onze haven, aan boord hebbende eenigc familiën uit Noord- Holland en ecne menigte Paltzers, welke in Noord-Amerika hun lot zoeken te verbeteren. In het blad van Proudhonle Peuple, leest men thans het volgende: Onze soldaten hebben voor de democraten gestemdmaar onder voorwaardo van den leeuw, dien de Engelschen le Waterloo opgerigt hebbenafterukken en in alle hoofdste den de banier der republiek te planten. Broeders des le gers! uwe broeders uit do volksklasse hebben u begrepen. Ho tijd is niet verre, op welken gij vrij zult zijn om te kampen tegen de absolulistischo drommen, om de schansen der leenroerigheid met de bajonet te nemen, om de carrés van den czaar in galop, in verwarring te brengen. Vroeger weergalmde hel hoera der Kozakken in Parijs. Soldaten! door voor ons te stemmenhebt gij ons den pligt opgelegd om u naar Weenen of Moskou le zenden, ten einde er de democratische en socialistische republiek te proclameren! Frankrijks eer eischt wraak over Waterloo! Men leest in den Toulonnais: Palermo is opnieuw in opstand. Do bevolking dezer stad, vernederd door de hoofden der reactionaire partij en daarenboven alle hoop op gevende om de, bij het ultimatum van 28 Februarij beloof de instellingen te verkrijgen, is opgestaan en heeft hetgou- vernemendat in naam van Ferdinand gevormd was, om vergeworpen en een provisioneel bestuur zamengesleld uit de opperhoofden der benden dio den goeden uitslag vier laa tsle revolutie verzekerd hebben. Do baron Riso, die aan het hooid der reaclio stond, is gevangen genomen als mede een zeker aantal personen, beschuldigd van verraad. Vele nationale garden hebben met bet volk gemeene zaak gemaakt en talrijke gewapende benden kwamen van het plat te land te hulp, om de eer van Sicilië te redden. Zooda nig was de toestand des lands op den lsten Mei. Ieder die sprak van overhandelingen met den vijand werd met den dood bedreigd. De Napelsche sloomboolcn die de haven van Palermo blokkeerden, hebben zieh verwijderd, zoodra zij vernamen dat de revolutionaire partij do bovenhand had. Er zal stel lig eene expeditie door het Napelsche gouvernement naar Pa lermo worden gezonden. Uil Toulou wordt van den löden Mei het volgende geschreven Gisteren tegen 11 ure in den morgen werden aanboord o D van een ponton 23 galeiboeven gebezigd om een anker uit zee le winden, in de nabijheid van St. Madrier. Plotseling wierpen 7 hunner zich op de drie aanwezig zijnde wachters deze boden een hevjgen tegenstand; maar hunne sabels wer den hun ontweldigd en de guleiboeven dreigden hen met den stuurman en den kapitein Ie zullen vermoorden, wan neer zij niet onmiddclijk het verdek verlieten. De dood of de vrijheid! schreeuwde het zevental, terwijl het zich van handspaken, ijzeren bouten enz. meester maakte en er zou- do gewis een moordlooueel pluals gegrepen hebben, indien de bemanning van den ponton, ziende dat zij over le wei nig krachten beschikken kon, niet had besloten, om zoo als liet do galeiboeven wilden, hel verdek te verlaten, als wan neer zij in eene kamer opgesloten werden. De zeven mannenwelke allen tot eene eeuwigdurends gevangenisstraf veroordeeld waren maakten zich daarna mees ter van eene boot en zeilden in de rigting van het oosten weg. Men meent dat zij naar den kunt van Carcairanno koers gezel hebben. Onmiddelijk zijn gewapende booten hen achterna gezeild, maar tot dusverre hebben zij zich aan elky vervolging weten le onttrekken. Een brief van Civita Vecchia van den lOden Mei, la Marseille ontvangen, berigl dut door de aangekomene verster kingen het leger thans op 17,000 man gebragt is. Denvo- rigen dag had er te Palo eene conferentie plaats gehad tus- schen den opperbevelhebber, den commandant van het En- gelscho smaldeelden Pruissischen minister en een Napoliluanscb hoofdofficier. De Minister van Ëinuenlaudsche Zaken Rusconit was le Civita Vecchia scheep gegaan met eene zending der Romeinsche republiek naar de regeringen van Frankrijk en Engeland. In onderscheidene deelen van Australië heeft men goud gevonden en de zekerheid verkregen, dal eene onmetelijke massa in den grond verborgen ligt, doch le diep dat men- schelijko kracht het aan den dag kan brengen. DEVENTER, 23 Mei. Het volgende adres aan de Twee de Kamer der Slalen-Generaaldoor onderscheidene ingeze tenen geleekendis thans hier nog circulcrendoom binnen acht dagen le worden opgezonden: De ondergeleekcndeningezetenen van dezen slaat, ach ten het zich ten pligt, bij den achterlijken toestand van 's Rijks financien en het gebiedend noodzakelijke van bezui niging in de slaals-uitgavenmet gepaslen eerbied aan to dringen: dat het doel der bepaling van art. 27 der Grond wet hij elke troonsbeklimming wordt het inkomen der Kroon door de wet geregeldmet naauvvgezelheidj wordo toegepast. Overtuigd, dat juist bezuiniging op dat inkomen een allergunsligslen indruk bij de nalio moet maken en eeno belangrijke schrede zal zijn, otri tol verdere bezuiniging lo kunnen komenverzoeken zij met nadruk en vertrouwen uwe medewerking, om hetzelve thans aanzienlijk te vermin deren." BATAVIA, 27 Maart. De troepen bestemd voor de ex peditie tegen Bali, voor zoo veel die lo Batavia in garnizoen lagen, hebben de hoofdplaats reeds verlaten. Nadat den 8sten dezer Zij ner Majesteits stoomschepen Etna en Phoeniz, en daarmede de gencraal-majoor, provisionele kommandant van bel leger AF. Michielsbevelhebber over de expeditie, met deszelfs gevolg, van Batavia vertrok ken waren, is in den ochtend van 15 Maart hel 7de en 13de balaillon infanterie ingescheept aan boord der navolgende bo demsais: Zr. Ms. fregat Prins van Oranje, gekomman- deerd door den kapitein ter zee Rouricius, aan boord heb bende Zijne Excellentie den vice-admiraalkommandant der zeemagl J. P. MachielsrnZr. Ms. fregat Sambrekapi tein ter zee Ferguson, en Zr. Ms. korrel Argo, kapitein Ier zee van der Hart, zoomedo de Nederlandsche koopvaar dijschepen Diligencegezagvoerder SmitJapan, gezag voerder van deiZee; Stad Zierikzeegezagvoerder Ocht- manGeneraal Chasségezagvoerder de Winter en Fier

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2