<Ü3cmcn0bc lacriijtcw, aangenomen of verworpen. Nadat omtrent die hijpolheek was aangemerkt, dat het onmogelijk was om de gronden onder dien last to aanvaarden; dat het belang der hypotheek houders zelvo vorderde om, tegen de offers, die eeno ver dere exploitatie der gronden zoude yereischenook van hun ne zijde opofferingen to doen, ten einde de waarde van hun thans ongenoegzaam onderpand to behouden en te verbete ren en de exploitatie aan te moedigen; dat alzoo de onder handelingen niet moeten loopen over bloote splitsing, maar tevens over kapitaal- en rente-verminderingvoorwaarden van aflossing enz.,stelde de hoer gouverneur voor, eene commissie te benoemen voor de regeling dezer hijpolheck- zaak en werden daartoe benoemd de heeren, mr. C. Die- montH. Croockeicitmr. A. S. van Nierop, mr. A. de Pinto en mr. G. de Vriessecretaris. Het is te wenschen, dat de hypotheekhouders zich over hun belang zullen kun nen verslaan, opdat niet hun kapitaalto gelijk met den door zoo velo opofferingen aan de zee ontwoekerden grond, ver loren ga en eeno onschadelijke exploitatie mogelijk worde. Men verneemt dat Z. M. bepaald heeft, dat er te Har derwijk zal worden opgerigt eene volontairs-school tot oplei ding en onderrigling van jongelingendio als officieren en onder-officieren in de Indien in dienst verlangen te treden. Geen der jongelingen zal naar de Indien vertrekkendan na dat hij twee jaren te Harderwijk als onder-oflicier gediend en alzoo bewijzen van bekwaamheid zal gegeven hebben. De onder-officieren die op deze school moglen geplaatst en van daar naar Indië vertrokken zijn, zullen aldaar hunne studiën moeien voortzetten en binnen de twee jaren in de Oost als officieren geplaatst worden. Er zal alzoo voor jon gelingen die do school te Harderwijk zullen bezoekenge- legenhoid beslaan, om binnen den lijd van vier jaren als officieren in Oost-Indio in dienst to treden. Te Walfort, in Engeland, overleed onlangs een koopman in groentenGothard genaamd die een groot fortuin ver zameld had. De overledene was buitengewoon gehecht aan een ezel, dio hem gedurende de 26 jaren, bij zijn beroep de beste diensten had bewezenhij noemde hem zijn lieven Moak, en zoo vaak hij, gelijk ieder regtgeaard Engelsch- manhet kersfeest met eenen plegtigen maaltijd vierde, kreeg langoor eene plaats aan tafel en ontving eeno ruime portie plumpudding. De oude trouwe dienaar is in het tes tament van Gothard niet vergelen geworden; er is eeno jaarlijkscbo som vastgesteld, ten einde hem voor zijne ove rige levensdagen een genoegzaam onderhoud to verzekeren. Doch dit is nog niet alles; do testateur heeft onder ver beurte van onterving voor zijne erfgenamen en ontzetting van zijnen executeur verlangddat Moak bij dc begrafenis- pleglighcid hoofd-rouwdrager zou zijn, gedost in een rouwmantel met pleureuses en krip om do ooren. Do porochie-geeslelijken zoowel als de overheden, wilden in deze heiligschennis niet toestemmen maar do erfgenamen en vooral de persoon, aan wicn de verzorging van Moak was opgedragen, verklaarden stellig, dat zij zich do voor- dbelen van het testament niet wilden laten ontnemen en dal zij alleen door geweld zouden teruggehouden wordenom hetzelve ten uitvoer te leggen. De lijkstoet begaf zich dus op het bepaalde uur naar de kerk, om vervolgens naar het kerkhof to gaan. Langoor wandelde met alle deftigheid ach ter het lijk, gevolgd door 14 aanverwanten of erfgenamen in eene hoogst ernstige stemming. Het laat zich denken dat do zonderlinge plegtigheid eeno ontelbare volksmenigte had gelokt; men vreesde voor een oproer, waarom een geduchte policie-magt op de been was ge- bragt. Eindelijk om voortekomen, dat men met geweld in de kerk binnendrong, was men op eene schikking bedacht. Er werd besloten, dat de ezel op hel plein voor de kerk en voor het hek van hel kerkhof zou blijven slaan. De lijkdienst werd volgens den protestantschcn ritus gevierd en na de begrafenis is Moak met allo mogelijke statie naar den stal geleidwaar hij in zoele rust het overschot van zijne dagen moet slijten. Er is te Parijs een platte grond van de zaal der wet gevende vergadering gelilhographieerd en in het licht gege ven. Verschillende kleuren wijzen de plaatsen aan der vertegenwoordigers van de onderscheidene partijen namelijk Donkerrood voor do leden der Bergpartij en de socialisten ten getale van 125; iets lichter rood voor de strenge Repu blikeinen65; rozenrood voor do gematigde republikeinen, 35; violet voor de zoogenaamde Thiers-parly10; amarant voor do conversalieve van de factie Molé-Thiers125; blaauw wijst de zuiver Napoleonsgezinden aan, ten gelaio van 60 terwijl de legitimisten, 160 in aantal, door groen zijn aan geduid. Nog zijn 100 plaatsen met lichter of donkerder rood, groen of amarant gemerkt, om de vertegenwoordigers aan te duidenwelke tusschen die verschillende partij dobberen. Betreffende de Hongaarsche vlugtelingen wordt gemeld, dat op den 14den DemlinskiMessaros en Meszleny zwager van Kossuth, en 13 andere vlugtelingen, meestal Polen, den 16den do beide Perczels en den 18den Kos suth met den minister Bukovicli en den secretaris van Kos suth, den 19den het hoofd der nationale garde Fischer en de majoor Detnbinski over Orsova te Turnul-Szevcrino zijn aangekomen. Bijna allen hadden valsche namen aangeno men. Behalve do genoemden zijn 72 hoofden der Hongaren van minderen rang te Turnul-Szeverino gearriveerd. Burgerlijke Stand van 8 35 September 1§19. Gehuwd: AT. Klaus en M. E. TelsemeijerAT. Hendriks en C. AT. ZwickC. Spigt en T. Smit. Bevallen: M. G. ïïeendeiink geb. Terweij, D. H. Keijzer geb Art», D. A. Kalff geb. BengerZ. J. J. Winkel geb. Giele», D. A. Selderbeek geb. Mohrer, D. J. Kooger geb. van Hert. D. Overleden: H. J. Dienst, 9 j. A. A. van den Berg, 40 j. I„ van Gorkom, 3 ra. H. Gambin, 6 ra. A. Pranger, 11 j. In Parijs is een hospitaal voor honden opgerigt. Bij de harddraverij Ie Ilpendam heeft de Kilkol van den heer Wa felbakker uil Amsterdam den prijs behaald. Z.. M. heeft den Russischen Grootvorst Konslantijn voor zijne krijgsver- rigtingen tegen dc Hongaren met de Nederlandscho A/Villems- O O O O orde, 3e klasse, beschonken. Eene poging om door eeno helschc machine de beurs to Parijs in brand to steken is verijdelddaar men cenigo seconden vóór dc uitbarsting do

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2