ƒ1,000, aan hel traktaatgenootschap ƒ1,000; aan ilo slat! ƒ1,000; ƒ200 jaarlijks aan elk der executeuren, met de administratie van hel uit haar legaat op lo riglen holjo be last; aan hare dienstmeid ƒ6 por week, met huis, luin, enz.; aan hare minnezusler ƒ3 per week. He legalen aan do diaconie, gestichten en genootschappen zijn vrij vau successieregt. De Legatarisse was ook bij haar leven immer eeno weldoenster voor do Enkhuizer armen. Ook do be schikkingen, ten behoeve harer erven gemaakt, zijn van dien aard, dat deze geeno reden hebben lot afgunst. Er gaat sprake van een voorstel bij do Pror. Staten van N. Holl. om lo verzoeken dat do verkiezing der leden van tic Eerslo Kamer bij openbare stemming zoude plaats hebben. De Courrier du Bas Rhin zegt, dat er dagelijks een groot aantal Badenscho vluglelingen te Straatsburg aan komen. Bij hunne aankomst laat men hen lusschen drio zaken kiezen: lo. of terug te keeren naar hun land en gebruik lo maken van do toegestane amnestie, welke am nestie zich echter slechts over een tamelijk klein getal per sonen uitstrekt; 2o. of in Frankrijk lo blijven, en dan wor den zij in dc westelijke departementen ingedeeldof 3o. om dienst te nemen in het vreemden-legioen in Afrika. Do militairen kiezen doorgaans het laatste. - Het beleg van Friderica is opgebroken, al het geschut en do krijgsvoorraad zijn in de handen der Denen gevallen en in de vesting geborgen, terwijl meer dan 3000 man ge vangen zijn gemaakt. Op dit oogenblik is do uilslag nog slechts in do hoofdzaken bekend geworden en wel langs den telegrafischen weg. Op 2 Engelsche,2 Deensche stoomsche pen en 2 jaglen, zijn in den afgeloopen nacht de eerste 1429 gevangenen hier aangekomen, waaronder 30 officieren; in den loop van den dag verwacht men nog 2 stoomboolen met transport-vaartuigen en 1000 gevangenen. Buitendien zijn nog 900 man in een boscb ingesloten. Drie liniesche pen en een fregat zullen ten spoedigste tol gevangenissen in- gerigt worden. Boven alle verbeelding moorddadig moet de strijd geweest zijn; de Denen begrooten het getal dooden en gekwetsten op 12 a 1800 man. De generaal Rye heeft zijn vierde paard moeten bestijgen. De gehecle Russische vloot, ten getale van 30 scho- pen, ligt thans eindelijk voor Kopenhagen. Do Annales de V Institut d' Jfrique van de vorige maand melden, dat hel getal zwarte slaven (de blanke slaven niet mede gerekend) 7,500,000 bedraagt, van welke er in de Vereenigde Staten zich bevinden, 3,095,000, in Brazilië 3,250,000, in de Spaanscho koloniën 900,000, in de Hollandsche 85,000, in de republieken van Zuid-Ame rika 140,000 en in de Europische bezittingen in Afrika 30,000. Hetzelfde geschrift deelt mede, dal do kamer van afge vaardigden in Brazilië den slavenhandel heeft afgeschaft. In die kamer was eene wet voorgedragen, luidende: «Dege nen, die den slavenhandel drijven, zullen worden veroordeeld tot de straf die op do zeeroovcrijen gesteld is, en lot eene boete van 4000 realen. Daarenboven zullen zij worden ver oordeeld tol de kosten van het vervoer der slaven naar de havens waaruil zij ze gehaald hebben." AMSTERDAM, 10 Julij, Men weet, dat, ten gevolge van den oorlog lusschen Duilschland en Denemarken, onze gemeenschap met Hamburg sedert eenigen lijd geheel is ge stremd, en dat het zelfs aan do Amstcrdamsche sloomboo- ten niet is geoorloofd, hare gewone vaart op Hamburg voort te zeilen. Reeds zijn door de belanghebbenden allerlei ver- loogen daartegen ingebragl; onder anderen is lo ragt aan getoond, dat er ten behoeve dezer stoomboolen, die om do vijf dagen met een postpakket aankomen en vertrekken en die alzoo in den waren zin des woordsposlboolen zijneene uilzondering behoorde te worden gemaakt; maar alles was vergeefs; de verlangde magliging is niet kunnen worden er langd. Ware dit inlusschen nog een algemeene maatregel, men zoude zich er over moeten troosten. Maar neen! Wat aan onze stoomboolen zoo pertinent is geweigerd, is vergund aan de Fransche stoomboolen van Havre, die niet eens regelma tig varen en dus veel minder als postbooten dan de onze zijn lo achten. Het is aan de krachtige tusschenkomst der Fransche regering te danken, dat deze uitkomst voor do Fransche stoomboolen is verkregen. Waartoe toch heeft Nederland een ministerie van Buiten- landsche Zaken en eene diplomatie? Eenigen tijd geleden had een persoon kamers geno men in het Hotel St. Lucas te Rotterdam. Hij scheen een Engelschman te zijn en was voorzien van eene pas, volgens welke hij Julius Arlington moest heeten. Eenige dagen later verdween hij, bij deu eigenaar van het Hotel niets dan eeno vrij belangrijke schuldj achterlatende. Later vernam men dat de eigenaar van het Hof van Berlyn Ie 's Hage op dezelfde wijze door voorschreven persoon was opgeligt. Van den 24 Junij tot den 2 Junij hield hij zich te Abcou de (prov. Utrecht) op, waar hij niet alleen een der kaste leins weder op dezelfde wijze misleiddemaar ook bij ver schillende ingezetenen meer of min belangrijke schulden maakte. HAMBURG, 7 Julij. Volgens de Deutsche Handelszei- tungzou de Engelsche regering zich bij den senaat dezer stad beklaagd hebben, dat drie onbekende stoomvnartuigen onder zwarl-rood-gouden vlag, de Wezer verlaten, Deenseho schepen aangetast, bij die gelegenheid de neutraliteit van Helgoland geschonden, en na een gevecht met Deensche schepen, koers naar de Elbe gezet hadden. Daaruit moest de Engelsche regering vermoeden, dat deze stoomvaarluigen o O O O onder bevel van den senaat stonden, welke dan ook aange maand werd bevel te geven, dat eventuele aanvallen van dien aard, in het vervolg niet in do nabijheid van Helgo land zouden geschieden. Op het antwoord van den senaat, dat gezegde stoomvaarluigen in dienst en onder bevel der Duilsche centrale magl stonden, zou do Engelsche regering O O o hebben geantwoorddat zij geeno centrale Duilsche magt kon erkennenen dus bij voorkomende gelegenheden zoo danige sloomvaartuigen onder zwart-rood-gouden vlag als zeeroovers zou behandelen. PARIJS, 10 Julij. De vertegenwoordiger Napoléon Bo naparte, dio zich heeft onthouden van mede te stemmen voor den dank, aan hel leger in Ilalie-betuigdverklaar

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3