gen veel bij om tle Fransche regering in Polen gehaat te maken. Bij de godsdienstoefeningwelke te Warschau op het veld van Mar» met Russisch ceremonieel gehouden werd, lot dank zegging voor de zege over do Hongaren knielde ook hij aan dachtig neder. Hij logeerde in het llótel de Rome. Op zekeren avond ga! hij eene soirée, welke door vele Russi sche en andere nolabilileiten werd bijgewoond. Plotseling vliegt een pakje door Gen glasruit en valt in het vertrek. Het was aan Lamoricière gerigt en bovatte eene Russische Impériale (muntstuk) met de woorden: Gij hebt er reeds zoo veel ontvangenneem ook nog deze. Men meldt, dat de Fransche regering depêches van den Heer de Corcellesuil Rome, ontvangen heeft, maar men zegt niet wat deze depêches inhouden. Volgens sommigen zoude de Corcelles geschreven hebben, dat de Paus minder dan ooit geneigd was, om aan het verlangen van den President der Republiek, in zijn brief uitgedrukt, gehoor te geven; volgens anderen daarentegen zou de Corcelles het uitzigl geopend hebben op eeno aanstaande regeling der Romeinsche zaken. Bij de beslaande onzekerheid, kan men dus uit dezo beide gevoelens moeijeiijk eene keuze doen. Van eene door gaans goed onderrigle zijdo echter verzekert men, dat het laatste gevoelende waarschijnlijkheid eener schikkingmeer geloof verdient. Het schijnt namelijk zeker, ten minste hieromtrent stemmen de beriglen overeen, dat Oostenrijk ééno lijn trekt met Frankrijk, om aan den Paus vrijzinnige maatregelen aan te raden; zelfs wil men, doch dit is aan meer twijfel onderhevig, dal Martinez de la Rosa, de Spaanscho gezant te Gaela, ook deelt in deze pogingenom eeno verzoening te bewerkenzoodat alleen de Napelscho regering hieraan weerstand zoude bieden en met de Cama rilla van den Paus instemmen, om alle vrijzinnige conces- sien te verhinderen. Zelfs al neemt men aandat do vrij zinnigheid van de Spaansche regering te betwijfelen is, moet hel zeer waarschijnlijk voorkomen, dal de vereenigde po gingen van Frankrijk en Oostenrijk eindelijk den Paus lot betere gedachten zullen brengendan die hem door den invloed der kardinalen cn het Napelsche hof worden inge boezemd. Evenwel is het daarom nog niet waarschijnlijk dat aan het verlangen, door den President in zijnen brieflo kennen gegeven, geheel zal voldaan worden. De algemeer.o amnestie zoudo slechts eene gedeeltelijke zijn ook het op dragen van het bewind aan leeken slechts gedeeltelijk uil- gevoerd worden de vrijzinnige regering zoude zich bepalen lot eene consulta di stato met eene beraadslagende stem alleen voor binnenl. zaken; eindelijk zoude niet hel Code Napoléon ingevoerd maar de reglerlijke organisatie hervormd worden. Op dezo wijze meent men, dat de regeling der Romeinsche zaak het waarschijnlijkst lol stand zal bomen. Aan den anderen kant evenwel bevat do Patrie een belang rijken brief uit Rome, volgens welke er sprake zoude zqn dezo zaak aan een Europecsch congres lo onderwerpenof zelfs alleen aan Oostenrijk als scheidsregter. Bleu twijfelt echter of Frankrijk, boe zwak hel zich overigens wel eens mogt hebben gedragen, ooit zulk een maatregel zal dulden. flurgcrlijke Stand van 15 22 Septcssiber 18419. Gehuwd: j. Bakker en G. Formcr, F. Klein en A. O. Budde. Bevallen C. Arts