(Bemitmgbe Öcvtgtcn, STAAT VAN BEGROOTING IN ONTVANG EN UIT GAAF VAN ALKMAAR VOOR DEN DIENST VAN 1849. - In du steengroeven le Basecle» nabij Doornikzijn de zer dagen onder den grond 36 menschelijko geraamten ge vonden, met eene lans en eene ijzeren bijl er naast. Te vens vond men er twee aarden potten. KRAKAU, 18 Jan. Volgens eene heden afgekondigde bekendmaking van het stedelijk bestuur, zijn niet alleen de gezamenlijke tijdschriften, met uitzondering der Gazeta Kra owskaverboden, maar ook, betrekkelijk dezelvehet vol gends bevolen: De redacteur is verpligt ieder gewoon dapblad-berist zes uur en ieder uitvoerig stuk 41 uur voor O O den afdruk aan het algemeen bestuur ter goedkeuring in te dienen. Do drukkers mogen zonder verlof van het bestuur niets drukken, en het is aan de boekhandelaars ten streng ste verboden, opruijende boeken en platen openlijk ten toon te stellen." FRANKFORT, 20 Jan. Naar wij vernemen, bevindt de commodore Parker zich sedert gister binnen onze muren. Men vleit zich, dat dezo ervaren zeeman die met de toestem ming der Noord-Amerikaansche regering in do dienst der Duitsche centrale magt is overgegaan en aan wien hel op perbevel over de Duitsche ilotilje zal opgedragen worden, zich bij eene mogelijke hervatting der vijandelijkheden met Denemarken, in staai zal bevinden do Duitsche handel lo be schermen om voortaan niet meer blootgesteld le zijn aan verlie zen zoo als dezelve die in het vorige jaar heeft ondergaan. BRUSSEL, 23 Januarij. Gisteren is in de kamer van vertegenwoordigers een aanvang gemaakt met de bediscus- sieering van hot budget van financiën. Er zijn groote be zuinigingen op toegepast en do minister van financiën hoeft in dit budget de grondslagen gelegd voor eene reorganisatie van alle groote takken van 's lands financieel beheer; de groote bezuinigingen zijn bier gevonden door vereenvoudiging in de administratie als een gevolg van de vermindering der onderdceien van het bestuur. Zoo er tractemenlen vermin derd zijn, is zulks bij de hooge ambtenaren geschied; do positie der mindere ambtenaren is daarentegen in veie gevallen verbeterd. PARIJS, 23 Januarij. Binnen kort zal een proces ge voerd worden legen Cabetdoor de ongelukkigenwelke hij door zijno hersenschimmen bedrogen heeften die thans in zijne kolonie Icarie in Ameriltu groot gebrek lijden, in stede van genot te hebben van do door hem beloofde welvaart. Onderlusschen zijn er nieuwe brieven uit genoem de kolonie ontvangen, welke nader melden dat aldaar 300; familiën in de schrikkolijksle ellende verkeeren; velen zijn; er bezweken ten gevolgo der groote ontberingen welke zij moesten doorstaanen de overigenwaaronder vele kinderen en zwangere vrouwen, verkeeren in ziekelijker! toestand. 'Ihans zijn zij geheel van hun geld beroofd en zien angstig uit naar redding van wege hel vaderland. RURGËRLIJK8 STAND. Gehuwd P. Bruin en M. de liaan. Bavallcn IN. "YY. Buigentuin geb. van derWiele, D.N. Hopman geb. Mosterd D.J. Duinker g^b. Goedkoop, Z.A. Hocksel geb. Bur gers, Z. T. van Driel geb. Seldeibeek, Z. A. de Iling geb. Bou- wens, I).M. van der Oord geb. van der Hoeven, Z. J* Colenbian- der geb. Muller, 2 Z. A. Bak ker geb. Couman0. M. M. van Es geb. Wïllems, P. G. Burgers geb. de Groot, D. J. W. Yelthov* geb. Kuoops