iorlcn lijd was Ion! Rronghant in do smeltkroes overgegaan en lot kogels voor de Mexicanen vergoten. De diergaarde in regenls-park te Londen (eeno schep ping eenrr vereeniging van particulieren, gelijk (Ie meeste grootwild inrigtingen in Engeland) bevat thans niet minder dan 1350 dieren uit alle hemelstreken. Eene nieuwe uitbreiding derzelvo is de zaal van kruipende dieren eene 70 voel lange zaal met groole glazenkasten langs de wanden, waarin men alle soor ten van slangen, o. a. eene 70 pond zware boa, bnl-en ratelslangen, in hare geheeie levenswijze kan waarnemen. Te Petershurg is, op last des Keizers, eeno zonder linge proef genomen betreffende de tiesmeilclijkheid der Cho lera, Vier ter dood verwezen mooordenaars heelt men doen slapen op bedden, waarop eholera-lijders waren gestorven, maar zij zijn niet door do ziekte aangetast. Daarna zeide men hun, dal zij zouden slapen op bedden van pas gestor vene eholera-lijdersen dat zij-zonden worden vrijgelaten, zoo zij do ziekte niet kregen. Toen deed men hen slapen op bedden die nooit door eholera-lijders waren aangeroerd, dochzóó werklo de vrees, binnen drie dagen waren allo vier dood. PAKIJS, 4 Julij. Gisteren avond laat heeft de regering nog eene depêche ontvangen van den lieer Corcclles uit Givila Vecchia, waarin deze verhaalt, heigeen in Oudinots depêche is gezegd, ien aanzien van de aanvraag om een wapenschorsing. De Corcelles voegt er hij, dal hij onorid- delijk weder naar hel kamp vcilrekt, daar hij op het oo- genbük een berigt van Oudinol had ontvangen, (iat hij hem do deputatie van den Romeinschen gemeenteraad was aan gekomen. Men zegt voorts, dat do lieer de Cor cellesna de inne ming van Rome, belast zal worden, om hurgelijko de Fransehe natie te vertegenwoordigen en er de voorloopige regering in te stellen, en dat de vertegenwoordiger der Ver- eenigdo Stalen een werkzaam deel zal nemen, om de zaken lusschen de Franschen en de Romeinen le regelen. SKrgejrUjke Sïazss! van Sö «Jranfj cStï-üJ 1859. Gehuwd W. van Dok en M. _I. Qvervest. Bevallen: A. Klein geb. Eruijer, Z. A. E. H'eeres gel). Schenkels, D. 33. II. Peters geb. Schollen, D. M. F. C. Lageivvall geb. von der Mischen Z. M. Dnlrneijer geb. IJuijberls Z. J. "Verschoor, D. Overleden M. Koog er-, 3 in. 31. E. Harderwijk, 24 j G. Wes- tering, 75 j. A. Taijlor, 21 j.J. van der Wai 11 in. J. iiruins- sins, 17 d. A. Turner, 45 j. L. E. Enzlin, G5 j. J. Knip, 2j. 33. A. Yeliing, 53 j. Ocmetigbe IScvrglen Afgestapt aan den Helder de Heer P. J. Vansmet Wa felkraam en gevolg. Te Barcelona is een Huwelijks-bu reau opgerigtalle Jonge Heercn, die zich aan de Sexe willen kluisteren, kunnen daar leregt. Gouden Bruiiolt van J. 13. Warljouvv en C. la Lau, Lcijden 30 Junij. Do koning van Denemarken heeft 3 Nedeilandsehe advocaten cv lol ridders geslagen. Onze Majesteit heeft hel oppcrbc- schcrmheerschap over al do boogschulterijcn aanvaard. -Het wereldberoemde Zondagsblad wordt zelfs in de Wafel en Poffertjes-Kruinen gelezen. Dc Alkmuarschc boogschut ter J. Helling heeft op het Loo, hij het schieten naar den vogel, in presentie van de Koningin, den tweedon prijs be haald, zijnde een zilver vergulden kon en schotel en le pel. Een gedenkleekeiidoor de Adelborsten le Medcrn- bhk voor een afgestorven kameraad opgerigt, is den 30 Ju- iiij onthuld de heer Beeloo hield eene toespraak en eenigo Dames strooiden witte rozen op het graf. Doctor orteweg veiklaait, dal lij de burgers van Middeliiarnis geene genees middelen voorschrijftdie de maag verbranden, pi. R. C. 157). Professor Everani bevindt zich op hel Loo bij de konink lijke familie, om zijn talent te besteden aan de lijders, die tnj do wedrennen het ongeluk hebben in hel zand te vallen. De Nederbuidschc Leeuw is aan de beterhandde diar- rliée is nagenoeg over. Dj het ministerie van Justitie is een nieuw wels-ontwerp in do maak, voor het regt van vereeniging en vergadering, 't Is to hopen dat liet wat vrijzinniger uitvalt dan dal van inr. Dirk. De Gouverneur van Gelderland heeft een jaarlijksch*traotement van zes en- Iwintig duizend ijnlden f 12,000 als gouverneur, f 6,000 als minister van Slaat5000 als kanselier der beide Orden en 3,000 als lid der Eerste Kamer. Als men de belas ting per lioold berekent, dan kost een Nederlander van re geren 12; om i)li het inkomen van dien éénen Gouverneur ie bekostigen moeten 2107 Nederlanders hunne penningen aan bet land opofferen. Do Burgerstand geraakt hier hoe langer hoe meer achteruit. Isaac da Costa wil de Am- slci'damsclie Joden van liet geloof der Vaderen afvallig ma ken en heelt daartoe in do Lulhersche kerk een preek ge bonden over Hom. XI: 1. Dr. Proz Pulk raadt allo Cholera-lijders bel gebruik van ipecacnanha met rheitm tos- tnm aan. Men leest in 't Hand. no. ,5491, do volgende advertentie: Tioee losse Heeren van een onbesproken Ge ding, bet stadsgewoel moede, wensehlen zich gedurende 2 maanden af le zonderen, ten einde zich aan de studie over le geven, en daartoe vragen zij kosl en inwoning enz. NB. Huisvaders, met Jonge Dochters gezegend, komen volstrekt niet aanmerking. Te Parijs heeft men jl. Dingsdag een ster oj> klaar lichten dag gezien. De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben dien dag eene openbare verga dering gehouden. Jacob J'lording heeft de Voilenhovc- naars een zoó visch present gedaan. De Duivenposl van T Handelsblad meldt do overgave van Rome. in Hoorn is Madera Wijn voorhanden a 75 ets de flvseh, ten einde do Jeneverdrinkers to bekecren. Die daarvan het gebruik aan moedigen, weten voorzeker niet, dal do daarin vermengd» brandewijn veel schadelijker is dan onvcrvalschtc klare jenevc-r. JF' JS SI J B 'JT O JST. BSrzef van een vriend, die se veel gebruikte aasi eca vriend, die 2e graag lustte. Beste Thomas' Gij weet wie ik hen, en ik weet wie gij zijl; co daarom duif ikronfl- oit met u spreken en zeggen wat mij op 't hall ligt. ij hebben ze' altijd in oiden'eitjkheid gebruikt, ais gij weel, zonder ooit tedenken dal daar zoo veel instak; en wij diefden er altijd gerust één gaan knepen a's wc er zin 1:1 lïartden of iieien ze dan in huis haten en dal ni.es op licht klaren dig. Gij weet lui ook wel, niemand had daar e>cit iels op

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3