Do Grieksehe natie, gedurende den roemvolle» worstcl- slrijtldien zij voor hare onulhankelijklieiil voerde, lieell tien bij>Iaini van alle vrijheidsvrienden mogen ondervinden. Hel is billijk ilat zij lieden hare (lankhaui lieid hcluige voor al het outvangcne. L)ien ten gevolge iinodigl hel Grirksehe tolk, alle refugiés, die mor de vrijheid van hun vaderland Streden, tul welke natie zij ook mogen belmoren uil, om lich naar Grieken land te begeven, waar zij een gastvrij ont haal zullen vinden, benevens tegemoetkoming in hunne be hoeften. Tot dal einde is een erediel geopend van 100.000 drachmen. Een hotel te Athene is Ier beschikking van de relugiés gesteld." Eene correspondentie uil Patras bcrigtdal 80 llaliaan- sche vliiglelingen in die stad aangekomen en door de over heden en inwoners als broeders ontvangen zijn. Een Gricksche brik, zou den 1 ldeu dezer van Hlarseille naai' Athene zeilen, om allen die naar Griekenland willen vertrekken, gratis over Ie brengen. Lady Frunklir'te Londen, heeft aan den keizer van Rusland eene memorie gerigtwaarin zij de mogelijkheid betoogt, dal de voor vier jaren onder bevel van harenecht genoot, sir Ju/lil Franklin, naar den Noordpool vei trokken expeditie, waarvan men lot nu toe geene tijdingen ontvan gen heell, op de kusten van Siberië of Nova Zeuihla kan geworpen zijn. De keizer heeft terstond beslotennasporin- gen in die afgelegen streken Ie laten doen. en reeds is bij de keizerlijke academie van wetenschappen te Sl. Pelershurg aanzoek gedaan, om inlichtingen over de rigling, in welke dat onderzoek zal moeien geschieden. AMSTERDAM, 17 Aug. Zoo er immer eene kwestie is geweest, waaromtrent allen liet eens waren, en die van gee ne zijde eenige de minste tegenspraak ontmoette, het is on getwijfeld die van hel zegel der dagbladen. Niet alleen heb ben reeds omlciseheidene dagbladen, op gronden, die voor geene wederlegging vatbaar waren en ook geene wederleg ging hebben gevonden, hel doelmatige, betamelijke en on kostbare aangetoond van eene verhgling der middelen van publiciteit, ook in (Ie Tweede Kamer der Staleii-Generaal hebben zieh stemmen met hetzelfde doel laten hooien. Wij zullen eens zien, hoeveel tijd de regering, na zoo algrinee- no reclamaliennog zal behoeven om aan te bieden een wets-onlwcrpvoor welks vervaardiging naauwelijks een llall uur door den minst vluggen ambtenaar in de ministeriele oo bureaox gcvo'denl wordt. HAMBURG14 Aog. Eergisteren passeerden door Slees- wijk ile Dceiisehe gevangenen, sterk 1092 koppen. De uit wisseling zou gisteren namiddag ten 5 ure plaats hebben. Men verneemt echter, dal deze van de Deeiischc zijde, is uitgesteld, en wel uithoofde van helecdigingen en mishande lingen welke eenige Decnsehc officierenen o. a. de graal Arlliur Hecvnllowte Flensburg ondergaan hebben. Een dezer Dceiisehe officierenkon slechts met moeite door Pruissisclie officieren, met den sabel in de vuist, voor verre gaande mishandelingen van het gepeupel bewaard worden. IBssrgerlspve SSüamï van 11 38 Augustus 18-S9. Gehuwd A. hroclthaus en R. Op 'l Land. Bevallen: A. E. M. Zeeuw grb. Meijer s B. M. Smit £cb. Jonge- j«n z. Overleden II. Mozes40 j. A. Steijn 9 j. E. Bon les 9 ro. G. Zaal, 6. j. K. Holtsijn 28 j. II. van der Woude, 4 m. Amhtdidve ingeschreven 1. (Scmcttgbc fjcrigtcu. De volksvertegenwoordiger Pierre Bonaparte, neef randen president (Ier Fraii-ehe republiek, beeft onlangs in ile zit ting geplukhaard met een collega,' die achter hem zal. Tc Madrid iu'i'll jl. Zondag een gevecht plaats gehad lus- scheii ecu pa.u.i en een panlher, een liijena en eenige hon den en van ei n leeuw legen een slier, in presentie van do Koningin de uitslag is nog niet bekend. In Engeland is den 1 dezer een wel in werking getreden tegen liet mis handelen van (heien. 11 ijdie een dier wreedchjk slaat, mishandelt te veel belaadt of mailelt. Zal eene boete van /GO betalenof -bij onvermogen, 3 maanden achter de tra lies ziUcii." Aldaar heeft de Regering meer zorg voor de dieren dan de Nedeil.iiidsehe voor hel volk. Tussehen Oostenrijk en Sardinië is vrede gesloten. De Koningin van Napels is verlost, van eene dochter, welke door den Paus gedoopt, is en 32 namen lieefl bekomen. Ds. Biaauw van Leeu warden is in den Haag beroepen. Te Alkmaar geen ker mis. Hendrik van der Velden en Elisabelh Fulilelaar In Haarlem, vierden den 16 dezer, Ie Haarlem hunnen trouw dag voor de zestigste maal. De vonrroglen der Vrouw en haar liooge voorrang boven den man" zijn voor 30 ct. te koop. Alle onverstandige mannendie zich legen do Pantoffel verzetten, kunnen uil dit hoekje hel onbetamelijke van hun gedrag loeren. Jufvrouw Tou-sainl heeft op het Loo gedineerd. In Amsterdam is de Assehcpiieslcr ver toond. Een verloren Zoon wordt uilgenoodigd in hel ou derlijke huis terug Ie koeren. (HB. 5527). De Kinder- prreken van Broedelel zijn 50 pCt. in prijs gedaald. (Opr. 192). Te Zwolle is eene bende kleine dieven geknipt, (Le in de omstreken dier stad hunne praktijk uitoefenden. van llall is gehaald hij een me sje dal een kwarljo had doorgeslikt en door de geneeshceren was opgegeven. De icgte linie der nakomelingen van den protector Olivier Croni- vvell is dezer dagen uitgestorven in do persoon van mrs. Riissell dochter van wijlen Olivier Cromvvoll, die het leven Jvali zijn voorzaal heeft beschreven. Generaal Cavaignac lijdt aan eene hor-lzukle. Tussclieil C.il.iis en Dover, Marseillc en Algieis, zal een ('iecliische telegraaf gi maakt winden, onder de zee door. De stad Zieckzoe heelt den 15 dezer haar duizendjarig beslaan gevierd. De aarts bisschop van Parijs heelt bij missive den minister van bui- li'iilanilsclie z keil verzucht om Frank:ijks interveiitio Ier gun ste van Venclie. Lodowijk Napoleon heeft een aanval van ('holeriue doorgestaan. i K E S 6 S B K K. K O IS G 11 A S. MIJNHEER DE REDACTEUR! Boeren moesten zich nimmer wagen, voor het publiek te sclirijren dao, daar bet ons toeschijnt, dat het onderwerp Koegias, in het belang en be reik vnn boeren-verstand valt, 100 wagen wij voor den korten inhoud Tan onze gesprekken, een hoekje in het Heldefsche Weekblad te verzoeken. Eenigen tijd geleden, zagen wij in het Handelsblad de bekendmaking

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3