Over de oorzaken van den voorspoed der Yereenigde Staten van Noorcl-Aiuerika. gische gouvernement aanvrage heeft gedaan, of dit zou ver oorloven dat goederen van overzeesche gewesten aangevoerd, in de havens van do Koord- cn Oostzee ingevoerd te wor denindien deze goederen aan hoogero regten zouden worden onderworpenin Belgische havens zouden mogen blijven en lo Ostende en te Antvvcrpon in entrepót worden opgeslagen. Men heeft te Brussel dienaangaando nog geen bepaald besluit genomen, doch men verwacht niet, dat hel Belgische gouvernement dit verzoek zal inwilligen, dan on der do bepaling, dat men geen Buitsche tolbeambten met het bestuur dezer entrepots belasten zal. - Da woeligcn der rood-republikeinsche partij hebben naar men verzekert, weder met veel ijver plaats. Bet zou haar gelukt zijn, de boeren in do Nassausche districten op lo ruyon, en hen bewoogon hebben, om op heden te Un- terüederback eano volksvergadering te houden. Daur het dorp 3 «ren van Frankfort ligt on eene rijkswet bepaalt, dat in den omtrek van onderscheidene mijlen van Frankfort gecr.e volksvergaderingen gehouden mogen worden, zou dit eens schending der wetten zijn. Ten allen overvloede, en om in allen gevalle op zijne hoedo te zijn, is de bezetting alhier met onderscheidene detacheraenleii en twee stukken geschut versterkt, welke zich heden ochtend naar het bo vengenoemd dorpje begaven. Deze voorzorgsmaatregel moot niet overdreven zijn, daar zelfs do geruchten spreken van het plan der rood-republikeinscho partijom op Frankfort zelf een nieuwen sïsg to wagen. BERLIJN, 12 Febr. Er heeft zich eene vereeniging uit de volkspartij gevormd,die tot doel heeft, een wakend oog te houden op de zoogenaamde straten-democratie en die te onderdrukken. In het groothertogdom Posen begint het weder onrus tig te worden, en ontvangt men van verscheiden punten be- riglen van onlusten. Men wildat deze beweging in ver band staal mot de laatste woelingen in Frankrijk. BURGERLIJKS STAND. Gehuwd J. Ran en A. 51. Rippens. Bevitten A. 31. Pronk geb. Ilarisse Z. S. Os geb. van Es, D. J. Schoonemaa geb. Buis, D. C. Stuitje geb. de Hasn Z.A. Kraak geb. Sletten, D. 1). Fransen geb. Pluister, Z. 31. C. Hoepke geb. Corino Z. A. Jelgersma geb. Lastdrager, D. Doodgeboren Èen. Overleden SI. Huibers, 35 j. D. A. Ruijgh, 4 w. G. Reinders 63 j. J. J. van Buitene24 j. M. Nieuwland, 46 j. N. Jonker, 56 j. A. van den Brande 4 j. G. Jongkecs, 1 m. K. Blom, 39 j. II. lïarms10 d. Ambtshalve Ingeschreven Een. (Bemengbe Beroets. Roriglcn uit Californie spreken van spel, dronkenschap, diefstal en moorden, to akelig om Ie vermelden. Teneinde de dieven tc fcekeeren is het Gouvernement op den geluk kigen inval gekomen, de Circulaire vart Donker Curlius, oorspronkelijk en vertaaldonder de goudzoekers te ver spreiden. Het moorden zal, als een gevolg van diefstal, dan ook wel ophouden. (Dit tol geruststelling voor Fortuin zoekers, dia zich reisvaardig maken). Het postwezen wordt in de woeste streken van hel Goudland door buffels waargenomen, dio daar in het wild rondloopen; de landver huizers hechten hunne geschroTcn mededeelingen aan den kop dezer dieren vast. De Ned. Sloompost wil weten dat ook onze Regering er op bedacht is; orn het brievenver voer minder kostbaar te maken. Z. M. heelt den graaf van Limburg Slirum benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer, gedurende hare aanslaande Zitting. Verlost van jicht, uit de kuitspieren van bot linkerbeen, door middel van eene galvanische ketting, do WelEdeie Zeer Geleerde Heer J. EndlzMed. Doctor te Sneek. (HB. 1721).Men heeft in Azio, in de nabijheid van Brousse, op den berg Olympus, eene plant gevonden, waarvan het afkooksel de Cholera-zieken geneest. Een Italiaansch blad meldt dat het Veemgorigt hersteld is onder den naam van Vereeniging des Doods. Robert Biuin moet gewroken worden. Een Utrechtsche burger wil aan al de studenten in ons land eene belasting van/50 opleggen voor elk studiejaar, om dc Hoogeschool aldaar te behouden. Die man verdient eene serenade, al kost het hom ook de glazen. Venetia zal met behulp van luchtballons gebombardeerd worden. De Rijksbestuurder (zonder land) sukkelt aan do jicht. Van der Tuuk heeft een plan gemaakt om de 16 miilioen van het tekort zonder belasting te dekken. (HB. 1801). Het Zondagsblad spreekt van eene verbondsarko tusschen Oran je en Nederland. Als de schatkist daarmee bedoeld wordt, dan is hel idee niet onaardig. Lamarline heeft gebrek aan kontanten. Z. M. heeft de zitting der Staten-Gene- raal met do volgcnda aanspraak geopendMijne Heeron (H. 39). Do maarschalk Bugeaud heeft te Lvon de infanlerie-officieren da beginselen van de straatgevechten aan getoond. Do post van Madrid is verbrand. HB. Uit Gelderland zijn het vorige jaar 351 personen naar Noord- Amerika verhuisd. Do arme lieden lo Zwolle hebben hun ne verbittering aan den dag gelegd tegen de maréchaussees, die aldaar belast zijn om de bedelaarswelke niet verguld zijnop te brengen. FEUILhETOJT. De V antrc cóté de Z' Ailantique s' élèvc vr.e nation dc meme origine que la nalion anglai- se), de mêmc racemut peut-être par la me nie ambition mais plus aptesous tous les rap- portsd dcvcuir une des plus grandes jjuissan- ces du monde. O. F. POUSSINde la Puissance amtri- caine. VIII. AfzöSï&erlng. De Yereenigde Stalen hebben geen mogtigen nabuur. Engeland be vindt zich -wel, door zijne bezittingen in Canada, langs eene onmetelijke grens naast dezelve; maar de zetel ran zijn magt is twaalf a rijftien-hon- derd mijlen tan daar verwijderd waardoor natuurlijk de invloed daarvan geneutraliseerd wordt. Deze geïsoleerde ligging is voor de Ver. Sisten eene onschatbare weldaad van de Voorzienigheid, eene weldaad waarvan overigens de inwoners behendiglijk voordcel weten tc trekken. En di; roordeel is dat zij er geen slaand leger yan cenig belang op beboeren na te houden. Een slaand leger houdt het werkzaamste en vlugste gedeelte der bevol-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3