geb. Ilassing, D. L. C. Kiesewelter geb. Spaan, Z. A. Euighart geb. Riemens Z. A. Buikema geb. Buis, Z. J. I'. Hatteras geb. Rupë Z. B. Stijger geb. Weithof, Z. A. Mooij geb. Verhoeven Z. Overleden: H. G. Gerrils, 5 j. T. Jacobs, 7 w. T. C. Arts, 2 d. C. Snooii 39 i. II. O. Cuperus, 6 in. L. P. Arts, 2 i. H. de Vries 50 j. <5cmcu§bc ijcuigtcu. Do Geneeskundige Courant roept allo Doctoren opom aan de gevallen (omgegooide) Jonge Jufvrouwen, die zij mog- ten ontmoeten, het Asijl Sleenbeek te recommanderen. De Ifaagsche Nieuwsbode verzekert dat de Koningin niet in een gezegenden staat verkeert. Geen Kermis te Zaan dam. Het Handelsblad, no. 5556, meldt dat Mevrouw de Barones Sloel van Stoutenburg is benoemd tot Dame du Paleis van H. M. do Koningin-Weduwe. De Konin gin van Napels heeft do Gouden Roos van wego den Paus ten gescbenko gekregen. Z. M. is door zijn confrater van Denemarken met de orde van den Olifant versierd. Een Chirurgijn te Marseille is op 'l idee gekomen om de Cholera in lo enten. -In de zitting der beide Kamers, den 15dcn gehouden, heeft Zijne Excellentio van Binnenlandsche Zaken eeno Sluilingsrede gehouden, waarin ons wordt beloofd »dat de Grondwet volledig in werking zal komen cn dat alles zal gedaan worden om bet geluk en den voorspoed van het Volk te vermeerderen." Men weet dat de beloften der Mi nisters altijd ]d|]s worden nagekomen!? De vrijheidsboom op hel plein der Baslille te Parijs is dcor den storm bij den grond afgebroken. In Frankrijk is alweer een neel vau den President aangekomen, Antoine Bonaparte, broeder van den Prins van Canino. Ieder wil een kluifje hebben. - Do H. Vader moet verklaard hebben, liever nog 7 jaren lo Gaeta te willen blijven, dan niet volkomen vrij naar Rome terug te keeren. Aangeboden de Souvereiniteit des Volks 3do polilischo bijdrage van Mr. G. W. Opzoomcr. Dit boek je beval hoofdpunten van Slaalsregt, waarover bet nuttigen noodig is na te denken. De Regering van Wurlcmberg heeft de doodstraf afgeschaft. In hel verdrukte Lombar- dije neemt de landverhuizing zoo toe, dal Oostenrijk eena belasting van de emigranten wil heffen. Leve de Europesche Vrijheid! De Koningin-Weduwe is voornemens eene reis naar Italië te doen cn vervolgens in Rusland haar pensioen te verleren. F ISUJZ.IjETOJV. Uittreksel uit een brief uit Aconl-Anierika. Rochcstcr, Staat New-YorkMti 1849. Gelief dt Aanverwanten Eene goede lijding uil -verre landen, is als koud valer op eeDC ver moeide ziel! Spr. Salomo 25: 25. Deze eeuwige, onveranderlijke waarheid, ondervond ik met eene gevoelvolle gewaarwording, hij de onl- vongst der brieven van onderscheidene mijner waarde vrienden in Neder land; dat dezelve mij ten hoogsten aangenaam waren zal wel geen beloog behoeven. Ik zeg UEd. hartetijk dank voor de kennisgeving van eenige veran derde omstandigheden mijner geliefde heirekkingen in Nederland alsme de wegens het berigtvan de steeds aanhoudende staatsberoeringen en volksopstanden in Europa, alle welke omstandigheden wij anders genoeg en volledig in onze alhier gretig gelezen wordende Nieuwsbladen aantref fen en vinden kunneD. Met genoegen vernam ik ook, dot de landverhui zing in Nederland zich meer cn meer ontwikkelt; in Duitschland althans

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3