(*5cmcttgbc Bcrigtsm- eeRe vrouw zijn naar het fort Sint Angelo en de twee ge wonden naar het hospitaal San Spirito gobragt, waar een hunner overleden is, na het bedrijven van vele misdaden hekend to hebben. Men hoeft de meeste der gcslolane goederen teruggevon den. Verscheidene karren waren noodig om dezelve naar da stad terug te voeren. Onder de vermommingen, door deze roovers gebezigdvond men uniformen en helmen van militairen der burgerwacht, alsmede verscheidene kleedingen van geestelijken en monniken. PARIJS29 Oct. De Presse blijft met veel warmte de candidatuur van Lodewijk Napoleon verdedigen en paart die verdediging met een hevigen uitval togen Cavaignac waarin niets minder gezegd wordt, dan dat het hoogst on zedelijk onstaatkundig en onvoorzigtig zoude zijn het ge zag langer in handen te laten van iemand, die het aan de uitvoerende mngt ontfutseld heeft, op wien de zware ver antwoordelijkheid van voorkoming des opstands, berust. Ka de Presse is de Événement de warmste verdediger van de candidatuur van Bodewijk Napoleon. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd TV". Linders en G. Oudeman. J. Telling en S. A. Porse lein.S. Teldman en F. de Ruiter. II. A. Zeemau en J. Tieleman. Bevatten C. IJ. A. Dricssen geb. Buitenkamp D. L. Diets geb. Birks, .55. BI. Jansen geb. Spier, D. 1. Terraeuïen geb. de Joog D. A. Kegers, Z. Overleden J. van Dalen, 76 j. A.' Zwart, 25 j. F. Sloot, 5 j. De vroeger vermelde vlek op de zon begint meer zigtbaar te worden. De kantonregter Ie Loencn heeft eono beki gevangen genomen. Be opstand op Geilon is gedempt met het doodschieten der aanlegger». In de kleine Duitscbo Slaten wordt aangedrongen op de terugroeping der afgezan ten aan de vreemde hoven. In Parij3 is dezer dagen een «verzoekschrift geteekend, om van de Regering de vergun ning te erlangen, dat de schoorsteenvegers uit Savoiie aldaar mogen komen, oin. hun métier uit to oefenen. Jammer dat er zooveel huizen ledig staan. Be benoeming van een president der Franscho Republiekzal bij decreet der Nationale Vergadering, den 10 Beceniber aanstaande plaats hebben. Te Londen zijn dezer dagen 140 brieven van Koping Willem III voor ƒ480 verkocht. Aangeboden voor een spotprijs Gezondheids-Hemden voor Heeren en Ba- mes, die van de Cholera verschoond wcnschen te blijven. De Hertogin van Modena is van eene dochter bevallen- Het Stedelijk Bestuur van Rotterdam heeft gcene openbare vreugde-bedrijven willen geTen ter zake van de afkondiging der Herziene Grondwet, uit vrees voor do avondlucht. De Ingezetenen dezer Gemeente zijn door het gelui der klok ken aan dio afkondiging herinnerd. Het verlichte Gro ningen zal met gas verlicht worden. Een jong mensch verlangt eon meisje of weduwe zonder kinderen. Eene dame vraagt een Heer niet boven de 35 jarenom in het. huwelijksbootje te stappen- (HB.) WJEUXSaIAET&N. HELDER, 4 Nov. 1848. Gistereu avond, zijnde 3 Nov., bij de gewone wintervergadering van het departement der Maatschappij tot nut van 'tAlgemeen, werd in die bijeen komst op eene gepaste wijze gedacht aan do afkondiging van de gewijzigde grondwet, terwijl het gedicht van den Haec de Breukwaarvan do slotverzen ter plaatsing goedwillig zijn afgestaan, eene ondubbelzinnige toejuiching mogl on» dervinden. Het iicht brak door, deez' dag getuigt Aan heel het wereldrond Er breekt een schooner uchtend aan Voor Keêrlands vrijen grond. Werd elders 't slaats-gebouw geschokt, Was moord en plund'ring wet, Hier werd d' Oranje-boom i;i vreé Op nieuw weer vastgezet. Houdt vast mijn broeders! aan uw ragt. En slaat het nooit weer af, Hij delft, wie niet zijn regtcn kent, Voor 't nageslacht een graf. Hij staart niet rustig op zijn kroost, Ais 't laatste uur genaakt, Die nu, wij! Willem 't voorwaarts sprak Ziju bnrgerpligt verzaakt. Versent u! kiest nu mannen uit, Aan eer en wet getrouw, Dio 't standpunt keunen van den tijd. Voor Keêrlands staats-gebouw. Bo Vorst gaat voor, de Koning sprak. Oranje zij de leus! Wie Keêrlands bloed door d'ad ren vloeit. Hij heeft geen andre keus. Vereent u! Baloos nageslacht, Ziet op uw vad'ren naer, Zij offerden hun goed en bloed Kooit voor een and'ren Heer. 't Was Nassau die uw vad'fen hielp Is !t barnen van den nood, 't Is Kassau die iu dezen druk, U weder bijstand bood. Vereent u om d' Oranje-stam De vrijheid gaat u voor; 01 ga deez nieuwen morgenstond, Voor Neerland niet te loor. -j- Doe nog ons laatst ons jongst gebed Deez eigen leus gestand, K-H Bewaar o Godden Koning lang Voor 't vrije Nederland. Tollens, •f- Tollen».

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3