(öemcatgbe ücrigtcn. Gebroedersgezagvoerder Nollen. De inscheping heeft gerogeld en met de meeste orde plaats gehad, ten aunschouwc van eene zeer aanzienlijke schare ingezetenen van Batavia, die op eene ondubbelzinnige wijze hunne belangstelling in dezen merkwaardiger! logL aan den dag legden. Op d en 27slen Februarij jl. heeft Zr. Ms. stoomschip Ba tavia gekommandeerd door den luitenant ter zee lsto kl. Anemaetde rcede van Batavia verlaten, zich begevende over Muntok en Riouw, naar Singapore, tol het overbren gen en afhalen der landmailpakclten. LONDEN 20 Mei Gisteren werd, ter gelegenheid van den SOslen verjaardag der Koningin, des voormiddags eene groote revuo over do troepen gehouden door Prins Albert en den Hertog van Wellington. Des avonds omstreeks zes ure, ter wijl namelijk, na den afloop van hel ten hove gehouden cerclede Koningin, met hare twee oudste kinde ren in een open rijtuig de Parken doorreedwerd een pistoolschot op haar gelost. Do dader is terstond gegre penin bewaring gesteld en in het verhoor genomen, waar hij verzekerde dat zijne pistool niet met scherp geladen was en dal zijn eenig doel geweest is, van zicli te doen spreken. Hij is een drie-en-twintig-jarig jongeling, slraalmaker van beroep, maar sedert geruimen tijd zonder werk, en Wil- liam Hamilton geheeten. LONDEN, 23 Mei. De bedrijver van den aanslag op de koningin is gisteren naar Navagare gebragt. Prins Albert bevond zich op het Buckingham-paleis toen de koningin daar Zalurdag wederkeerde. Toen men liem van den gepleegden aanslag kennis gaf, snelde hij de trappen af en ontving de koningin in zijne armen, uitroe pende: De Hemel zij gedankt, gij zijt niet getroffen ge worden!" LI. Zalurdag is prins Hendrik der Nederlanden te de zer slede, met de Nederlandsche rijksstoomboot Cijcloojj aan gekomen. Hij is door den Nederlandschen gezant, graaf Schimirielpenninckden baron Stralenus en den heer May, consul der Nederlanden ontvangen geworden. Hij houdt zijn verblijf in het Mioartshotelwaar hij gisteren door vele aanzienlijken cn onder anderen door prins George van Cam- bridge, de prinsen Willem en Ernst van Hessen en Lord Pal- merston is bezocht geworden. Eergisteren heeft de koningin eene pleglige audiëntie verleend aan prins Hendrik der Nederlanden, welke haar de insignia van do Balhorde heeft ter hand gesteld, vroeger zijnen vader, den overleden koning der Nederlanden, Wil lem II, in 1815 door den prins-regent, wegens betoonde dapperheid in den slag bij Qualre Bras geschonken. WEENEN 17 Mei. De Keizer heeft eene proclamatie aan de Hongaren gerigl,waarin hij hoofdzakelijk zegtEene mein- eedige partij, door woelgeesten aangevoerd, voert thans le gen haren Vorst krijg, om hem van zijne reglen te bcrooven, over ulieden te hccrschcn en zich van het eigendom van an deren meester te maken. Onder hel bedrieglijke voorwendsel dat uwe nationaliteit en vrijheid gevaar loopt, offert zij hel bloed van uwe broeders en uwe zonen op, en roept ulieden te wapen legen ons en tegen uwen Koning, die al zijne vol ken eene vrijzinnige constitutie gegeven cn alle nationalitei ten van zijn groot rijk gewaarborgd heeft. Zij zoekt haren steun onder hel uitschot der bewoners van Treemde landen en houdt (luizende rustverstoordeis en avonturiers in dienst met welker bloed zij hare schandelijke plannen ten uitvoer brengt, wijl zij voornemens is ulieden zelve als blinde werk tuigen te bezigen, ter omverwerping van de ware vrijheid en der goede wetten. Ten slotte wordt in deze proclamatie gezegd, dal het do pligl is van den Keizer, om aan derge lijke euveldaden paal en perk te stellen, en dat de Keizer van Rusland Zich met hem vereenigd heeftom den gemeen- schappelijken vijand te bestrijden, MADRID, 18 Mei. Hel gevecht tusschen den tijger cn den stier heeft in de beste orde plaats gehad, hoewel men schat dat 90,000 mensehen dut schouwspel bijwoonden. Het hof was tol dat einde daarbij tegenwoordig. De tijger werd reeds bij den eersten aanval van den slier builen staat ge steld om het gevecht verder voort te zetten; do losgelaten honden hebben vervolgens het beest afgemaakter waren weddenschappen lot zelfs 20,000 piasters voor cn legenden tijger aangegaan. FRANKFORT, 20 Mei. Naar wij vernemen is Mainz he den in slaat van beleg verklaardterwijl ten zelfden tijde de vestingwerken in staat van verdediging gebragt worden. De communicatie is echter niet afgebroken. Als kandidaten tot het rijksstadhouderschap noemt men den Koning van Wur- temberg, den groot-hertog van Hessen en den hertog van Saksen Koburg. KEULEN, 21 Mei. De echtgenoot van den Hongaarschen dictator Kossuth heeft van Debreczindd. 29 Maartin hare hoedanigheid als presidente der vrouwenvereenigingter ver pleging van gewondo Hongaren, eene proclamatie gerigt tot de dames van Buda-Pesthwaarin zij dezelve op zeer opge wonden toon uilnoodigt, om zich steeds voorzien te houden van allerlei geneesmiddelen, zwachtels, verbandenz., welke noodig mogten zijn, irigevalle hel lot eenen beslissenden slag kwam. Zij verzoekt verder al die vrouwen, ten minste der gelijke voorwerpen in gereedheid te hebben voor één krijgs man. Tc Busseldorp is op het onverwachts bij onderscheide ne inwoners huiszoeking gedaan, ten einde naar wapens te zoeken, welke men aldaar dacht te vinden. Deze huiszoe king heeft eclitcr geen resultaat opgeleverd. BURGERLIJKE STAND. GEHUWD Geonr. BEVALLEN E. Sariemijn geb. Smii, D. JL Schaa fsma geb. Rou- wenhoven Z. T. Uileman geb. Ainhuul D. T. Belie geb. van der Schans, Z. T.Yeltman geb. de Kuiler D. 31. Rippensgeb. Roe- sink Z. Doodgeboren. Een. OVERLEDEN C. J. de Wijn, Gij. A. Berggwiss 33 j. K Pronk, 2 j. J. van Brederode G w. S. Brouwer, 31 j. II. C. Werneri, 52 j. W. Denekamp 12 m. W. II. Klaus5 m. De reglbank to Parijs heeft eene overspelige vrouw met 2 jaren tuchthuisstraf gevonnisd. Aangeboden een preek van dotnine van Schaick over de Ecrsle Zonde: dc schrijver

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3