij iels heeft, waarvoor wij geenen naam kun nen vinden dun zul men moeten zeggen dat de Heer Hetz meer is dan bloot leerling van Liszten dat hij dien naam misschien meer uit hoogachting voor zijn meester blijft dra gen. ZF.d. eigen gecomponeerd stuk «de Frijbcids-marsch n word mot daverende toejuiching begroet, zeo als trouwens al de door hem voorgedragene stukken geapplnudicecrd wer den. Er komen tegenwoordig te Londen aanzienlijke hoeveel heden in Holland geraffineerde suiker aan. De Times bevat een uitvoerig artikel over het besluit der Franklortsche nationale vergadering, waarbij zij weigert ile dcor Pruisen met Denemarken gesloten wapenstilstand te erkennen. De Times besluit met te zeggen, dat die verga dering te zwak is om den vrede van Europa in gevaar te brengenmaar dal zij daarentegen de zoo boog geroemde Duitscho eenheid in verachting brengt en lot haren spoedi- gen val moet leiden. LONDEN, 7 Sepl. Dc handelstoestand der Vereenigde Staten van Amerika, geïnfluenceerd door de crisis in Euro pa, is nog altijd zeer moeijelijk. Daar er een overvloedige oogst was, zijn de verzendingen van katoen naar Europa dit jaar zeer aanzienlijk geweest, veel aanzienlijker dan ooit vroeger; meest alle entrepots zijn overladen, daar er slechts weinig verkocht wordt. Dc slechte lijdingen in Amerika van Engeland en Ierland ontvangen, betreffende den ollcndigen toestand van den oogst in deze heide landen, hebben zeer veel invloed gehad op den prijs der levensmiddelen. Overi gens verwacht men een goeden oog<l voor de granen maar naar men zegt, zou de auidappclzicktc zich in verschillende Staten vertoond hebben. In Noord-Amerika openbaart zich nog steeds levendige sympalhie voor Ierland. In da meetings gehouden om die sympathie lucht te geven, wordt een# taal gcvoeul, die niet heviger kou zijnals do oorlog lusschen Engeland en die Staten was verklaard. Men doel echter meer dan pralen en zamelt aanzienlijke sommen in voor de Ieren. Zoo waren in twaalf zittingen telkens niet minder ontvangen dan onge veer ƒ5000 en in ééne daarvan was di! bedrag ruiin 40,000. Men verneemt dal Oostenrijk de Engelscli-Frausche bemiddeling aangenomen behoedde, zulks doet onder du vol gende voorwaarden: hel heelt Lombardijc uil kracht der trac- iaten van 1815 bezeten; deze zijn gewaarborgd door alle Europische mogendheden en ten onregte zou' men ze als ver- vallen beschouwen; want andore traetatenhij voorbeeld, die van 1720, zijn'nog van kracht en hebben onlangs aan leiding gegeven tot de diplomatische lusschcnkomst van Frank rijk en Engeland in de quaeslio van Sleeswijk-Holslein. Om al die redenen beweert Oostenrijk, dat niet alleen aan Frank rijk en Engeland het regt behoort om wijziging te brengen in een' stand van zaken, dien de groote mogendheden in 1815 daargesteld hebben. Oostenrijk neemt dus do bemid deling van Frankrijk en Engeland aan, maar onder voor waarde, dal deze mogendheden zich Rusland, Pruisen en hel Duitscho rijksbestuur zullen toevoegen, als wanneer te Weencn een waar Europeesch congres zal gehouden worden. Dewijl de lieer Bastide gemeld heeft, dat de bemiddeling zal plaats vinden, moet men het er voor houden, dat met die voorwaarden genoegen is genomen. Er wordt beweerd, dat Oostenrijk op raad van Rusland die partij gekozen heeft. Het kabinet van St. Petersburg door het hol van Wcencn over de bemiddeling geraadpleegd zijnde, zou den 22slen Augustus geantwoord hebben, dat dc stolling van Oostenrijk ten aanzien van Lombardije de zelfde was als van Rusland tegenover Polen, na de inneming van Warschau in 1830, en dat de jongste overwinningen van den maarschalk Radetzky genoegzaam waren om Oos tenrijk weer iii hel wettig bezit van Lombardije te brengen. Van dit antwoord moet te gelijkertijd naar Weenen en Lon den een afschrift zijn gezonden, en dit is de redenwaarom de Koningin van Engeland in de troonrede alleen gesproken heeft van pogingen om de geschillen tot een minnelijk einde te brengen en niet van bemiddeling. PARIJS, 7 Sept. Do Februarij-omwenteling heeft don boekhandel alhier, welke reeds sedert lang kwijnende was, geheel te gronde gerigt. Ten einde hem weder eenigzins in een' beteren toestand te brengen, heeft hel gouvernement magliging verleend om eone groote loterij to zijner gunste te openen, welke op do volgende grondslagen rusten zal. De boekhandel heeft voorgesteld 120,000 iiilleltcn, ieder van 25 fr. uit te geven. Ieder, die een dergelijk biljet neemt, ontvangt, zonder onderscheid, op hel oogenhlik zijner in- teckeriing 25 fr. waarde aan boekenwelke uit een cata logus, te dien einde opgemaakt, kunnen gekozen worden. Dezo billellen waarvan men dc waarde dan reeds in boek- deelen ontvangen heeftzullen vervolgens den houder regt geven, deel to nemen aan eeno loterij van 100 loten, waar van het 1ste uitkomende nommer eene jaarlyksche rerilo van 10,000 fr.het tweede eone van 5000 fr.het derdo en vierde elk eene van 2500 fr. en hel vijfde, zesde, zevende en achtste nommer elk eene van 1000 fr. zal trekken. Van liet negende nommer tot aan het duizendste zullen de win- nenden min of meer fraaije boekwerken ontvangen. 12 September. In Sicilië is dc strijd der bewoners van dat eiland met de Napelsche troepen krachtdadig geopend. Uit ccn brief, gerigt aan liet Journal des Dëhatsonllee- ncn wij het volgende: Messina beeft ccn ontzagwekkend voor komen. Do geestdrift der Sicilianen is lot dweepzucht over geslagen. Al de huizen zijn ontmanteld men heeft er slechts cenige matrassen gelaten, om hen dio uit de vensters vuren zullen, te beschermen; al hei overige is op hel open veld

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2