Osmsugbc Bcrigfctw volgt: Do kroon is van hel fijnste goud en weegt 9 mark 6 onsen: de gesteenten waarmede zij bezet is, zijn 53 safiiren, 50 robijnen, 1 smaragd en 338 parels van bui tengewone grootte, i'e band der kroon is een geschenk van keizer Michael Dukas aan Geijsa 1, koning van Hon garije; het bovengedeelte, bestaando uit twee over elkander gekromde bogen is afkomstig van Paus Sylcester die het den U. Stephanus ten geschenke gaf. De scepter, welke een in goud gevatten kristallen knop heeftis in den vorm van eeue knods. De mantel van den H, Stephanus is van zilverstof, met goud geborduurd en met afbeeldingen van proleten, apostelen en martelaren bedekt. Het regtsgeding van Versailles is afgeloopen, zonder dat de beschuldigden verder zijn verdedigd. De uitspraak der hooge-gezworenengelijk zij bij deze buitengewone regts- vordering worden genoemd, houdt in de schuldigverklaring van twintig der beschuldigden. Tien zijn vrijgesproken en dadelijk in vrijheid gesteld. Onder dezelve was do kolonel Forestierwelke zeer getroffen scheen te zijn. Zeventien der andere beschuldigden waaronder de kolonel Guinard, heeft het geregtshol lol de hoogste straf veroordeeld, in weerwil dat de gezworenen ten aanzien van sommige hun ner het bestaan van verzachtende omstandigheden hadden erkend. Deze straf is die van deportatie, welke kan geacht worden gelijk te slaan met eene levenslange gevangenis op do abtdij van St. Michel, of in het kasteel van Doullens, ver mits de wet, waarbij voor dergelijke veroordeelingen het ei» land Maijolle tol verblijf wordt aangenomennog niet bestaat en ook geene terugwerkende kracht kan hebben. Over het geheel wordt de toegepaste straf als gestreng aangemerkt. Men meent dat bet gereglshof in dezen go- leid is door het besef der noodzakelijkheid om voor het oo- genblik indruk te maken, en zich te minder bezwaard daar in heelt gevonden, omdat het overtuigd was dat, na korten tijdbij het behoud der rustvermindering van straf aan de veroordoelden zal worden verleend. HAMBURG, 11 November. Wat het lot der Hongaren zal zijndie zich in deze stad bevinden, is thans beslist. Door tusschenkomst van den Amcrikaanscben gezant te Lon den, heeft Klapha thans op vijf verschillende plaatsen van het noorden der Yereenigde Stateneene vrij aanzienlijke uitgestrektheid gronds verkregen, om er eene Hongaarsche kolonie lo slichten. De prijs tot welken de grond is afge staan, is zeer gering, omdat men later op eene belangrijke verhooging van denzelven rekent. Ujazxjvroeger civiel gouverneur van Comornverstrekt den loden dezer maand met een landmeter, per de stoomboot flermann, naar Ame rika ten einde de meest geschikte landstreek uit te kiezen en den grond te verdeelen. De overige Hongaren zullen dcn- zelfden dag met Klapka naar Amerika vertrekken, per hel zeilschip Franklin. Daar Iilapka genoodzaakt werd om weder van Dusseldorp naar Brussel te vertrekken, wordt hij morgen per stoomboot uil Amsterdam verwacht. Burgerlijke ©tfarest van 1© 17 Kovcniltcr r E849. Gehuwd A. Bas en A. A. Rover, J. Waitenborst en C. Pruim, J. Ligthart eo C. N. de Wit. BevallenT. Janse geb. MolenaarD. T. van Leeuwen geb. Dek ker Z. J. Schendolaar geb. Kraak Z. A. J. de Klerk geb. Na- mink, D. A. Corelt geb. Bangering, D. G. Ravensteijn geb. Weel, Z. C. Roerdomp geb. Amelung. Z. Overleden: W. J. Eilruer, 6 j. N. Gocne», 35 j. Ambtshalve ingeschreven4. Do kwestie tusschen het kabinet van Washington en den Franschen gezant is afgedronken. De Gouverneur van Ca- lifornio sukkelt aan dyssenterie. Do Koningin van Spanje zal dezen winter in een liefhebberij-comedie spelen. To Horten (Engeland) heeft een man zijne wederhelft in een herberg voor 3 sh. 6 p. verkocht. De bekende actrice, Jufvrouw Rachel, zal de active rol van huisvrouw op zich nemen, zijnde geëngageerd met een koopman lo Bordeaux. Spa is in 't afgeloopen saisoen door 464 Hollanders be zocht. In Belgie heeft men waargenomendat de mie-' ren, die gewoon zijn hare eijeren des najaars in den grond lo brengen, ze ditmaal anderhalf voet diep gebragthebben, hetgeen een strengen winter zou voorspellen. Prinses Charlotle van Pruisen, dochter van prins Albrecht en Ma- rianne is verloofd met den Erfprins van Saksen-Meinungcn. Een Franschman heeft eene nieuwe wijze uitgevonden om zich in het water te bewegenwelke veel eenvoudiger dan de gewone zwemkunst zijn moet. Do. van Schaick heeft een nieuw werk onder handen voor Treurige Zielen. Koolzaad willig. In Frankrijk zijn dezer dagenvan wege de Regering, aan verdienstelijke Fabriekanten en Werk bazen uitgereikt: 40 kruisen van het Legioen van Eer, 182 gouden, 540 zilveren en 897 bronzen medailles, Ver wacht in 1852 le Arnhem eene Tentoonstelling van Voor werpen van Nationale Nijverheid, met permissie van Z. 31. Op de Koemarkt, den 12den dezer te Hoorn gehouden, waren 9000 beesten. Ronge heeft eene brochure ge schreven, getiteld: Europa moet niet Russisch, Europa moet vrij worden. Polen zal gedurende den winter met 200,000 man Russische troepen bezet worden. De Ko ning van Belgie heeft jl. dingsdag de Kamers geopend met de volgende aanspraak: MijneHecren(HB. 5605). Zilveren Bruiloft van L. W. Vet en S. II. van Host, Hoorn 15 November. I S G E Z 0 K B E K, Aan de Redactie van liet Weekblad van den Helder en bet Nieüvvediep. MIJNHEER! In bet Bijvoegsel tot uw Weekblad No. 46, leest men onder anderen, in de tweede kolom onderaan: ven even zoo vergeet bier bij te voegen, de subsidie van bedeeling voor de Diakonic ad f 700-*" Ter voorkoming van welligt verkeerde opvattingen in dezeheb ban Diakenen der Hervormde Gemeente van den Helder, Nieuwe- diep en Huisduinen bet niet onraadzaam geacht, liet publick op Wij behouden ons voor, in liet volgende nummer van dit Weekblad nader op bet bovengestelde terug te komen. {Bed.)

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3