vrgheid van handeling, zonder inmenging der regering, mast mei on derworpenheid aan de strafwet, als Tan die vrijheid misbruik wordt ge maakt, als de openbare orde, de maatschappelijke rust gestoord wordt. Gij wilt dio vrijheid niet; gij acht praeventire maatregelen nuttiger, heilzamer; gij erkent dat op nieuw in uw brief. "Wij mogen dat ge voelen eerbiedigen, maar voor ons was het genoeg, om uwe kandidatuur te bestrijden, om ieder, die genoeg vertrouwen stelt in de zucht der Ne- derlandsche burgers voor orde en wettelijkheid, in hunne liefd» tot het vaderland, om geen misbruik te vreer.enop te wekken aan een ander aij- ne stem te schenken; omdat wij de overiuiging hebben, dat die vrij heid meer bevorderlijk zijn zal tot de vestiging oener waarachtige ver draagzaamheid dan de inmenging der regering met praeventive maatre gelen misbruiken zal kunnen voorkomen. En nu teu slotte nog iets over de tirade op het naamloos geschrijf. Gij acht het beneden u in een pennestrijd te treden met lieden die hunne namen niet willen noemen. Er is niemand dio dat van u vergt. Wij hebben geene brieven aan u gerigt. Wij hebben over den kandidaat voor de Tweede Kamer geschreven en ons oordeel er over gezegd. Wat meer is wij hebben niet geweigerd eeuo aanbeveling van dien kandidaat, dien wij bestreden, op te nemen. Wij wilden de kiezers voorlichten zij mog- tun zelve oordeclen en daarbij is het niet alleen zeer onverschililig wie dat schrijft; maar het is zelfs beter, dat men niet weet, wie de schrij ver is, omdat daarbij het persoonlijk gewigt geheel wegvalt on alleen het gewigt der redenen de schaal zal doen overslaan. Zeker waar aantijgingen plaats hebben dat is waar iemand feiten ver weten worden, daar behooit een naam borg te stellen voor de waarheid; maar wij hebben u niets aangetijgd. Waar wij u woorden en gevoelens hebben toegeschreven, dsar hebben wij die letterlijk ofschoon verkort, uit uwe redevoeringen zoo als zij in de Staats-Courant gedrukt zijn, overge nomen, cn dat wij daarbij in geene dwaling zijn vervaileo bewijst uw ingezonden stuk dat wij in on» vorig nummer opnamen. AANBESTEDING^ Op Woensdag den 27 December 1848, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad Gouverneur der Pro vincie Noord-Holland of bij afwezigheid van Z. H. E. G. door een. der Leden van de Gedeputeerde Staten in tegenwoordigheid van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem worden aanbesteed: Het zesjarig onderhoud der Bakens in het IJ en in de Yoor- ïnan en van-de Gevelwerken van den Achtersluispolder en van het Westzaner Buitenland, van 1 November 1848 tot ultimo Üc- tober 4854, Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken, waarop deze Aanbesteding zal plaats hebben zullen ter lezing liggen, behalve aan het Gouvernement van Noord-Holland in de voornaamste Logementen en Koffiihuizen als: Tc Amsterdam, in het Noord- Hollandscht Koffijhuisin de ICalver- straatin het Wapen van Medemblikop den Dara, in het Koffijhuis het Vosje bij bet plein van de voormaligs Beurs, in de Nieuive Stads-IIer- ber/jaan het IJ, m de Beercbijtbuiten de Utrechtsche poort, in het Harlinger Vctrhuisop de Texelsche Kade, en in de Belop den hoek van het Haarlemmerplein; ta Haarlem, in de Kroonin het Noord- TIol- landsche Koffijhuis cn in het Bossche Koffjhuisalle aan de Groote Markt; te Alkmaar, in den Rooden Leeuwin de Toelast en in het Wapen van Haaricm; aan den Helder, in het Hcercn Logement-, te Nieuwediep, bij lanen en ia het Logement den Burg; op het Eiland Texel, aan het Oude Schild in de Zeven Provinciënop het Eiland Wieringen te Hip- politushoei; te Medemblik en te Enkhuizenin de Valk; te