zal, over du grenzen le komen. De familie Yichxj heefl tot zijne vervolging een eigen vrijkorps zamengesteld cn een pi ijs vsr> 50,000 guldens op zijn hoofd gesteld. Gelijk men weel, was het een graaf Zichydie, onder beschuldiging van spionncring, op Kossutsh's bevel opgehangen werd. De Hongaarsche gevangenen wordenwanneer zij voor do dienst geschikt zijn, onder de troepen gestoken; da anderen naar hunne haardsteden terug gezonden. In Noord-Amerika wilde de Michigan-spoorweg-maal- schappij eene zijtak doen aanleggen over een stuk land, dal vele jaren tol akkergrond had gediendtoen plotseling al het aangevoerde zand en aarde met den ondergrond ter diepte van 79 voalcn weg zonk; llaer bleek het, dat daar ter plaatse in vroegere tijden een meer had bestaan. Volgens geruchten zou zich de aartsbisschop van Pa rijs eerstdaags met eene zending der regering naar Gaëta tot den Paus begeven. Deze had in een antwoord aan eene deputatie oenige woorden laten ontvallen, waaruit men op maakte, dat hij voornemens was spoedig naar Rome terug te keeren. »Klop aan," had hij gezegd, »en men zal u opendoen." Do toebereidselen lot da expeditie nasr Civita-Vecchia worden volgens het Journal des Débatsle Toulon met den moesten ijver voortgezet. FRANKFORT, 12 Jan. fïet schyntjdat de centrale magt eindelijk tot de overtuiging is gekomendat hel bouwen on uitrusten van groote oorlogsvaartuigen in Duitschland, voors hands onuitvoerlijk was. Van daar ook, dat men vorpligt is geweest, zich dezelve buitenslands aan te schaffen. Gis teren heeft het Rijksministerie dan ook eindelijk het officiële berigt ontvangen van den aankoop van twee Noord-Ameri- kaanscho oorlogs-stoomfrogattenvoor den prijs van 800. 000 p. st. Dczo vaartuigen zijn met Amorikaanscho matrozen bemand en met vuurmonden d la Paixhans voorzien. Zij worden spoedig in de Duilsche wateren verwacht. Het baart hier veel opziens, dat het nieuwe Berlijnsche dagblad be weert, dat het hoofdbestuur der marine naar Berlijn zal verplaatst worden. PARIJS, 13 Jan. De heer de Genoude meldt thans in Gazette de France, dat hij voortaan zijne belasting wedsr geregeld betalen zal. »Nu de eerste regeringspersoon van Frankrijk", zegt hij, »door zes millioen Franschen gekozen is, mag niemand hem de middelen ter handhaving van do openbare orde onthouden." Men zal zich herinnorendat de heer de Genoude onder de regering van Lodewr/k Phi lips steeds weigerde, zijne belastingen le betalen, waarvan het gevolg was, dat zijn inboedel telkenmale op regterlijk gezag verkocht werd. Da ultra-democratische beginselen, die de heer Pierre Bonaparte heeft aan den dag gelegd, hebben de lusschcn hem en den President der Republiek bestaande betrekkingen niet inniger gemaakt. Men zegt, dat deze laatste in zijne familie eerder eene reden van bezorgdheid dan wel cenen steun ziel; zelfs hebben tusschen beiden heftige woorden wisselingen plaats gehaddie spoedig lot ccne openlijke vredebreuk zullen leiden. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. J»nson en J Senderraan. Bevallen: A. Bakker geb. Fukkink P.C. II. Ilellema geb. Kn iesD. J. L, Muijskeus geb, Pais, Z. A. Koopman geb. Blank, Z. C. de Melker geb. Yerhoeve. Z. C. van Dijk geb. Smit, D.J. Ruijgh geb. Schuurman, Z. P. Graaff geb. KwelilamZ. E. Scliraa geb. van Dalen, D. M. Reichart geb. Naasiepad D. Doodbeboren 1. Overleden: P. Metzelaar, 6ö j.O. K. Rijkers, 49 j. O. Zaatmnn 3 w.M. Jansen, 10 w.J. F. Schutte, 6 j. G. Zuijdewind 77 j. F. van Leend 10 m. ©emeugbs SScvtgicis- De minister van Justitie, Dirk Donker Curtiusbeeft in No. II der Staals-Gourant eeno soort van circulaire aan zijne onderhoorige amblcuaren geplaatst, waarin onder an deren voorkomt: »Is er eene misdaad gepleegd dan moet ieder medewerken om den schuldige te vinden. Zóó wordt bijna kosteloos"" de veiligheid van personen en goede ren verzekerd." Koolzaad in een doen. Volgens het wets-onlwerp zullen de ingezetenen van Noord-Holland met drie buitengewone opcenten belast worden op de grondbe lasting over 1849 en op do personele over de dienst van 1849/50, om 't Haarlemmer-meer droog le maken en een nieuw gesticht te bouwen voor krankzinnigen uit dit gewest. Past op je zakken I Gevraagd een meisje met een ma- lig inkomen. Idem eene gezonde min, 4 maanden oud kraam», alsmede liefdegiften voor 't bouwvallige Lulli. weeshuis te Rotterdam. In Amsterdam is strijd tusschen een geleerde apotheker en het verkoophuis, tusschen Hol- landsche en Saxischo overschoenen. Een ingezeten bij Amersfoort heeft geweigerd belasting te betalen voor brand spuiten, lantarens en nachlwachts; omdat er geene brand spuiten of lantarens bij zijne woning zijn te vindennoch eenig klepperman aldaar passccrl. Volgens liet Nedcrland- sche jSoi moest hij betalen en is een gedeelte van zijn in boedel verkocht geworden. - Het Haagsche zondagsblad zal, naar liet getuigenis van een dominé, alle gemoederen tol kalmte en rust brengen. In Haarlem zal een congres O van geleerden gehouden worden om 't hooger onderwijs van gebreken te zuiveren. In het dorp Bennekom (Gelder land) hebben drie zusters haar 70steiï verjaardag gevierd. Prins Frederik is beschermheer geworden van de Haag sche liederlafel CscciliaTe Amsterdam zijn de kwelgees ten vertoond. Een jong man met een matig vermogen vraagt een meisje met lieftalligheid. HB.De president der Fransche republiek ontvangt dagelijks door elkander 2500 brieven, waarvan de moesten aanvragen bevatten om geld of posten. Vier soldalen zijn van 's morgens 9 lot 's na middags 3 ure onophoudelijk bezig met hel verbreken der cachetten. 65-jarige echtvereenigmg van B. Commeri en S. Schorleldoek te Dordrecht. Een van Frankrijk» volks vertegenwoordigers gaat, om zonderling te zijn, bestendig op klompen naar de vergadering. Daar hij door zijn geklos telkens de beraadslagingen stoort, hebben zijne collegas klag- ten daarover ingediend. Te Malaga is c«ne dame over- o o ledendie een vermogen nalaat van 52 millioen realen. Haar lijkstoet bestond onder anderen uit 1875 werklieden van ha re fabrieken, 93 kapiteins en zeelieden van hare toenmaals te Malaga in do haven liggende schepen en 126 goëroplo-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3