gedragen door den s. b, n. v. il. Bosch, den generaal Schuurmanden It. kolonol v. d. Oudermeulenden vicc admiraal Lucas, den generaal de la Sarraz, den generaal Trip en den generaal Cochius. De veldmaarschalk-staf zal worden gedragen door den luilenanl-generaal de Perponcherhet parade-paard zal worden geleid door den generaal van Omphal. Do Koninklijke Kroon zal worden gedragen door den baron van Doorn van West-Kapellede Schepler door den baron v. d. Bogaarde van Ter brug gende Byks- appel door den graal' van Bechteren het Rijkszwaard door den baron R. Fagel; de Standaard van het Rijk door den generaal Boreel. De slippen van hel rouwkleed zullen worden gedragen door den generaal graaf Dumonceauden generaal graaf de Cruquenbourgden gewongn geneesheer professor Everard, den grootmeester baron v. Tuyll v. Serooskerkeden ge neraal v, Hoojf en den generaal v. Limburg Stirum. Kindelijk komt de waarheid, ten aanzien van Califor- nië, aan hel licht. De bladen van New-York behelzen een rapport van kapitein William Phelptdie als gezagvoerder van het schip Moscoumet monsters Californisch goud in stof, schillers en stukken le Boston is aangekomen. Som mige bladen beweerden dat hij voor eene som van 31,000 p. sl. aan goud had welen te verkrijgen, doch van andero zijden wordt dit weder tegengesproken. Kapiloin Phelps heeft zelf in de mijnen gewerkt en is dus meer dan iemand anders bevoegd om juislo berigleu te geven over de werkzaamhoden der goudzoekers op de oevers van den Sacramcnto en in de gebergten. De kapitein, die volgens den New-York Heraldde meest waarheidlievende der uil Californië teruggekomen reizigers isheelt merkwaar dige ophelderingen gegeven betreffende de in omloop zijnde fabelen, en do ontzaggelijke goudklompen tot zeer kleiue afmetingen doen inkrimpen. Het grootste stuk dal gevon den was, toen de Heer Phelps het land verliet, was in handen van zekeren Mellius en woog zes onsenhetwelk men reeds voor iets zeer buitengewoons hield. Ten aanzien der sommen die dagelijks door de goudzoe kers ingezameld werdenmeldt de Heer Phelps dal de meest gelukkigen in het geheele afgeloopcno saisocn niet meer dan 3000 p. st. bijoengegaard hebben, waarvoor zij 6 a 10 uren daags moesten werken8 maanden geleden kon men do Indianen tegen een klein daggeld tol werken bewegen; maar nu zij do waarde van hel goud kennen, terkoopen zij hunnen tijd alleen legen oen ruim salaris. Dc berigleu van den Heer Phelps over hot bestuur des lands zijn niet minder merkwaardig. De inwoners zijn, tol zelfverdediging, genoodzaakt zich van dc lynch laic le be dienen. Een neger, die de vrouw van eenen Mormoniel had boleedigd, werd aan een boom gebonden en ten bloede ge- geeselddaarop liet men hem los, onder bedreiging van hem bij zijn eorslvolgenden misslap met een karabijnschol lo zullen slraflen. Do landbouw wordt volstrekt verwaarloosd; zoker persoon die eene uitgestrektheid lands bezit, welke ongeveer 15,000 schepels graan opbrengt, heeft dit niet kunnen doen maai- jen, schoon hij den arbeiders do hellt van de opbrengst bood hij heelt zich genoodzaakt gezienhet door zijn vee lo laten alelon. Allo andero bedrijven lijden ook, want niel alleen man nen maar ook vrouwen en kinderen snellen naar do goud- streken. Kapitein Phelps houdt het er voor, dat het wel-slagen der naar Caliiornië vertrokkene expeditiën grootendeels zal afhangen van de wijze waarop zij ingerigt en bestuurd zul len worden. Ontegenzeggelijk zijn er vele en goede goud mijnen, maar derzelver rykdom is aanmerkelijk overdreven. Do kapitein verzekert dat al hot mogelijke is aangewend om de verbeeldingskracht dor landverhuizers op te winden t dat do bladen, brievon uit Californië hebben opgenomon onderteekend door personen die niet bestaan of aldaar nooit goweest zyn; en van schepen spreken die er zich nooit heb ben vertoondenz. Er schijnt ten aanzien van alles, overdrijving gcheerscht le hebben, want de geruchten over do buitengewone duurte der lovensmiddelenblijkea ook thans van allen grond ont bloot geweest te zijn. Volgons don Heer Phelps kan men er gemakkelijk en goed, kost en inwoning vinden voor 10 piasters per weekj schoenen en klecderen zijn echter zeer duur, uithoofde der schaarschheid. San Fransiseo lelt on geveer 15,000 inwoners. De expeditien naar het goudland verminderen nog niet. Do New-York Herald deelt nog bet volgende mede: »Hel getal der passagiers, die zich in verscbillendo ha vens dor Vereenigde Stalen naar Californië ingescheept heb ben, bedraagt bijna 12,700. Niet alleen vaff daar, maar ook van Chili, Peru, enz gaan velen er fortuin zoeken. Lui- dens alle bcriglen zullen de vlakten aan den Sacramcnto weldra even bevolkt zyn als de volkrijkste staten van Noord- Amerika. Deze laatste berekening zal echter falenzoo men geloof mag hechten aan eenen brief uit Panamadd. 20 januarij jl. volgens weikon generaal Smith gouverneur der Amerikaan- sche bezittingen in Opper-Califoruio en liet Oregon-gewcsl aan alle vreemdelingen het goudzoeken in Californië verbiedt. In Parijs werd onlangs zekere mej. Bernard ter aar de besteld. Toen do dragers de doodkist op do baar zou den zetten, meenden zij eenige beweging le bespeuren. De kist werd geopend en men ontwaarde lol aller ontsteltenis dat do dame nog in het rijk der levendon behoorde. Een der aanwezige erfgenamen, die zich aldus het uitzigl op de erfenis zag ontgaan, riep uil: »De ligchamen zijn verwissold, dat is mijno tante niet!" BURGERLIJKE STASI). Gehuwd C. L. Delchambre en L. Gag. Bevallen II. J. Baasdorp geb. Rcids, 0. A. Mans geb. Ier Zwecge, D. G. Vermeulen geb. Sweeres, Z. G. A. Kooger geb. Dijker, P. A. Roosloot geb. Ewalt, D. J. W. Hendriks geb. Boendermaker I). C. Vermeij geb. ran Gent, 1). 31. N. de Jong geb. Seliorsij D. II. Waagmeester geb. Felder, 1). 3!. Overmase!, D. Overleden T. van Gillers, 53 j. G. Smit, 5 m. 31. F. Bounian, 44 j. - ©emeugbe e c i gc u Da laatste woorden van Koning VViilem II waren: r Ik gevoel mij de krachten ontzinken.'" liet hof zal 25

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3