Sedert geruimen lijd was het aantal deurwaarders bij de kantongcregten ie gering, om de dienst behoorlijk waar le nemen; liians is hier echter in voorzien, en is lot die betrekking benoemd de Heer J. Stoeïer. De Heer C. Schefferbenoemd tol kolonel in Oos- lenrijksche dienst, vertrekt morgen naar deszelfs bestem mingsplaats. Naar men verneemt moet do betrekking aldaar hem opgedragen, zeer belangrijk zijn, aangezien de gelde lijke bezoldiging aldaar niet minder beloopt dan ƒ12,000 'sjaars, behalve de tafelgeldenenz. LONDEN, 14 Febr. Eenige dagen geledon, waren ver scheidene beambten van het bureau der in- en uitgaande regten bezig, om eene vrij aanzienlijke hoeveelheid flesschen met champagne-, bourdeaux-, rhijn- port- en sherrywijnen en enkele met brandewijn en genever gevuld, in de Theems te laten uitloopon. Van al deze wijnen was de verschul digde belasting, dio somtijds vier malen meer bedroeg, dan de wijn oorspronkelijk kostte, niet betaald. Uit Soulhampton wordt gemelddat de Brilsche en Noord-Amerikaanschc stoomschepen Britannia en Acadia welke de mail van Livcrpool naar Boston overbragten, door de Duitsche centrale mngt zijn aangekocht, welke insgelijks aan de Ocean Stearn Navigation Company het voorstel moet hebben gedaan om de stoomschepen Washington en Hermann te koopen; het is evenwel niet waarschijnlijkdat dit aanbod zal aangenomen worden. Den lOden dezer is de Amerikaansehe commodore, aan wien het opperbevel over de Duitsche vloot was opgedragen, met de stoomboot Eu ropa, van Liverpoo! naar New-York vertrokken. De com- xnodoro heeft Terzocht zijnen rang bij de Amerikaausche zee- magt te mogen behoudenzoo lang hij bij de Duitscha cen trale magt zou dienen, maar men denkt, dat het congres hem dit verzoek weigeren zal, daar het anders schijnen zou, of het eene vijandelijke houding tegenover Denemarken zou willen aannemen. De fondsen waren heden in 't begin der beurs bij voortduring zeer willig; later was de stemming iets flaauwer. Do rijzing, dio de prijzen in do laatste dagen ondergaan heb ben vrordl, behalve aan het meer geruststellende aanzien der staatkundige gebeurtenissen, ook aan hut ontdokken der groote hoeveelheden goud in Calilornië toegeschreven. Som migen begrooten do hoeveelheid van dat metaalwelke jaar lijks door het delven en wasschen verkregen zou kunnen worden, op eene waarde van 50 miilioonen p. st.anderen achten deze gissing zeer verre overdreven en stellen de ver moedelijke jaarlijksche opbrengst op 5 mill. p. st. Onder du loopende geruchten behoort, dal het N. Amerikaansehe bewind bèrigl zou ontvangen hebben van het vilden van een klomp goud van 250 pond zwaarte, ter waarde van 12,000 p. st. Ook wordt verhaald dal het Bussische gou vernement voornemens zou zijnom eerlang, voor de ver wachte aankomst van groote hoeveelheden goud uit Califor- nic, een gedeelte van den voorraad van dat metaal, 't welk hetzelve bezit, en wel voor een waarde van 10 milüoen, herwaarts tc zenden en hier te doen verkoopen. Dit ge- rucht is echter bij onderzoek nog niet bevestigd geworden PARIJS, 13 Februarij. Gisteren had in het paleis der nationale vergadering tusschen de conferentie-zaal en de bibliotheek een zeor levendige woordenstrijd van de Heeren Proudhon en Victor Considirant plaats, naar aanleiding van den twist, welke beide achtingswaardige Heeren in de laatste nommors van hunne dagbladen le Peuple en la Démocratie over hunne wederkeerige gevoelens voeren. Na tuurlijk waren do wederzijdscho komplimentenwelke de rnan van de volksbank en de apostel van de Phalanstcriadcn toeduwden alles behalve malschdaar beide kampioenen «en zeer rijk woordenboek hebben van krachtige, ïüo als niot altijd welvoogelijkeuitdrukkingen, en er ontbrak weinig aan of de zich ergerende omstanders woonden eene herha ling bij van het beruchte toonceldat vroeger tusschen da BH. Proudhon en Pgat plaats had. De jiresident dor republiek is hedenvergezeld van den Ilr. Achilla Fould, omstreeks 1 en een vierde uur hut gebouw der beurs en de reglbank van koophandel ko men bezoeken. Hij begaf zich in het kabinet der agenis de change, alwaar bij, in antwoord op eenige woorden van gelukwenscliing van den Heer BillaultSyndicus der agente de changegeantwoord heeft, dat het hein genoegen deed le zien, dat zijn bezoek plaats had op den dag, waarop dd 5 pCts. rente den boogsten koers, sedert de Februarij-om- wenleling, hadden. Den Heer Louis Napoleon werd dooi den Heer Billault tol op de sloop der beurs uitgeleide ge daan en hij ging den ufgebakenden kring der agenis de change door en de groote zaal, alwaar alle handelaren zich haastten hem te volgen. Overal werd do president met geestdrift ontvangen en door de kreten van Leve Napole on! Leve de Republiekbegroet. KOPPENHAGEN, 9 Febr. Gisteren zag de Koning, op eene wandeling, een jongen door het ijs van de stadsgracht vallen terstond gelastte hij den hem vergezellenden kamer heergraaf Blucher, den jongen te hulp te snellen, doch toen ook de graaf in deze zijne poging door het ijs zakte, schoot Z. M. zelf ter redding toe, wien het met behulp van een paar voorbijgangers dan ook gelukte den kamerheerdie het bewustzijn reeds had verloren, behouden aan wal tc brengen. FRANKFORT, 12 Febr. Het nieuwe Kremlin te Moskou is bijna voltooid. Reeds schittert de vergulden koepel in de zon en herinnert aan do paloizen der oude Russische groot vorsten. In de zaal van St. Georgeziet men het stand beeld van dien heilige le paardden draak bestrijdende. Achttien standbeelden, vertegenwoordigende even zoovele overwonnen provinciën, die nu, aan Rusland behoorenin volle wapenrusting, dragen schildenwaarop het jaartal der onderwerping staat uitgedrukt. De zaal van den II. An- dreas of do troonzaal, is versierd met voortreffelijk verguld relief; die van Alexander is van licht rood marmer en boeit het oog door hare schoonc bouwkundige versieringen. Het zou moeijeüjk zijn een juist denkbeeld te geven van het grootsche der zalenden smaak waarmede zij versierd zijn en ul do bijzonderheden van dit paleis. Man zegt dat het rijks-ministerie alhier, bij hel Bel-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2