sen zoowel voor de rijken als voor do armenen men vindt in dezelve groolo kagehels, die regelmatig reeds voor den aanvang der kerk gestookt worden; de kerken zijn overliet algemeen zeer net gebouwd, velen in Gothisclien stijl en wel de aandacht van bouwkundigen waardig. o o Een jongman in Rochester, cene stad in den staat New-Yorkwilde huwen, en vervoogde zich in een verhuur kantoor voor vrouwelijke dienstboden. De eigenaar van het zelve, zijne meening verstaande, vroeg eene der aanvvezen- de meisjes of zij dezen man trouwen wilde. Zij weigerde het, alsmede de tweede en derde. De vierde echter, gaf na eenige minuten beraad, hare toestemming. Nadat de jonge man den eigenaar van het kantoor voor zijne moeite 2 p. st. betaald had, vertrok bij met het meisje en was, na weinige uren met haar in den echt verbonden. De gemeente St. Laurontnabij Gent, is Zaturdagjl. het looneel van ongeregeldheden geweest. Toen namelijk de veldwachter een werkman in hechtenis namwegens mis handelingen die hij op zekere herbergierster gepleegd had kwamen zijne kameraden hem bevrijden. Daarop riep de veldwachter de hulp in der drie in liet dorp gestationeerde marechaüssées. Maar ook deze werden omsingeld, ja zelfs mishandeld. Eindelijk, nadat alle waarschuwingen te ver geefs waren, zagen do marechaüssées zich uit lijfsbehoud genoodzaakt, gebruik van hunne wapenen te maken. Zij gaven vuur, waarop een der arbeiders dood, twee andereu gekwetst ter aarde stortten. Een viertal andere personen hebben sabelhouwen bekomen. De werklieden gingen nu op de vlugt en de rust was hersteld. Do procureur des konings te Gent is met den regter van instructie naar St. Laurent vertrokken, om onderzoek naar het gebeurde to doen. De Times behelst heden eene redenering over den hervatten strijd lusschen de Denen en Duitschers, waarinde vrees te kennen gegeven wordt, dat de verovering van het linieschip C/iristian Vlll en heL fregat Gefion een heil- loozen invloed op den verderen loop van zaken zal hebben, omdat die gebeurtenis aan den ecnen kant door de Duitschers dvvaasselijk als eene soort van maritime overwinning beschouwd zal worden en hen lot buitensporige geestdrift zal vervoeren, en aan don anderen kant tle verbittering der Denen in groo'.o male zal opwekken. Voor 'l overige verklaart bel genoem de dagbladdal het bewuste voorval hier te lande met groot leedwezen vernomen is, omdat men er de bekwaam heid en dapperheid der zeelieden van do Oostzee hoogeiijk vereert en alleen beneden die der hrilschc marine pleegt to stellen. Het aantasten van do batterijen van Eckcrufördc door do bedoeldo schepen, in de omstandigheden waarin dat gedaan is, acht men eene onverklaarbare roekeloos heid. Hel to Havre aangekomen schip Cosmopolitc heeft twee passagiers mcdcg'ebragldie van Cabfornie terugkomen. De een, een Duitscho smid, geboortig van Hessen-Cassel bezat in Caiifornio eenige kleine landerijen die hij voor 32 ponden goud heeft verkocht. De andere passagier beeft 18 pond goud bij zich die bij heeft bijeengezocht. Met deze zelfde gelegenheid heeft men vernomen, dal zekere kuiper, die van een Franschen walvischvaarder in die streken onl- vlugt was, aanvankelijk gedurende eene maand vruchtelooze nasporingen heeft gedaan doch eindelijk cene zoo rijke plek vond, dat hij in weinige dagen voor eene waarde van 15000 fr. aan stofgoud bijoenzamehie. HAMBURG, 8 April. Uil Allona vernam men heden morgen dat de Deenen Madersleben op 6 April weder ont ruimd en de Duitscho troepen er op nieuw bezit van geno men hebben. Vermoedelijk za! die stad thans door een toe rijkend trcepencorps gedekt worden. Op 6 April hebben te Ullrup eu Satrup, in het district Sundewilt, weder gevech ten plaats gehad, waarin van beide zijden vee! meer troe pen in het vuur kwamen dan op 3 dezer. De Duitscho troepen moeten 5000 man bedragen hebben; men beweert dat de Deonen dubbel in getal waren; cenigen van deze' laalstcn, waaronder officieren, zijn gevangen genomen. In de haven van Eckernfiörde verscheen den 6den dezer eene Decnsche stoomboot, met de vlag van parlementair;«die boot was uitgezonden, om te vernemen, welk bel in de lucht gevlogen oorlogschip was, en hoevelo gevangenen men ge maakt had; dit getal bedraagt 611 man, waaronder 40 officierenvan welke G Zwecdsche. Een dezer laalstcn kwam, na met hot schip in de lucht gevlogen te zijn, on gedeerd in het water neder en zworn naar land. Onder do gewonden behoort ook de kapitein-kommandant Paludari. Hij stond overigens, even als kapitein Meijer van de Gefion, onder het opperbevel van Gaedswelke hel eskader, dat voor de oostkust der hertogdommen bestemd is, kommandeert. Op de vraag hoe de Deenen tol zulk een aanslag op Ec kernfiörde gekomen waren, antwoordden verscheidene gevan gene officieren, dat hiertoe do meest bepaalde bevelen wa ren gegeven. Er is gebleken dal Eckernfiördo door hel bom bardement op 5 April genomen en dan den 6den een aan slag op Kiel met krachtdadige ondersteuning van de iand- zijdo, gewaagd had moeten worden; laatstgenoemde .stad had men des noods tot puin moeten schieten. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd Geene. Bevallen J. Grande gcb. Piensmaag, D. G. van Brederode geb. Kruijjer, Z. C. Kloppers gtb. da Vries, D. M. GroofT, geb. Sou- ge, Z.N. P. Bruin geb. Kuiper, Z. G. Schuil geb. van derWoit, I). M. M. Kramer geb. Plas, Z. II. Springers, Z. Overleden L. W. II. de Munuiek 42 j. M. Krul, 4 w.B. Krul, 4 \v. \Y. Kloppers, 18 ra. C. Enzlin 7 tt. A. Zeeuw, 2 j. C. Prins 49 j. D. Houthakker, 37 j. F. J. Keniiing18 j. II. Leniing, 28 j. K. Bontes47 j. (Bcmengbc tÊevigtent. Dc kanonniers van den Helder hebben hunnen eerbied voor Koning en Godsdienst op eene buitengewone wijze ge vierd door hel verrigien van drukke werkzaamheden op den .dag van 's konings begrafenis, op Goeden Vrijdag en Zater dag. He! Deensch fregat Gefion dat verleden jaar eenige dagen in onze haven gelegen heeft, is in de haven van Eckrcnförde door dc Duitschers genomen, terwijl het met andere oorlogsvaartuigen een zeer gewaagden aanval beproef de. De equipage, waaronder de commandant Meijer, is ge vangen genomen; van de 400 manschappen waren 150 ge-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2