schrift: »Kossulh en de onafhankelijkheid; Dembinski en do overwinning; Butlhyiiany en de vrijheid; Gorgey de dap pereBern de onoverwinnelijke enz." Behalve dezelfde be sluiten, welke iu de meeting in het Londensehe koflijhuis -Zijn genomen, verklaarde de vergadering zich eenstemmig len voonleele eener gewapende lusschenkomst van Engeland iïi de Hongaarsche zaak. HAMBURG, 30 JuIij. Volgens geloofwaardige verzeke ringen, zal de Deensehe blokkade iler Elve en Wezer, wan neer geenc onverwachte omstandigheilen zich daartegen ko men verzetten, lusschen 6 en 10 Augustus worden ojige- heven. De laatste Duilsche troepen hebben Jutland den 26slen ontruimd. De Pruisen verhelen Aarhuus onder het spelen der Deensehe krijgsliederen. Naar male de Duitschers al- trekken wordt terstond de Deensehe vlag weder geheschen. De demarcatielijn van Flensburg naar Tondern is inlussehen nog niet vastgesteld doordien de Deensehe en Pruisische commissarissen de zaak niet eens kunnen worden. Dezer dagen hebben de Denen onderscheiden gevangen genomen Duilsche soldaten uitgeleverd. Burgerlijke Stand van 28 «fullj 4 Augustus 1849. Gehuwd: tl Borwivck en I. 1W. H ist-nbos. Bevallen: P. de Bie £eb. Knip, Z. YV. Bruijn geb. Sieenliuis, D. - A. Pranger geb. Di»sel Z.G. Grooff geb. Ligihait, D. I). VVen- linlt D. Overleden: M. Brouwer, 44 j. A. P. Gorter, 41 j. A. F. Groe~ nevroud 7. j. J. Pel, 28 j. J. Groenewnud 10 j. A Breg, 36 j. J. van der VA oude8 j. D. Blom 38 j. M. Anderson57 j. A. C. W Berling, 5 j. F. G. T. Berling, 3 j. Ambtshalve ingeschreven 2. (öemeugbc lacvigtcn De president der Fransche-Republiek heeft verlangd, dat de aanspraken der anloi ileilen niet zoo als vroeger voorgele zen maar overhandigd zouden worden en dal zij de opreg- te en volkomeue uitdrukking bevallen van de behoeften en weiischen der bevolkingendie hij bezoekt. Dit verdient navolging bij de aanslaande reis van onzen Koning. De prins van Canino, Karei Bonaparte, is te Brighlun Iingeland) aan wal geslapt. Toen de beambte, wicn hij zijn jias aan bood, te kcnni'U gat, dal hij dien nii-t verlangde inlezien riep hij uit: God dank! nu ben ik in een land van ware vrijheid, waar men geen paspoort noodig heeft!" Een ïcrlo en Zoon wordt aangemaand ten spoedigste in het ou derlijke huis terug te keeren. (UB. 5515). Dominé Oos terzee heelt voiii 't hof gepreekt. J e IVloniiiekendam Broek in Waterland en Winkel is de kermis vooi loojiig uit gesteld. Ee ii jong menseli23 jaar, met geld, zoekt eene Jonge Dame of Weduwe, die met geheid en al ont bloot is. Adres onbeschroomd aan 't Handelsblad. De Heer Regouwte s'Gravenhugpbeeft een middel uitgevon den om brandwonden radicaal te genezen. (HB. 5514). Gevraagd eene Vroedvrouw iu de gemeente Leymuideiipro vincie Noord-Holland en een Vroedmecslcr in het dorp Oos terend, op Texel. Beroepen le Hoorn Ds. P. A. tan der Scheer. Harddraverij in de Bedijkte Schermer 14 Augus- lus. De Synode der Herstelde- Evangelisch- Lutherscha Kerk is vreedzaam afgeloojien. Melternieh sukkelt aan eene hersenziekte. De Haagsehe Nieuwsbode beschuldigt de Arnheinsche Courant van laalknoeijerij. De stedelijke Raad van Amsterdam heeft met 22 stemmen besloten, dit jaar gecne kermis te houden. II LABVlILblSfi. Een dominé uil de vorige eeuw, ergerde zich zeer, over de in die dagen heerschende mode, bij de gepoeijerden in zwang, om aan de slapen des hoofds een zwart pleistertje lo dragen. Dien ten gevolge zeide hij in zijne verontwaar diging op den preekstoel: grijsheidzonder ouderdom nuaktheidzonder armoede; pleisterszonder wonden; zijn deze drie geen groole zonden? Nogtans moet ik ze hier in het openhaar voor mijn» oogen aanschouwen zoo dikwijls ik optreed." enz. Qibocvlcuticn spoedigste een KINDER- G. WEITS. Bij J. P. REEK aan den Helderis in de thani trekkende 5de Klasse der 208ste Staats-Loterij ge- trokken de KAPITALE PRIJS van ƒ25000 op No. 3030. alsmede ƒ1000 op No 3007 Onderdo Handteekeuiiig van L. M. van GELDER ZOON, zijn nog len zijne huize IIEELE en GEDEEL1EN van Lo ten volgens Prijs Courant le bekomen. Rij Ms. A. LEUW, le Nieuwediep, is in d« 'TH»* iJttft- - thans trekkende 208-te Staats-Loterij gedebi teerd de KAPITALE PRIJS van 25000 op No. 3030, on der de llaiïilieekenmg vuu de Hoeren J. A. de JONGH ZOON lo Alkmaar. Uitgegeven bij C. BAKKER Bi. le Nieuwediep. Gediukt bij S. UILTJES 4 G. KOOtER U llelder. Men verlangt len MEISJE, den Heldek 4 Augustus 1849.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 4