zich in Wallachije bevind!; hij wordt door Turksche troe pen bewaakt. Ook werd daar verhaald, dat bij de Turk- scho troepen op de grenzen, nabij Orgovatwintig reizende kooplieden mei hun bagaadje aangekomen waren, die, bij nader onderzoek bleken, Hongaarsche en Poolscho officieren ie zijn, welke in het leger der Insurgenlen gediend hadden en dat zich ouder deze lieden de generaals Uleszarot en Dembinski bevonden. Alle waren naar de Turksche ves ting Weddin gebragl. Ook meldt men, dal do generaal Perczel met zijn broeder en de familie van Kotsath, zich mede op YVallaehijsch grondgebied bevinden. Te Krak au heeft zich het gerucht verspreid, dal Rusland voor zijne hulp in de Hongaarsche oorlog bewezen, een gedeelte van Gallieië in het Oosten, en do stad Krakau met haar grondgebied in het Westen, als schadeloosstelling bekomen heeft. Hoewel dit gerucht nog allen grond ont beert, zoo vindt hel te Krakau veel geloof en wordt zelfs reeds als een fait accompli beschouwd, hetwelk een groo- te gilling veroorzaakt, aangezien men daar alles behalve ge neigd is, om do Ooslenrijksche heerschappij met de Russische te verruilen. In de vorige week werd te Oldham een middagmaal gegeven door den Heer fV. Ainsworlhaan 122 oude lie den. Dn vereenigde jaren van do aanwezigen bedroegen 9272 jaren o( gemiddeld ieder 76 jaren. Er waren twee lingzusters van 83 jaren, de oudste persoon was eene vrouw van 99 jaren, die 19 kinderen had gehad. Met zang en dans werd hel leest boslotennadat er eerst eene hardloo- perij had plaats gehad, waarbij do prijs door een man van 80 jaren gewonnen werd. Do Porte schijnt eene vaste houding tegenover Rusland cn Oostenrijk te hebben aangenomen. Toen Hem in hel Turksch gebied viel, eischten beide bovengenoemde mogend heden van de Porie, dat zij vijandige maatregelen tegen de Hongaren zou nemen. Deze eisch was volstrekt ouregtvaar dig, daar Rusland en Oostenrijk zelve de neutraliteit der Porto niet ontzagen en van hel Tuiksch grondgebied (uit Wallach ijr) legen de Hongaren te veldo trokken. De Porte herinnerde aan deze omstandigheid en wees dc vordering van Oost en rij k en Rusland van de hand, verklarende tevens, dal men voortaan de neutraliteit van hel Turksch grondgebied O r> Zou doen eerbiedigen. Dit antwoord heeft natuurlijk een Ongunstiger! indruk op de gezanten van beide mogendheden gemaakt; de Heer von Titoff heelt eene gewapende stoom boot met zijne depêches naar Odesa gezonden cn graaf Stur- mer een bijzondere» koerier naar Weenon. Men rekent er te Konslantinopel op, dal keizer Nicolaas van de eerste ge legenheid de beste gebruik zal maken, om Turkije het ge- wrgt van zijn toorn lo laten gevoelen. Burgerlijke Stand van 1 8 September 1S19. (ïehuwd T. A. de Waard en A. Ktijnen. Bevallen: N. Beukenkamp p#eb. Dasscher,5Z. E. Klopper fteb. de Wit, Z. C. Verbuigt geb. KuijstermansD. N. Melzeiaar gcb. Smit, P. J. II. Boom geb. Dito, D. Levenloos aangegeven: 1. Overleden: 0. Schuil 3 m. M. A. Kemp3 m. II. M. van Es7 m. Bikker4 23 j. 31. Bicliter, 45 j. A. Troost, 5 ni. P. F. La Orange46 j B. van der Star, 46 j. (Öcmcugbc ijcvlgfctt. Do generaal Smith van het leger der Vereenigde State» heeft hij proclamatie den vreemdelingen hel goudgravea in Californie verboden. 18,000 Russen zijn in den oor log tegen do Hongaren omgekomen. Viclor Hugo zal een eikenkroon van gedreven zilver ontvangen, als eene hulde aan zijne redevoeringen bij het openen en sluiten van het Vredes-congres. De keizer van Rusland heeft verklaard, dal hij zich van zijne strijdkrachten wil be dienen, overal waar de revolutionaire geest zich zoude open baren. Hecker had geen ongelijk, toen hij beweerde, dat Europa nog niet voor eene republiek geschikt is. Ge vraagd iemand die genegenheid en de vereischlen bezit om als Clairvoijaute te dienen. (11R. 5539). Onze minister van Buitenlaiiilsche zaken, de heer Lightenvell zal dc Justitie lijdelijk waarnemen; de beer Wiehors is met on bepaald verlof op reis tot herstel van onpasselijkheid. In Amerika wordt gezuiverde zwavel als geneesmiddel te gen do Cholera toegediend. Een Eugelsehinan heeft een machine uitgevonden, die met rook het vuur uitdooft. Lodewijk Napoleon heeft, vóór zijn engagement met eene Zweedsehe prinses, een blaauwlje geloopen op eene Engel— sche Daine met fr. 25,000,000. 11. M. bevindt zich in een gezegenden staal. ToekomstKermis lo Kolhorn 16 September. Een jong mensch van bet platte land vraagt, uit gebrek aan conversatie, een meisje met een deugdzaam karakter, mits niet ontbloot. (HB. 5545). Aangeboden een Preek over de Bijslaap voor 60 ct. (ld.) De Plulo beeft geweigerd van stapel lo loopen in presentie van HU. MR., den Kroonprins van Zweden, de Prinsen enz. Te Geneve zal eerstdaags een Congres worden gehouden van Volksvrienden uil alle oorden van Europa: Ledru-Rol- Ifn, Michiei do Homlt, Boichol, Meeler, Garibaldi, Ven- borst, Rallier, de Vries enz. - De Heer Goldsmil, direc teur van de gaz-fuhriek in den Haag, zal Parijs en Londen door een electrischen onder do zee doorloopenden telegraaf vereenigen. De goochelaar Robin maakt jagt op do beurzen der Amsterdammersamuseert kinderen, damès, geleerde hoeren, letterkundigen en kunstenaars. (HB. 5546) In Rotterdam is een man met 3 maanden gevangenis en ƒ8 boete gestraft, omdat bij zijne wederhelft gedurende de witlebroodsdagen gevoelig had geslagen, gestompt cn ge schopt. Aan den Helder heeft ineu den 5den dezer een Ster gezien, op klaarlichten dag. FEU I Ij Ij E T O X. IETS OVER DEN LETTERKUNDIGEN ARBEID VAN NAPOLEON IN ZIJNE JEUGD. Van al He geschriften welke Napoleon in zijnejeugd heeft vervaardigd, heeft men hel meest gesproken over zijne geschiedenis van Corsica wel ke hij eenmaal voornemens was, door de diukper» bekend Ie maken. Men heeft dit werk verloten geacht, en Lucien Bonaparte drukt zich in zijne Mémoires in dezer voege uil over het leedwezen, dal dit verlies hem veroorzaakte Napoleon had, gedurende een verlof, dat hij Ajaccio doorbragt

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3