zal uc emigralio uil verschillende oorden dezer provincie, naar Noord-Amerika dit jaar op groole schaal plaats heb ben. In den laalsten tijd en ook reeds in het vorige jaar zijn aanzienlijke grondbezittingen en andere eigendommen tol dal einde ie gelde gemaakt en men berekent het aantal per sonendie thans den vaderlandschen bodem sullen vaarwel zeggen, wel op een paar honderd, dio minstens drie tonnen gouds mcdencmen. Behalve meer welgestelde en kundige mannentreft men onder deze landverhuizers ook aan den bekenden landhuishoudkundige W. van Peyma, broeder der orde van den Nedcrl. Leeuw, te Ternaardbenevens zijn zoon den Med. doclor aldaar. LONDEN, 2 Mei. Gisteren is ecne deputatie van kwa kers bij II. M. toegelaten, Ier overhandiging van een adres betrekkelijk den slavenhandel, waarop Hoogsld. heeft geant woord, dat steeds hare ijverigste pogingen aan de afschaffing van dien onlcerenden handel zouden worden besteed. BERLIJN, 30 April. Hst aantal personen, dio in den avond van 27 dezer, doodgeschoten of reeds ten gevolge van do toenmaals bekomene wonden overleden zijnbedraagt zes; dat der zwaar gewonden, zoo veel bekend is, mede zes. In den avond van den 28sten werden weder vier per sonen, waaronder eone vrouw, doodgeschoten. De dag van gisteren is vrij rustig voorbijgegaan, doch heeft desniettemin een slagtofler gekost. Een man beleedigde ecne patrouille in do Leipzigerstraathij werd met de kolven der geweren ter aarde geworpenstond echter weder op en ging voort met do patrouille aan te randenwaarop hij zonder veel omstandig heden werd doodgeschoten. HAMBURG, 21 April. Men verneemt uit eene goede bron, de volgende bijzonderheden nopens do denkwijze van Rusland over de Deensch-Duitschc kwestie. Door sommige bladen is onlangs gemeld, dat Rusland zich bepaald legen den marsch van Duitsche troepen over de grenzen van Jut land verklaard had. Dit berigl was juistdoch hel protest heeft geen gevolg gehadomdat Rusland wegens de ongun stige wending, welko de oorlog in Hongarije genomen heeft, zijne aandacht te veel op dit punt moet vestigen, daar toch zijno belangen ten naauwsle met den uitslag van dien strijd verbonden zijn. Ongeveer 30,000 Polendoor bekwame Poolsche officieren aangevoerd, strijden in gemeenschap met de Hongaren, en Busland zou zich dus zelfs dan nadrukke lijk in deze levenskwestie voor Oostenrijk gemengd hebben, wanneer hel kabinet van Olnutz zijne hulp niet ingeroepen had. Rusland wil echter niet gelijktijdig in het Zuidoosten en in het Noorden gewapenderhand tussehen beiden komen cn zal daarom gccne troepen in den rug van het Decnscbe leger, dat in Sleeswijk in Jutland opereert, laten landen. WEENEN, 29 April. Volgens het 36 armee-bulletin, heden bekend geworden, had de vijand, den 26 dezer .se dert half drie ure des morgens, op de troepen, die Komorn insluiten, een hevig geschutvuur uit zijne verschansingen geopend en logen het aanbreken van den dag, onder be scherming van dat geschut, ccnc belangrijke raagt ontwik keld. Na een hevig gevecht, waardoor do vijand een aan zienlijk verlies leed, werd dezelve op allo punten terugge slagen, waarop hij zich onder bescherming van hot geschut van Komornin de vesting terugtrok. Volgens brieven uil Krakau zou daar een Russisch korps van 25000 manmet 36 stukken geschut zijn bin nengerukt welke nu langs den koristen weg naar Hongarije moeten marcheren. Ook zou een ander dergelijk korps in Bukovvina en in Zevenbergen zijn vorschenon. De geheele sterkte der Russische hulptroepen wordt op 70,000 man ge raamd. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. F. Kloppenburg en G. van Gijn. D. Slarekoorde en I'. Wijnmans. J. Jonker en A. Smit. J. C. van Lobberegt en N. B. Neecker. J. Wigman en A. ven der Teen. L. van der Laan en J. C. E. van der Kaaij. Bevallen A. Dienaar geb. Kooij D. A. Bohlen geb. Lindoorn, D. H. van den Broek geb. van Duren, D. T. Buchele geb. Spanjert D. J. Slot geb. Meijer, I). II. Keiier geb. Dumont, Z. F. Ai- tena geb. van Tol, D. S. de Jong, D. Overleden J. Evralt, 16 m. G. Duijts, 5 m. L. van Stuivenberg, 43 j. P. K. Kiuijff, 15 m. Ocmctigbc 'j0Êvigtsm, Op den dag der inhuldiging van onzen Koning zal de rouw geschorst zijn en hel toilet voor de hofdames beslaan uit een wit kleed, met den hofmanlel en juvveelen in het kapsel. De Arnh. Cour. sprekende over onze kostbare huishouding van slaat, maakt eene vergelijking tussehen Ne derland en Belgioen zegtdat de Ncd. rekenkamer 120,700 kost, de Belgische maar 75,953; de Ncd. vertegenvvoor- diging ƒ271,550, de Belgische (met zooveel grooter perso neel) ƒ222,609; de Ned. diplomatie ƒ540,933, de Bel gische ƒ381,950; dat de Eeredienslen in Ned. 2,212,182 kosten cn in Belgie 2,062,756. Volgens do laatste op gaven heeft Ned. 3,021,000 zielen en Belgie 4,117,000. Het Amslerdatnsche Matigheidsgenootschap, tellende 1990 ledenheeft eene openbare vergadering gehouden. Uil het verslag blijkt, dal verscheidene leden gestorven waren cn de kas een aanzienlijk te-kort heeft. De vergadering werd be sloten met een preek Otci- de oorzakendie in ons land de matigheids- of afschaffingsgenootschappen verhinderd heb ben" do spreker voer heftig uil tegen hel eigenbelang der kasteleins. Koolzaad willig. Te koop: Eene schilde rij van Frnncis do Vriendt, verbeeldende Lulh, zittende on der hel geboomte, aan zijne regler zijde eene zijner Doch- teren in eene bevallige houding Papa aanziende, wat ver der de andere Dochter slapende; in het verschiet Lolhs huis vrouw omziende in een zout-pilaar veranderd en verder de brandende stad. (HB. 4539) Een Drenlsche jongeling, die met zijne ouders naar Noord-Amerika zou vertrekken de vlugl van Hugo de Groot nabootsende, om zich aan de dserist te onttrekken is te Rotterdam frisch en gezond uit de kist gehaald. Op de Merwede zijn in éénen trek 535 elften gevangen. Te Arnhem heeft een gepensioneerde luitenant vruchteloos getracht zich den hals aflesnijdenter zake van huiselijk ongemak. In Amsterdam is de Hel leveeg veiloond. Dc heer Robin, beroemd goochelaar, escamoleur, mechanicus enz. bevindt zich in den Haag om do schatkist vol te goochelen; zijne vrouw bezit cenc ver wonderlijke zielskracht. Zij moet reeds aan ccnige Ministers

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3