Edam in het Hcercn Logement; te Hoorn in den Doelen en in het ongemaakte Schip; te Purmerende, in de Vergulde Roskam; te MonnickendaxTiin den Doelen; te Zaandam, in den Otterte Muiden, in het Hof van Hol land te Nnarden, bij Jutrissente Buiksloot, in het ïloode Hertte Utrecht, in het Koffijhuis den Nieuwen Bak, te Sliedrecht, in het Begt- huisto Hardinxveld in de Dorpsherberg en ts Beverwijk, bij den Kas telein Hulsman. Zullende acht dagen vóór de Besteding, zooveel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan terwijl alle verdere informatiën te bekomen zijn bij den Hoofd-ïngenieur van den Waterstaat E. de Krui ffle Haarlem, en bij den Ingenieur A. B. Mentzte Purmerende. DANKBETUIGING. BURGEMEESTER cn ASSESSOREN der Gomcente Nelder. Gezien hebbende dal het mecrendeel der burgors, behoo- rendo lol de bemanning der brandspuiten van de Gemeente en ook velo andere ingezetenenmet loffelijken ijver zijn toegesneld en werkzaam geweest om onder het beleid van Directeuren en verdere officieren der brandspuitenden ho- vigen brand te blusschenwelke iti den avond vats den 11 dezer in den veestal en schuur van A. L. Leaio was ont staan en de omliggende gebouwen te behouden. Overwegonde dat zij daardoor een prijzenswaardig voorbeeld hebben gegeven aan die mannenwelke op dc plaats van dan brand tegenwoordig zijnde en don hoogen nood ziende, echter wer- kelooze toeschouwers zijn gebleven en de maatregelen tol redding eer hebben belemmerd dan bevorderd. Hebben besloten Aldegenen, welke lot het blusschen van den brand en ter voorkoming van verdere schade zijn werkzaam geweest bij deze oponlijk'voor hunne bewezene dienstenen het door heu gegeven goede voorbeeld te bedanken. Gedaan aan den HELDER 12 December 1848. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. is mt YELT. Ter ordonnantie van JIEd. Achtbare J. SCHOON, Secr. aSffilfSïïB® <S 1 ET» HELDER en NIEUWEDIEP den 16 December 1848. jl. Maandag dos avonds ten hall zevon ure ontstond hier brand in den veestal en hooischuur van den slagter A. L. Leuw. Daar er zich bij dien stal nog eenige houten go- bouwen bevondendie onder de pannen met riet gedekt warenvreesdo men dat de brand zich spoedig verspreiden en de schade daardoor groot zoude worden, te meer daar do brand slechts door naauwe stegen was te naderen en het water uit de zee moest worden aangebragt. Daarbij kwam dat do werking der spuiten in het begin belemmerd werd door de vele looschonwersdie de stegen en toogangen verstopten, zoodat de bewoners der belendende huizen zieh haastten hunne havo le redden. Nadat de brand twee uren met meerders en mindere hevigheid gewoed had, gelukte het aan de ijverige spuitgasten hem meesier te worden en wel zoodanig, dat do schade aan de omliggende gebouwen ver oorzaakt, zeer gering mag heclen. Behalve de spuiten der Gemeente, hebben dio van do Marine, der Artillerie en van het Corps Mariniers dienst gepresenteerd en krachtda dige hulp geboden. De stal en schuur is geheel verbrand; doch het vee en nog eenige andere voorwerpen zijn gered. De oorzaak van den brand is onbekend. Door hol Gemeente Bestuur al hier is op voorstel van den Brandraad tot Directeur der brandspuit No. 4 benoemd de Heer A. Leewenten zulks in plaats Tan den Hoer A. Senderman als zoodanig op deszelfs verzoek eervol ontslagen. Ook aan den Heer Anth. Jansen, i3 als Mede-Directeur van gezegde spuit, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. In het zevende district Noord-Holland hoofdplaats Alk maar, xijn lot kandidaten der Eerste Kamer verkozen, de Heeren Uoeufft van Velzen met 623 cn P. Iluide-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2