WAARSCHUWING. De BURGEHEESTER dezer Gemeente, Maakt ter voorkoming van ongelukken, bekend, dat op Vrijdag den 27&len Julij, ek.door de Artillerie alhier, zal worden aangevangen met praclische oefeningen, beslaande in het werpen van granaten, van de batterij Kaaphooid langs hel Strand in de strekking van Kijkduin-welke oe feningen vervolgens dagelijks by laag water zullen worden voortgezet: zullende tot leeken, dat men met vuren bezie O Z is, op de batterij Kaaphoofd, ceue nationale vlag winden gehcschen, zoodat, zoolang de vlag waait, het strand en de duinen tussehen Kaaphooid en Kijkduin ouveilig zullen zijn. Kelder, 24 Julij 1849. De Burgemeester voornoemd, J. 't VELT. WAARSCHUWING. De BURGEMEESTER dezer Gemeente, maakt bij deze, ten gevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur van Pulirie te Amsterdam, aan hel publick bekenddat door eenen Magazijnhouder te Amster dam worden uitgegeven Billetten, welke naar hunnen in houd, de strekking hebben van een Adreskaart, inel aan wijzing dal in hel Magazijn do goederen 25 pereent goed- koopcr dan elders worden verkocht, doch welke billetten in grooteinrigling, rand, sortering en kleur geheel den vorm van gewone Bunkhilletteu van 25 gulden nabootsen, hetgeen bij de circulatie dier billetten bij het puhhek, tot bédric- gelijke handelingenmisvattingen en schade aanleiding zal kunnen geven. En wordt mitsdien ieder gewaarschuwdom bij de ont vangst van Baukbilletlenin zijn eigen belang tegen rnoge- ]yke misleiding te waken. Helder, 28 Julij 1849. De Burgemeester voornoemd, J. in 't VELT. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente He/der, maken bij «leze aan de daarbij belanghebbenden bekenddal door den Gemeenteraad, bij besluit van den 20sten Julij 1849 No. 2, zijn vastgesteld de volgende Bepalingen op hel wegen van Slaglvce in do Gemeente Iielder. Artikel. 1 Gerekend van af den lslen Augustus 1849, zal het Ier slag tin» aangegeven wordende veeworden gewogen op «ie plaatselijke waag, gevestigd in het gebouw staande over den zaagmolendoor een of meer daartoe behoorlijk gecom- missiouccrdc en beëedigde wegers. Artikel. 2. Tol het doen dier wegingen zal aan bet bovengenoemde lokaal, worden gevaceerd, dagelijks (uitgenomen Zon en Feest dagen) van des morgens 9 tol des uamiddags 4 uur. Artikel. 3. Aan het lokaal der waag zal ieder der belanghebbenden, opvolgend worden geholpen, hel vee worden gewogen en gebrand, waarna aan den eigenaar van het te slagten vee, een zwaarlebillel, zul worden afgegeven. Atlikci. 4. Met het verkregen zwaarlebillel, zal men zich vervol gens begeven ten kantore van den Ontvanger van het ge- slagttegen intrekking waarvan, zal worden afgegeven de vercischle accijnskvvitaiilieop vertoon van welke, aan het waaglokaal, door bevoegde ambtenaren, het waardeerinerk of looiaan het vee zal worden gehecht; waarna de slag tin» binnen den bij de wel op bel geslagt in dato 2 Au gustus 1822, bepaalden tijd zal kunnen pluals vinden. Aitikel. 5. Hel Reglement omtrent hel houden eencr peilrckening op het levende veegoedgekeurd bij Z. M. Kabinetschrijven van 21 Mei 1842 No. 24. behoudt zijn volle kracht. En opdat niemand hiervan onkundig zoude zijn, zal de ze worden gepubliceerd en geafligeerd ter plaatse, alwaar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is. Helder, den 28 Julij 1S49. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van Hun Kd. Achtbare, J. SCHOON, Secrs. H a "JT W T 13 D 1 ii S SU HELDER en N1EUWEÜIEP, 28 Julij 1S49. In do zitting welke de Tweede Kamer den 16dcn dezer hieldheeft de minister van Binueiilandsche Zakennaar aanleiding van het aandringen van ecnige leden, op hetero voorziening in de mededeclin» der ojjiciele verslagen van het verhandelde in de Kamer, gezegd, dal de bezwaren, welke zich dienaangaande hebben voorgedaan, niet gering zijn, en dal de kosten, welke eciie doelmatige voorziening zou vereisehen, zeer belangrijk zouden wezen. Er zon, vervolgde hij, eene vaste jaarlijksche uitgaaf van ƒ18,300, en eene aan te wenden som in eens van ƒ10,000 uoodig zijn." Daaromtrent iu bijzonderheden tredende, noemde de minis ter als noodzakelijk: voor «Ie Tweeilc Kamer, S snelschrij vers, ieder a ƒ1600 Ie zamen ƒ12,800; 4 voor de Eerste Kamer a ƒ1000 te zamen 4000vermeerdering bij do expeditie, enz. ƒ1500, totaal 18,300; kosten voor eeno snelpers ƒ4000; aanbouw van een lokaal om die pers te plaatsen, etc. ƒ6000; te zamen 10,000; en alzoo totaal ƒ28,300; waarvan ƒ10,000 voor eens en 18,300 aan vaste jaarlijksche uilgaaf." Aan de Globe wordt hel volgende uit Konstantinopcl geschreven, dd. 25 Junij: Voor cenige «lagen kwam bier een rijke Fransche graaf aan. Ji. Vrijdag (22 Junij) begaf hij zich naar «Ie vallei der Zoele Wateren van Europaongeveer drie mijlen van Konstaulinopeleene heerlijke lommerijko plaats. Des Vrij dags namiddags komen daar de Turksche schooncn bijeen wel bewaakt door van top lol leen gewapende wachters van

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3