D.G. TV iigera Z Overleden J. M. Piel, 52 j. L. Nugter, 3 j.N. Brouwers, 48 j. G. de liaan, 31 j. H. Wentel, 4 j. J. S. Brinkmaon, 22 m. De sultan van Turkije heeft de christenen bevoegd ver klaard om tot pacha of vizier le worden benoemd. Dc veldwachter van de gemeente Klaaswaal houdt, op speciaal verzoek van den dominé, permanent de wacht voor de pas torijom Zijn Eerwaarde le bevrijden van de lastige bezoe ken der gealimcnteerden. (N. R. G.Spanjo is er ern stig op bedacht op zijne schuld le regelen. De opbrengst der belastingen in Nederland, bedroeg in 't vcrloopcn jaar 53,499,599,09. In 1847 bedroeg zij f 552,707:96 jncer; waaruit blijkt dal de burgerij onvermogend is, om langer, zelfs in de gewone staats-behoeften zoo als die thans gere geld zjjn, le voorzien. Evenwel zal een tekort van 15 mil- lioon door extra-belastingen gedekt worden Waarom Zijno Excellentie van Financiën niet de leegc schat kist naar Gaiifornia gezonden? De bodem is er toch nog in. Verlost van eene prinses dc Erf-Grool-IIerlogin van Saksen-Weimar-Eisenachalles wel. Een weduw- i naar vraagt een nongehuwd" meisje. UB. 1074.Aange boden voor goudzoekers eene machine om met 3 menschen zooveel goud le verzamelen ais met 200 op de gewone wijze (N. R. C.) zeer geschikt om de schatkist le vullen. ISSES8SSSS. Bevolking 9835 zielen. Vervolg Wij zijn gekomen tot de tweede en derde nfdeeling der begrooting, beide bevattende gewone cn buitengewone uitgaven; om een oerdeel le geren orer de individuele posten van uitgaaf onder de diveoe rubrieken voorkomende, zoude ons verder brengen, d n ons plan is voer dit oogen- blik cn moeten ons dus slechtslo". enkel een meer algemeen» aamerkiugen bepalen en dan zien wij met bevreemding in van bet 1ste hoofd stuk, handelende en tot opschrift voerende, Plaatselijk huishoudelijk be stuur onder No. 44, de somma vaa /tiet minder dan ƒ3300-* voor ge woon onderhoud der wandelplaatsen.Die som komt ons verbazend boog voor, te meer daar de som van ƒ1500-» in de laatste afdeeling onder No. 82 der uitgaven voor reparatie der wallenwordt uitgetrokken eri dus alleen bet onderhoud der wandelplaatsen alléén de stads beul betreft. Men bedenke dat voor ƒ3300-» een twaalftal fiksche werklieden, liet gan- sche jaar door verkrijgbaar zijn en eencn arbeid zoude kunnen geven ver re boven de behoefte van het hark- en schoffelweik in de stads bout en overige wandelplaatsen; geen levcrancie immers van plantsoen kan onder deae post zijn begrepeu daar de stad Alkmaar, buiten de Kennemerpocrt bare eigen kwackerij voor plantsoen heeft. Liever hadden wij die post voor bet onderhond der wandelplaatsen ge vonden in bet hoofdstuk daar wij de reparatie der wallen hebben aange troffen, hetwelk ten opschrift draagt, uitgaven van enkel genoegen. Mag al de daarvoor uitgetrokken post van ƒ3300-» vrij algemeen ongenoegen geven aan de burgerij men vond dan toch die post op de plaats waar deze eigenaardig thuis behoort; wij herhalen het de raemone van toelich ting, die ons ontbreekt, zoude misschien, ook dit punt kunnen toelich ten en de handelingen des bestuurs voor het ocg der Contribuabelen jus'ifieeeren kunnen. Weleer werd aan de Hervormde kerk le Alkmaar van stadswege ƒ150

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3