BEKENDMAKING. gc<h»gendadelijk uit hunne betrekking zullen ontslagen m orden. Helder, den 24 November 1849. Burgemeester en Assesqpren voornoemd, J. itt 't VELT. Ter ordonnantie van RunEdel Achtbar en. J. SCHOON, Secrs. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Helder, Maken bij deze, naar aanleiding eener onlvangene dispositie van Z. E. den Hecre Staatsraad Gouverneur dezer Provincie aan de belanghebbenden bekend: lo. Bat van Maandag 3 December tot en met Zatur- dag 15 December 1849, de daarin vallende Zondag uitgezonderd alsmede op Maandag en Dingsdag 17 en 18 dier maand, bij de Nederlandschc Bank en bij de Betaalmeesters in do Arrondissementen, met uitzondering van dien te Amsterdamop de gewone kantoor-uren, ter inwisseling kunnen worden aange boden: De stukken van vijf en twintig Centenvolgens de wet van den 28slen September 1816 (Staatsblad no. 50) geslagen. 2o. Dat de inwisseling der 25 Cent stukken zal plaats hebben legen nieuwe zilveren munten, hetzij stand penningen, hetzij pasmunten. 3o. Dat, bij tijdelijke ongenoegzaamheid der kassen door de Betaalmeesters zullen worden afgegeven bewijzen op de Nederlandschc Bank te Amsterdam, bij ver toon aldaar betaalbaar als ouder 2 vermeld of be wijzen bij hen zelve mede in dier voege betaalbaar, vijf dagen na dato, en zulks na keuze door de belanghebbenden te doenna inwisseling der stuk ken van 25 Centen. 4o. Dal de Ontvangers der belastingen de inwisseling zul len bevorderen, door overnemingtot en met 18 De cember aanslaande, van de voormelde stukken van 25 centen tegen nieuwe speciën, zoo veel hunne kassen dit toelaten. 5o. Dat de gedachte stukken van 25 Centen met den IGden December 1849 builen omloop worden ge steld, en dientengevolge, niet meer in betalingen voor de Schatkist, zullen behoeven te worden aan genomen. Wordende de aandacht der Ingezetenen bepaaldelijk ge vestigd Oj) de ns. 1 en 5 der hierboven gedane kennisge ving, waaruit blijkt, dal, hoezeer do inwisseling nog op dei 17den en ISden December aanslaande, bij do Nederland- scho Bank en bij de daarbij genoemde Betaalmeesters in de Arrondissementen kan worden bewerkstelligd, de bedoelde muntspecie echter met den 16dcn dier maand buiten om loop wordt gesteld en niet meer in betaling voor do schal lijst zal aangenomen worden, of door de Ingezetenen zal be hoeven te worden aangenomen; terwijl de Ingezetenen wj- dors worden aangespoordom niet den uilerlijken termijn aftewachlcnmaar zich lol dc inwisseling vroegtijdig aanb- melden ais zullende dit kunnen strekken, om de schaars heid in den omloop van kleine specie voorlekomen. Helder, 24 November 1849. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, J. SCHOON. Secretaris De BURGEMEESTER dezer Gemeente, brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenendat de ge wone Jaarlijksche Schouwingen over de SchoorsleeuenStook plaatsen en ligging der Brandstollen, door Brandmeesleren eenen aanvang zullen nemen, op Woensdag den 28 de« zer maand, en Waarschuwt elk en een iegelijk, to zorgen dal de Schoorslccnen behoorlijk zijn geraagd, en dat zij die Water en Vuur verkoopenzich herinneren de bepalingen nopens hel behoorlijk bergen en opstapelen van turf en hout, verwijderd van brandharo sloffen, ten einde zich te hoedon voor schado en vervolgingen, naar aanleiding der plaatselijke keuro van 4 November 1820. Helder, den 24 November 1S49. De Burgemeester voornoemd j. in 't velt. ÏÏI1 'I W B'2 TJ iiïïis 1È m HELDER en NIELWEDIEP24 November 1849. Het oorlogsfregat Prins van Oranje, kommandanl ka pitein ter zee J. F. D. Bouriciusdeel uitgemaakt heb bende van do expeditie naar Bali, is jl. Maandag, onder het lossen van het geschut, alhier op do reede teruggekeerd. Van ('c pulilteliü gebouwen in ilcac Gemeente zag men de vlag gen waaijen. Naar men van goederhand verneemt, zul door de lic- derlafel Felix-Arle, te Helder, in den loop van de maand December, e. k. een concert worden gegeven, onder mede werking van verschillende vreemde toonkunstenaarshetwelk verlangend wordt te gemoet gezien. Wij hebben even als andere Couranten een stuk van den Heer Bevervoorde ontvangen, getiteld: Verklaring en Protest, waarvan wij hot eerste gedeelte plaatsen: "Ik ben op Woensdag jl. te Amsterdam, in mijne woning, des ochtends zeer vroegtijdig, gearresteerd door twee deurwaarders, en door heneen agent van policie ons op eenigen afstand volgende, eerst naar een commissaris van policie, en van daar naar het ver- eenigd huis van arrest en justitio te Amsterdam gebragt. Aldaar is mij, na de gebruikelijke formaliteiten voor de overle vering enz., van wege den Heer Procureur-Generaal in Noord-Hol land, aan wien door zijn ambtgenoot te 's Gravenhagc de uitvoe ring van het arrest was opgedragen, bij herhaling en met aandrang gevraagd, of ik met een rijtuig, op mijne kosten, wilde vervoerd worden naar het station van den Hollandschen spoorweg, om per trein naar de plaats mijner bestemming, het huis van burgerlijke en militaire verzekering te 's Gravenhage, te worden getransporteerd. Die uitnoodiging is door mij van de hand gewezen. Niettemin stond kort daarop een rijtuig voor de deur, waarin ik tusschcn twee geregtsdienaars moest plaats nemen, na alvorens eerst in naam des Koningsaan heide handen geketend te zijn geworden. Aan het station gekomen, werd ik geplaatst in een van die wa gens, waarvan het voorste gedeelte dient tot vervoer van goederen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 3