AANBESTEDING. eerder duldbaar zijn voor de leden, der Staten-Generaal, dan voor de Leden van den Gemeenteraadwant bij deze laatste is de kan didaat cn de kiezer in eene gedurige, te naauwe aanraking; er zijn te veel die bij de keuze in aanmerking wenseben te komen: om niet eene openlijke stemming tot eene oorzaak van bijzondere vij andschap te doen worden en groote haat cn twcedragt te verwekken. Maar het ligt in den aard der zaak dat zij die niets wenschen ver anderd te hebbenmaar de oude coteriën op de kussens willen hou den, aids aanwenden, om de wezenlijke meeiiing van het publiek te onderdrukken en voor zich en hunne vrienden door menschen- vrecs, door speculatie op eigenbelang en neringzucht een verkie zing af te dwingen. Als gedurende een paar verkiezingen aan de oppositie binnen de gemeente eens getoond is, dat men die oppositie kan vergelden en door eene, afhankelijke meerderheid ze vruchteloos maken, dan is weldra alle stemlust uitgedoofd cn de leden van den raad kie zen met hunne goede vrienden, even als van ouds, zich zeiven in. En dat voorstel werd door de meerderheid der Provinciale Sin ten aangenomen! Helaas! wat genieten wij nog weinig van de publiciteit! "Welke zijn dc namen van die waardige mannen, die liet niet aan moed ontbrak, om er vóór te stemmen? Die ze kan mededeelen zou aan Noord-Holland een dienst bewijzen. Het schitterend bewijs, daarin gelegen, dat zij behooren tot de oude orthodoxe behoudspartij zou tevens aan alle kiezers eene waarschu wing zijn, 0111 bij de regtstreekschc verkiezingen die personen de onaangenaamheid te sparen van in een nieuw stelsel dat zij veraf schuwen, mede te werken.Zij zullen bij niemand, die een op- regte ontwikkeling van den geestwaarin de grondwet is herzien een stem erlangen om in gemeentelijke of gewestelijke ver tegenwoordiging op te treden. Een woord tot verschooning voor den voorsteller en voor de meerderheid van Provinciale Staten, mogen wij echter niet achter houden. Zou de meerderheid der Provinciale Statenherdenkendehoe hij geheime stemming in hun midden de EnscJtedésde Aleioijns dc Bleiswij keu cn wie niet al tot leden der Staten-Generaal wer den verkozen, vol van schaamte over het product hunner eigene geheime stemming, nu waarlijk heil voor het algemeen zien in eene openbare stemming? Julij 10. De Tweede Kamer hervat hare werkzaamheden. Zij ont vangt 2 wets-ontwerpen, lo. over het jaarlijksch inko men der Koningin-weduwe2o. over het overbrengen cener som voor den weg van Utrecht naar 's Hertogen bosch van de bcgrooting van 1848 op die van 1849. Er wordt verslag gedaan lo. over 't wets-ontwerp be trekkelijk de Pharmacopoea Neerlandica en 2o. over dat omtrent de heffing van provinciale opcenten in Noord- Braband. BURGEMEESTER en ASSESSOREN dezer Gemeente, Herinneren bij dezo de Ingezetenen aan de Plaatselijke Keure, van den 27 Junij 1845, betrekkelijk het vastleggen der honden, van af den 19 dezer maand, tol en met den 31 Augustus aanslaandegedurende welken tijd een iederwie hel ook zij, gehouden is, de hond of honden door hem ge houden wordende, in zijn huis of op zijn erf va^tleleggen en wel in dier voege, dat die honden huiten do gclogenheid zijn, op den publieken weg Ie komen of voorbijgangers Ie "bereikenterwijl de eigenaars dier hondenwelke mogtcn goodvinden, dezelve mede te nemen op wandelingen als on derzint?, verpiigt zullen zijn, dezelvo behoorlijk aan eene ketting, stevig louw of koord Ie geleiden; zullendo iedere overtreding dezer keure, worden gestraft inel eene geldboe te van ecno gulden, of bij volstrekt onvermogen tot betaling dier boete, met een gevangenisstraf van 24 uren. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. ix 'T VELT. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare J. SCHOON, Op Woensdag den 18 Julij 1849, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-IIolland, of, bij afwezigheid, door een der Leden van de Gede-v puteerde Staten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed Het bouwen eener PORTIERSWONING en het maken van 4G0 Ellen RASTERWERK, met de daarbij behooreode AF SLUITHEKKEN, bij bet Provinciaal Krankzinnigen Gesticht van Noord-IIolland, met de leverancie van alle daartoe beboo- rende Materialen, Transportkosten en Aibeidsloonen. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop deze Aanbesteding zal geschieden, zal ter lezing liggen behalve aan het Gouvernement van Noord-Holland in de voor naamste Logementen en KofFijhuizen als: te Amsterdam, in het Noord- Hollandsche Kojjijhuisin de Kalverstraatin het JVapen van Medem- blik op den Dam, en in het KofFijhuis het Vosjebij liet plein van de voormalige Beurs; te Haarlem, in de Kroonin het Noord-Hollandsche en in het Bossche Kojjijhuisallen aan de Groote Markt; te Alkmaar, in den liooden Leeuw in de Toelast en in het IVapen van Haarlemaan den Helder, in het Heeren-Logementte Nieuwediep bij Ihnen en in het Logement den Burg; te Medemblik en te Eokhuizen in den Valk; te Edam in het Heer en-Logementte Hoorn, in den Doelen en in het Ongemaakte Schip; te Purmerendein de Vergulde Roskam te Monnic- kendam, in den Doelen., te Zaandam, in den Otterte Muiden, in het Hof van Holland; te Buiksloot, in het Roode Hert; te Sliedrecht, in het Regthuis; te Ilnrdinxveld in de Dorps Herbergte Beverwijk, bij den kastelein Hulsmanen te Yelsen, bij Ter Burg. Zullende des Maandags vóór de Besteding, zoo veel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan, terwijl verdere informatiën te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de Kruijffte Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Julij 1849. Yoor ecnigo dagen overleed te Enkbuizen eene onge huwde dame, mejufvrouw de Vries, clio bij haar leven voor weldadige inriglingen en voor do armen altijd ceno milde hand geopend had. Had zij alzoo door wél lo doen zich reeds eene dankbare nagedachtenis verworvenook vóór haar verscheiden volgdo zij de zoo eerbiedwaardige gewoon te onzer brave voorouders, om, behalve giften en erfmakiri- gen aan bedienden en begunstigde personenook voor «lo toekomst Ie zorgen voor nuttige inrigtingen en voor do ar men en wezen in do stad harer woning. Ziehier welke beschikkingen mcjulvrouw de Vries mank te aan de diaconie- en hervormde gemeente 100,000; aan liet Wneshuis «lier gemeente ƒ70,000 (door deze laat ste gift voldeed zij aan den wensch van zoo velen harer stad- genooten, dat «lo weezen niet meer uit hare geboortestad naar de koloniën van weldadigheid zouden worden gc- bragt.) Tot «iaarstclling en onderhoud eener liefdadige inrigting voor behoeftige weduwen in liet huis vroeger door haar bewoond ƒ70,000; aan dc hervormde kerken ƒ10,000; aan het genootschap Oeconomia Erichnsann 1,000aan het bijbelgenootschap ƒ1,000; aan het zendelingsgenoolschap

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2