AANBESTEDING. sprake zijn, maar bij die overtuiging is het natuurlijk dat men vrage wie hen zal opvolgen, het eerst ziet naar hem, die door buitengewone talenten boven allen uitsteekt. Dat kleingeestige na ijver van overtuigde onbeduidendheid, dien man van den Koning tracht te verwijderen en alle middelen aanwendt, om hem in zijn streven te belemmeren, ligt, helaas! te zeer in de menschelijke na tuur, om het niet ook zonder officiële berigten voor waar aan te nemen. Die weifelende meerderheid der kamer zou aan de sommitei- ten van het ministerie de portefeuilles ondragelijkgemaakthebben!" Sommiteiten in het ministerie! Wie mogen er mede bedoeld zijn de Kempenaar! Ligllienvelt? Men duizelt bij zulke verhe venheden Een paar kikkerts op een molshoop, zich zeiven wijs makende, dat zij als Arenden op den Mont-llanc de zon in 't aangezigt zien. den Helder, 12 Oct. 1849. Op "Woensdag den 17 Oclober 1849, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie fioord-Uoiland of, bij deszelfs absentie, door een der Leden van de Ge deputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aan besteed Hel maken van negen-honderd zes-en-negentig strekkende ellen RASTBHWERK met de leverancie van al de daartoe benoodigde Materialen Arbeidsloonen en Transporten. Deze Aanbesteding znl geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken op welke deze Aanbesteding zal plaats hebben zullen ter leting liggen, behalven aan het Gouvernement van Noord-Holland, te Haarlem, in de voornaamste Logementen en koffijhuizenals: te Am sterdam, in hel Logement het IVapen van Mtdemblikop den Dam, in het Kollijhuis het Vosje, bij het plein van de afgebroken Beurs, in de Nieuwe Stads-Herbergaan het IJ, en in de Bel, op den hoek van het Haarlemmerplein/ te Haarlem, in het Logement de Kroonin het Noord- Hollandsche en in het Bossche Koffijhuiste Alkmaar, in de Logemen ten de Boode Leeuw, de Toelast en in het TVapen van Haarlem; te Hoorn, in het Logement het Ongemaakte Schip; aan den Helder, in het Hceren-Logementte Nieuwediepbij Ihnen ca in het Logement den Burg; te Purmerendein de Vergulde Roskam; te Monnickendamin het Logement den Boelen; te Edam in het Heeren-Logementte Buik sloot, in het Roode Hert; te Wcesp, in het Logement de Roskam; te Beverwijk, bij den Kastelein Hulsman-, te Yelsen bij Ter Burg-, te Rloemendaal in de Dorps-Herberg; te Sliedrecht, in het Regthuis, en te Ilardinxveld in de Dorps-IIerberg. Zullende des Maandags vóór de Besteding, zoo veel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan, en inmiddels informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Krutffte Haarlem en bij den Magazijnmeester aan bovengemeld geslicht A. van der Linden. m 2®'3 W S '1 M 1D 1 il 2) HELDER en NIEUWEDIEP13 Oclober 1849. Men leest in de Staatscourant van gisteren: Ten einde alle verkeerde uitstrooisels tegen le gaanwor den hier de volgende daadzaken opgegeven. Do Hceren Lightenvelt en Donker Curtius hebbenonmiddclijk na 's konings komst van het Loo, verslag gedaan van hunne inzigten omtrent de vorming van een ministerie, dat hel vertrouwen der Kamers zoudo kunnen erlangen. Met man nen van onderscheidene kleur is gesproken, maar bepaalde lijk zijn de Heeren Thorhecke en Nedermeyer van Roscn- t/ial opgeroepen en sedert eenigc dagen in do residentie, om te beproeven eene combinatie lot stand le brengenwel ke den koning zoude kunnen worden aangeboden. Zij heb ben zicb met den Heer van Rosse in yerbund gesteld de uitslag hunner werkzaamheden wordt afgewacht. Alle an dere geruchten zijn van grond ontbloot. Voor eenigo dagen trad een zeer net gekleed Heer een der voornaamste hoedenwinkels te Parijs binnenlegen den fabrikant zeggende: »Ik breng u hier het mode van een nieuwen hoedwees zoo goed mij legen morgen 25 hoeden van dit model le leveren." Niet weinig met deze commissie ingenomen, begaf de hoedenmaker zich aan het werk. Bij den 25slcn hoed past hij denzelven, en vindt den vorm allezins fraai. »Ik wil er nog een maken, en die zal voor mij zijn." Zoo gezegd zoo gedaan. Inlus- schen komt do heer van den vorigen dag terug, betaalt en neemt het besleldo mede. Na verloop van een paar dagen juist Zondag zijndebekroop den fabrikant do lust, om met ziju nieuwen hoed eene wandeling te gaan doen. Hij neemt zijne vrouw onder den arm en spoedt zich naar de Champs- Elijsées. Al wandelendoontmoet hij hier en daar, te midden onder de menigte, sommige mannen, wier hoed volmaakt op den zijnen gelijkt. Deze, zich een oogenblik op het zien van zijnen hoed ophoudende, schijnen hem lee- kenen van verstandhouding le maken. Eene plotselinge ge dachte komt den fabrikant voor den geest; dit zijn mis schien, zegt hij, de leden van eenig geheim genootschap. Zonder het zelf te welen heb ik een herkenningsleeken ge fabriceerd. Onder deze gedachte komt hij aan den Triomf boog, waar hij door een der 25 wordt aangesproken, die hem drie gouden horologien in de hand stopt, hem aanbe velende die in verzekerde bewaring le nemen. De hoeden maker begreep dat hij met dieven le doen had. Hij gaat alles aan den eersten commissaris van politie, dien hij ont moet, verhalen. Na verloop van eenigo oogenblikken werden al de mannen, die den bekenden hoed droegen, gevangen genomen. De Daily News deelt een brief mede van Kossuth, waarin hij voor zich en zijne lotgenooten, Ingelands inter ventie inroept. Kossuth zegt met afschuw Turkije's uit- noodiging, om lot het Islamismus over le gaan, van de hand gewezen te hebben. Burgerlijke glans! van 6 13 Oetober ;l§49. Geliuwd Geene Bevallen 11. Gerritsen geb. de Wijn. D. A. C. Klein geb. Bud- de. Z' L. I. van der Wolt geb. Yalk. Z. A. van der Hoo- ven geb. van de Wetering. Z J. Mens geb. van der Woldt. Z. J. van der Wiele geb. Gomes. Z. Overleden S. de Wijn. 65 j. P. Zwart. 35 j. J. Tiemzn 3. M. E. Bakker. 2 j. (Scmcngbc Üjcvitjtcw, Aangeboden de Liefdesverklaring van Mozes Schimmel aan Ra chel Proper met haar Eds. Antw. voor 10 ct. Najaars-Beeslen- markt toMonnickendam 24, Koemarkt Ie0pmcer31 Oetober. Men zegt dat Willem II, gedurende zijne regeringjaarlijks gemiddeld ƒ12,000,000 verleerd heeft. In de Fransche Wetgevende Vergadering is met 304 legen 155 stemmen beslist, dat de Leden Mijne Hceren in plaats van Burgers zijn.De Sultan heeft den H. Vader 150,000 francs ver-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 2