Quarantaine liggen in den mond van den havenvan Qua rantaine Schepen van volle kracht blijven en gemelde Sche pen aldaar de eerste visitatie zullen moeten ondergaan, na welke visitatie de Visiteur der Quarantaine (indien er geene bedenkingen beslaan) aan genoemde Schepen de vrijheid zal verleenenom naar het Nieuwe Werk te verhalen o! te verzeilen; doch ingeval er onverhoopt ziekte of besmetting aanwezig of te vermoeden is, zoodanige Schepen zal gelas ten om in den mond des havens aan den Steenendam te meerenalwaar zij gestreng zullen bewaakt wordentot dal daaromtrent do orders van Hoogerhand zullen vernomen zijn. Het zal echter aan Schepen, welke slechts aan visitatie zonder Quarantaine onderworpen zijnvrijstaanom do vi- silatio op do Reede af te wachten, indien het met hun be lang in strijd is om in het Nieuwediep te komen. De Burgemeester voornoemd, herinnert bij deze alle Schippers, Sloeplieden en anderen, dat h'et aan geene Sloe pen of Vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van Quarantaine-Schepen ter adsislenlie als anderzinls te begeven, alvorens daartoe do noodige per- missio van den Hecre Kapitein ter Zee voornoemd, of wel zoo noodig een Quarantaine-wachter van het Wachtschip ter survoillering lo hebben bekomen, en waarschuwt dien ten gevolge elk en een iegelijk, om zich bij voorkomende ge legenheden, dien overeenkomstig te gedragen, ten eindo zich voor do riadeeligc en onaangename gevolgen te vrij waren, welke uit eene tegenstrijdige handelwijzo noodzake lijk zouden voortvloeijen. Heldeh den 4 Oclober 1S49. De Burgemeester voornoemd J. in 't VELT. e a w s e m m i a i a» HELDER en NIEUWEDIEP, 6 October 1849. IIcl weder is hier in den laatsten tijd zeer onstuimig; he iion morgen viel er een zwaro hagelbui, gevolgd door ccnigo donderslagen. Gisteren avond werden do gewone of winler-vcrgade- ringen van ons Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen weder geopend. Men zag er, bchalvo eene talrijke schare, ook andere bewijzen, dat het doel der Maat schappij gekend en gewaardeerd wordt. Dit bleek vooral bij hel uitreiken der Medailles, enz. door bet Hoofdbestuur toegewezen aan A. KraakJVermeij en J. Zoetelief voor hunne hulpvaardigheid en zelfopofferingbetoond in Junij 1848 en Februarij 11. Men scheidde met do beste wenschen voor den bloei onzer Afdeeling en van de Maatschappij. Uit Konslanlinopel wordt het volgende, dd. 12 Sep tember, aan do Times geschreven: Een adjudant van Keizer Nicolaas van Rusland, Prins Radziwillis hier van Warschau aangekomen. Den dag na zijne aankomst heeft hij eene audientio gehad bij den Sultan en dien eenen eigenhandige!) brief van den Keizer overgereiktinhoudende eene aanvraag om uillevering der naar Turkijo uitgeweken Polenmet aanbeveling oin de Hougaarsche vluglelingen in banden van Oostenrijk lo stel len. Deze brief was in zeer krachtige bewoordingen vervat en men zegt, dal do daarin heerschende toon den Sultan diep beleedigd heeft. Do Keizer geeft geenerlei grond op voor zijnen eischdoch zegt, dat hij, indien aan zijn ver langen niet onmiddelijk voldaan wordt, vijandelijke maatre gelen tegen Turkije zal nemen. De Hongaarsche en Pool- sche uitgewekenen bevinden zich in dezen oogenblik te Wi- din en de Keizer doet opmerkendat hij de ontsnapping Tan een enkelen hunner uit die plaats, zal beschouwen als een casus helli. Sedert de aankomst van Prins Radziwill is de groolo raad bijna eiken dag bijeengekomendo Prins is ongeduldig over het rekken dezer zaaken dreigt naar Warschau terug to koeren zoo hij niet onmiddelijk antwoord ontvangt, Het is van algemeenc bekendheid dat do divan de uitlevering weigert en dat de Sultan deze beslissing zijner ministers goedkeurt. Desniettemin schijnen zij vrij bezorgd te zijn over den dreigenden loon des Keizers van Rusland. Tengevolge biervan heeft nog geencrlei olhcielo mededeo- ling van dat besluit plaats gevonden. Do vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland zeilen do Porie aanom aan Rusland weerstand te bieden. Vermoedelijk echter zal de Keizer in dat geval zijne bedreigingen uitvoeren. Bij de schier steeds heerschende noordewinden kan eene Russische vloot in 24 uren van Sebastopel voor den Bosphorus komen. Wel is waar, ligt thaus een groot gedeelte van do Turksche vloot bij den Ouden Hoorn, wél uitgerust en in staat om zee te kiezen, torwijl eene legermagt van 60,000 man bij Konslanlinopel geconcentreerd is. Maar er gaat een zoo sterko stroom uit do Zwarte Zee in den Bosphorus en de Dardanellen dat het uitloopen van den Bosphorus uiterst moeijelijk is, tenzij men do vaartuigen door sloomboolen doe slepen deze omstandigheid geeft aan Rusland een grooL voor deel. De Turken zouden den ingang van den Bosphorus ook wel ecnigen lijd kunnen verdedigenmaar hun leger is bui ten allo verhouding met de magt, die de Keizer van Rus land binnen weinige dagen op de Turksche grenzen zou kun nen dirigeren. Onder alle klassen des volks heerscht hier dan ook de grootste bezorgdheid wegens den uitslag dezer quaeslie. Latere berigten meldendat de Russische ambassa deur te Konstantinopelvon Titoff, den 16den een ulti matum aan de Porte heeft overhandigdmet bedreiging van, ingeval van weigeringde diplomatische betrek kingen te zullen afbreken. In den nacht van den 16 op 17 September heeft de divan weder eene vergadering gehouden waarin de Sultan zelf krachtig het woord voerde, terwijl eindelijk werd vastgesteldhij het be sluit van niet- uitlevering te volharden. Volgens een in Engeland ontvangen dagblad uit Cali- forniewerd aldaar eene lading van 800 ton vrouwen (al dus drukt dat blad zich uit) verwacht, om op eenigerlei wijze haar fortuin te zoeken. De Times bevat eene particuliere correspondentie uit Californië, welke den slaat van zaken aldaar aldus afschil dert: Stelen en moorden wordt met den dood gestraftwan neer een Koord-Amerikaan het offer is, doch om vreemde-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2