BEKENDMAKING. B EKEN DIAK 1 N G. a is 13 w s a a j a a s a* en, dan het nederig Purmerend. Het lot van dit ontwerp valt gemakkelijk te voorspellen. De Tweede Kamer kan zonder miraculeuse omkeering in hare inzigten en verlangens hare goedkeuring er niet aan hechten. Het zal ver worpen worden. Zal de minister van Binnenlandsche Zaken daar na nog aanblijven? Zal hij nog langer door onaannemelijke wets- roordragten den kostbaren tijd nutteloos doen verspillen De He mel geve, dat wij spoedig van de Kempenaer worden verlost! Nooit geschikt geweest om een ministerie, als dat van Binnen landsche Zaken te vervullen, heeft hij door verloochening zijner vroegere vrijzinnige beginselen, zelfs zijne populariteit verloren, en kan hij thans niets meer zijn dan een belemmering voor alle par tijen en alles wat er nog tot stand moet worden gebragt. Het BESTUUR der Plaatselijke Teekenschool aan den Helder, noodigl bij dezen Sollicitanten uit naar de betrekking van Onderwijzer in hel Bouwkun stig - en Handteekenen aan genoemde school, tegen genot van een jaarlijksch tractement van ƒ200-», het school geld der leerlingen, benevens een vrij schoollocaal. Men adressere zich, met franco brieven of liefst in persoonmet overlegging van bewijzen van bekwaamheid en goed ze delijk gedrag, vóór den 15den Seplember aanslaandeaan den Heer J. T. ZüR MüHLEN, aan hel Nieuwedieppre sident van genoemd bestuur. Namens het Bestuur voornoemd Jb. van der HAAR. Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente Helder Maakt bij deze bekend, dat de lijst der personen, welke ingevolge art. 12 van het Reglement op het Brandwezen met ontheffing van do dienst aan de brandspuitonover het jaar 1849, op Contributie zijn gesteld en waarop is ver meld het bedrag van den aanslag, voor eiken Conlribuabe- len voorgedragenvan heden af, tot den 8 September aan staande, op alle werkdagen, van des morgens 9 tol 12 uren, voor do belanghebbenden aan het secretarie der Gemeente ter visie ligt en dat degenenwelke zich door den voorge dragen aanslag bezwaard achten, hunne redenen schriftelijk aan hel secretarie voormeld, zullen behooren in te dienen, voor of op den 10 September daaraanvolgende, na welk tijdstip geene reclames meer kunnen worden aangenomen. Helder, den 1 September 1849. De Burgemeester voornoemd J. in 't VELT. De BURGEMEESTER der Gemeente Helder, Maakt bij deze aan alle daarbij belanghebbenden bekend, dat de voljaars palerilbladenover de dienst van 1849/50, aan het secretarie der Gemeente te bekomen zijnvan af Maandag den 3dcn tot en met Dingsdug den lldenjSep- tember aanslaande, van des morgens 9 lot 12 uren, en des namiddags van 5 lot 6 uren; den invullenden Zondag uit gezonderd. Helder, 1 September 1849, De Burgemeester voornoemd J. in 't VELT. HELDER, 1 Seplember. Een Engelsch biad deelt de bijzonderheden mede van een moord, met zulke akelige omstandigheden gepaard en met zoo groole koelbloedigheid en wreedheid ten uitvoer gebragt, dal men vruchteloos in de gedenkrollen der gepleegde misdaden naar een tweede voorbeeld van dien aard zoeken zal. Mary Henrichson was de vrouw van een geacht koop- vaardij-kapiteiiite Liverpool woonachtig, doch die zich tij dens de bewuste misdaad op zee bevond. Zij woonde met hare beide zoontjes, vijf en drie jaren oud en ecno vrouwe lijke bediende, in eeno kleine maar nette woning, waarvan zij gewoon was kamers te verhurenom hieruit een gedeel te van de huur te vinden. Eenigen tijd geleden, kwam een man, John Gleeson fVilson genaamd, aan hare wo ning om die kamers te bezigligen mot wien zij ook onmid- delijk eene overeenkomst voor eenige vertrekken sloot. Dit gebeurde op een Dingsdag en dienzclfden avond omstreeks 10 ure, nam hij bozit van zijne kamers, waar hy over nachtte. Den volgende morgen ging fVilson uit en keer de tegen 11 ure terug, op hetzelfde oogenblik dat mrs. Henrichson het huis verliet, om, volgens gewoonte, naar do markt te gaan, Naauwlijks was de deur achter de ramp spoedige vrouw gesloten, toen fVilson eene voorkamer (niet een der door hem gehuurde vertrekken) binnentrad, waar hij de dienstmaagd bezig vond met het schuren van een vuurrooster, terwijl de kinderen bij haar speelden. Na de laatslen al schertsende uit de kamer gedreven te hebben, nam hij de tang op van den rooster en vroeg naar den prijs. Alvorens echter de dienstmaagd antwoorden kon, bragt hij haar een geweldigen slag op hot hoofd toezoodal zij be wusteloos op den grond viel. Het geraas, hierdoor veroor zaakt, lokte den oudsten knaap in het vertrek, die terstond door middel van het zelfde wapen vermoord werd. De moor denaar begaf zich hierop naar het waschhuis, waar het jongste kind beproefde om zich te verschuilengreep het zelve en sneed nu het hoofd af met een voorsnijmes, het welk hij daar had gevonden. Drie moorden waren alzoo in weinig meer dan even veel minuten gepleegddoch het treurspel was nog niet ten ein de. Mrs. Henrichson, dit wist de moordenaarmoest spoe dig van de markt terugkceren. Hij plaatste zich in het portaal en toen zij binnen kwam, velde hij haar met de pook ter aarde en verbrijzelde de hersenpan. Nu liep hij naar boven, brak de laden open, verwijderde zich uit do woning met al de voorwerpen van eenige waardeen dit alles had plaats in minder dan een uur, sedert den eersten moord nadat hij ter naauwernood twaalf uren met de fa milie was bekend geweest. Even spoedig als deze slagting zich had toegedragenwas men ook den booswicht op 't spoor. Voor 12 ure was do misdaad ontdekt en de ambtenaren der justitie bevonden zich ter plaatse van den moord. Gelukkig dat do ramp spoedige dienstmaagd nog ademde en lang genoeg leefde, om afdoende getuigenis af te leggenwaardoor men den schuldige spoedig op liet spoor is gekomen, Omstreeks 13

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2