Yeiiisig van Domein-goederen. mensch naauwelijks herstellende tan eene verschrikkelijke wond. »Het is mijn oudste zoon dien zij laaghartig troffen toen hij met zijn lig- ciiaam dat ran den Fransehman dekte. Wij hebben hem gered, maar, geloof hetde bandieten hebben een aandenken achtergelaten. Het oude crusiHx, onze laatste schat, hebben zij met een kogel het hoofd afge schoten te gelijk eene godslastering uitbrakende. En ziedaar nu de vrij heid die gij ons komt aanbieden; zie daar de wapenbroeders, die gij mij ■voorstelt 1 Houd op nimmer!" Hoe stoutmoedig onze ruiters ook waren op dit verhaal verbleekten zij en hij, die nog niet gesproken had, zeide lot den andere: Alle Ixomeinsche boeren zullen ons gelijkerwijs1 ontvangenik heb bet u voorspeld." Dan is alles gedaan," hernam de ander; »w\j hebben slechts te vlugten naar Ilomagne," en zij verdwenen oogeabiikkelijk daarna, den weg naar Napels inslaande. Vijf minuten daarna trad een jong Fransehman binnen, verbalende, korte oogenblikken te voren, generaal Garibaldi en zijn aide de camp ontmoet te hebben. »Diavolo'. hij was het!" riep Tadco, 35©age nuttigheden van een hof. 1.) Daar kunnen de lotion der wetgevende Kamers di neren, ten einde zich le layen aan den hoogon en hernel- schon blik, de grondelooze wijsheid, de kunde en ervaren heid, de heldenkracht, de zedelijke grootheid en het schan dekoop engelen-gemoed der echte soort uit do commande rende familie; ten einde beter ingelichten ingevreten dank baar voor nog oneindig meer eer dan lekkers, den vol genden dag, met des to ruimer en milder vrijheidmannen taal te spreken. 2.) Daar vereenigen zich de zijden draadjes der cninee- sche schimmen-tragedie Onschendbaarheid en verantwoor delijkheid. Het is verwonderlijk, hoe do meestbelovende deeg daar met zachte hand wordt omgekneed tot gereede verantwoording van al wat geurig is in de neusgaten der onschendbaarheid. 3.) Daar vindt men het theater der kunst-eer, gelijk in de kerk dut der kuristzonde. Beide theaters werpen bijko mende cmolumentjes en uilwinst af. 4.) Daar fungeert no. 1 van do trechters door welke, met winsten en tocbaten, naar 's Gravenhage terugstroomt wal door 's Gravenhage in de nationale schalzcef wordt geplengd. 5.) Daar kunnen die uitstekende mannen, vrouwen en kinderen eenen hunner waardigen werkkring vinden, welke daarbuiten in do wijde en ruwe wereld misplaatst zouden zijn. G.) Daar ze lelt de hoop van geheel Nederland. De on dervinding leert, dat niets geschikter is dan nieuwe wellen, nieuwe mannen cn nieuwe beloften, om ons ongemerkt eenen dag lot een jaar te maken, en ons den grootsien schat le verwerven, die denkbaar is, namelijk uitdijing cn uitrekking van den tijd. Bij de fijne bedrevenheid van het hof te dien opzigle slaat alles achter. Niels, ook het beste uil de natie niet, dan daartegen opzeilen. Hel goedhartig Nederland heeft driemaal zooveel tijd noodig oin eene ondervinding op le doen, als andere natiën. Maar des to meer liggen in het hof de elementen voor de hoop, dal eenmaal Nederland wij de oogen zal openen en schoon schip zal maken. C&btÜCVtCllttÊ u. Heden kreeg ik hel treurig berigl, dat mijn geliefde Echtgenoot, BERGHUIJ8, jn leven Zeehandelaar en As sessor dezer gemeenle aan de hecrschende ziekte, in den ouderdom van ruim zeven-en-veertig jaren, te Aken is over ledenmij nalatende een' Voorzoon en vier jonge kinderen. Op verzoek van den overledene zal mijne regltnalige droef heid door geene uiterlijke teekenen gedragen worden. Wed. D. EERGHU1JS, geb. de VRIES. NB, De handel in Wijnen en Steenkolen zal op den zelf den voel door de Weduwe gecontinueerd worden. Nieuwediep 27 September 1849. De Ondergeteekendevoornemens zijnde met October aan staande zijne Dansschool weder ie openen, noedigl h.pn welke hiervan gebruik vvenschen te maken, uit, zich ten zijnen huize aan to melden. P. NAMINK. Nieuwediep, 29 September 1849, Door den Ontvanger der Domeinen le Alkmaar, zal, al of niet onder voorzitting van een floofd-amblenaar der Registratie en Domeinen en ten overslaan van den aldaar rosiderenden Notaris A. P. de LANGE, in de zaal Har monica in de Lombardsleeg te Alkmaar, worden over gegaan tot de veiling en toeslag van DOMEIN-GOEDEREN, en wel in twee zittingen, als de eene voor de provisione le veiling bij opbod op Maandag den 22 Oclober 1849, en zoo noodig den volgenden dag des voormiddags ten 10 ure, en do andere voor do finale toewijzing bij afslag op Dingsdag den 6 November daarna en zoo noodig den rol genden dag, mede des voormiddags ten 10 ure. De goederen, waaronder begrepen is de polder het KOEGRAS, liggende in do gemeenten Callanlsoog cn Hel der, groot ruim 3875 bundersgeheel aan het Rijk behoorende, zijn in het brcede omschreven in den cata logus die daarvan gedrukt en voor don prijs van 80 cents le bekomen is bij do ontvangers der Domeinen le Alk maar, 's Herlogenbosch 's Gravenhage en Arnhem, als mede» bij do ontvangers der Registratie en Domeinen te Haarlem, Hoorn, Enkbuizen, Medemblik, Purmcrcnd, Zaandam, Helder, Schagen, Texel, Amsterdam, Rotter dam DordrechtMiddelburgUtrechtLeeuwardenZwol le Groningen, Assen en Maastricht. De voorwaarden van verkoop liggen Ier lezing ten Raad- huize der gemeenten Alkmaar, SchoorlHelder en Cal- lanlsoog, ten kantore van de ontvangers der Domeinen to Alkmaar en's Gravenhagebij de ontvangers der Registratie cn Domeinen le Hoorn Helder, Schagen Zaandam Haar lem, Amsterdam, Rotterdam en Dordrechtter Griffie vari elk Provinciaal Gouvernement eu voorts ten kantore van bovengenoeroden Notaris. De kaart van verpachting van het Koegras dd. 16 De cember 1839, alsmede die van do nieuwe verkaveling van dezen Polder, liggen ter inzage van do gegadigden ten kantore van den ontvanger der Domeinen le Alkmaar. De Ontvanger der Domeinen BENTEÏJN. Uitgegeven bij C BAKKER Bz. te JYictiwediep, Gedrukt bij S. GILTJES G. K00TER te Ilddtr.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 4