AANBESTEDING. Ï3e overige broodsoorten, voor merking onvatbaar geacht wordende, zijn daarvan vrijgesteld. Aii. S. De Zetting van den prijs van hel brood wordt aan de Verkoopers overgelaten, tot (lat het Plaatselijk Bestuur, het in het belang der Ingezetenen zal noodig achten, daaromtrent weder bepalingen vustteslellen. Art. 9. De Bakkers en Slijters, welke brood mogten bakken of Yerkonpctiwaarvan de la slandtleeleiide soort of h et ge- wigt bij deze Lente niet zijn toegestaan, ol zich aan ce- Iligo andere overtreding der voot-ciirevene bepalingen mog ten schuhlig maken, zullen worden vervolgd en geslrall op do wijze bij art. 12 van het koninklijk besluit van den 15den April 1843 (Staatsblad INo. 13) vastgesteld, Ait. 10. De bepalingen dezer keurc zullen met den eersten Sep tember aanslaande in werking komen en zullen alle vroe gere plaatselijke verordeningen op bel bakken en verkoo pen van brood niet gemeld tijdstip zijn vervallen. Burgemeester en Assessoren voornoemd Gelet hebbende op den inhoud van bovengemeld Raadsbe sluit en op de dispositie van HuuEd.GrootAchlb. Heeren Ge deputeerde Staten der Provincie iVoord- Hollanddd. 2 Au gustus 1849, No. 14. Brengen verder ter kennisse van de belanghebbenden: Dat met den eersten September aanstaandede tul dus verre binnen deze Gemeente bestaan hebbende Broodzetting zal zijn opgeheven en huilen weiking gesteld. Dat desniettemin, ingevolge hel bepaalde bij de artikels 5 en 6 van het Koninklijk besluit van den 15den April 3843, (Staatsblad No. 13), «ie winkel van iederen Bakker of Slijter van Brood zal moeten zijn voorzien van eene Schaal en van de noodme Gewistenten einde, zoodra zulks door r» O of van wege bul Bestuur, of door de belanghebbende ver bruikers gevorderd wordt, het gewigl van hel Brood dade lijk zou kunnen worden onderzocht, en dat een afdruk van de, in deze Publicatie voorkomende verordeningen, zal aan geplakt moeten worden en zoolang dezelve van kracht zal zijn, aangeplakt blijven, binnen de winkels der Hakkersen Broodslijterszoodanig, «lal hel Publiek van die verordenin gen gemakkelijk kennis kunne nemen. Wordende wijders een iegelijk, in zijn eigen belang, uil- genoodigd loetezien, dat de voorschreverie verordeningen sliplehjk worden nageleefd en ingeval van nalatigheid of overtreding, daarvan dadelijk kennis te geven aan hel Hoofd van hel Plaatselijk Bestuur. En opdat niemand hiervan onkundig zoude zijn, zal deze worden gepubliceerd en geiiRigeerd ter plaatse, waar zulks alhier le geschieden gebruikelijk is en ecu afdruk «lezer aan oiken Bakker en Slijter van Brood in deze gemeente wor den uitgereikt, om in zijnen winkel lo worden aangeplakt. \Heeder den 21 Augustus 1849. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van IIun Ed. Achtbarth J. SCHOON, Secrs. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Helder, zijn voornemens op Dingsdag den llden September 1849, des voormiddags om elf uren, aan het Raadhuis dei Gemeen te publiek, bij insein ij ving en opbod, annlelicstedcn: 1. Hel omleilioudswei k van hel HELDERSCü KANAAL gedurende den lijd van drie jaren., 2. Hel onderhoudswerk «Ier PLAATSELIJKE EIGENDOM MEN gedurende den tijd van Oen jaar. En 3. Hel doen van eenig SCHILDER- en VERFWERK; alles niet de levering der henoodigde materialen. Het bestek en de voorwaarden der aanbesteding, zullen acht dagen voor de aanbesteding aan het secretarie der Ge meente ter lezing liggen, terwijl inmiddels nadere informaliên zijn te bekomen, bij den plaatseiijkcu Architect, den Heer J. BORST, Wzn. Hei.der 25 Augustus 1849. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren. J. SCIJOOON. Secretaris. Hel BESTUUR der Plaatselijke Teekenschool aan den Helder, noodigt bij dezen Sollicitanten uil naar de betrekking van Onderwijzer in bel Bouwkuti. Slig- en Hamlleekeuen aan genoemde school, legen genót van een jaailijkseh traclcmenl van f 200 liet school geld der leerlingen, benevens een vrij selioollocaal. Mén adresserc zich, met franco brieven ol lu ist in persoon rriot overlegging van bewijzen van bekwaamheid eu goed ze delijk gedrag, vóór den 1 5den September aanslaande aan den Heer J. T. ZüR MüilLEN, aan bet Nieuwediepprt- sident van genoemd bestuur. Namens het Bestuur voornoemd Jb. van der HAAR. Sec r et u ris. lï V W 3 'I M 'i It H IS HELDER en NIEUWEDiEP, 25 Augustus 1849. Blijkens een dagorder van den Hertog uin Saksen- IVei- maris de oorlog tegen de Balisclie vorsten geheel ten voordeelc van liet Nederlandsche gouvernement geëindigd. In Parijs is vertaald en uitgegeven de acte van onaf hankelijk-vei klaring van Hongarije. I);l document is onder- teekeml door den baron Sigismnnd Perenyitweede pre sident van dp kamer der magnaten; Paul Almassyvice- president van do vertegenwoordigers, en Emerie Szaevray secretaris. In den aanvang worden de constitutionele realen van o Hongarije (alle gegrond op historische antecedenten en dui delijke traclalen) opgeteld zoomede de lalloozc malen, dat hel Oostcurijksche gouvernement meineedig is geweest. De. vervallen-verklaring van het huis Habsburg-Lotharin gen is in de volgende artikelen verval Art. 14. Er heslaan verscheidene wettige redenen <1 ie aan iedere natie, voor God en de rnenselicn hel regl geven, om hel vorstenhuis dat over haar regeert, te verbannen:

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2